10. Półmaraton Warszawski na tydzień przed – konferencja

A dokładniej na 10 dni przed 10 półmaratonem zorganizowana została konferencja prasowa dotycząca półmaratonu. Gośćmi konferencji był, mózg imprezy, czyli dyrektor półmaratonu Marek Tronina, jedna z faworytek Katarzyna Kowalska oraz rzecznik grupy PZU Michał Witkowski. Konferencję prowadził Przemysław Iwańczyk.

REKLAMA

Generalnie niespodzianek na 10 dni przed zawodami być nie mogło i nie było. Było za to trochę wspomnień z okazji jubileuszu, trochę zapowiedzi zbliżającej się imprezy i trochę ciekawostek związanych z organizacją samego biegu.

O spalony Most Łazienkowski oczywiście pytanie też padło, na co Marek Tronina odpowiedział, że wcale nie to było największym problemem. Największe wyzwanie tegorocznego maratonu to ustawienie strefy mety, hal depozytowych i całego miasteczka na terenie placu Piłsudskiego. A tak przy okazji… Montaż hal depozytowych rozpocznie się już w czwartek, a ich demontaż zakończy we wtorek. Tak więc po to aby przez 3 godziny biegacze mogli gdzieś zostawić rzeczy hale będą stały przez 6 dni.

A jeszcze z jubileuszowych ciekawostek. Czy wiecie że to będzie drugi taki raz kiedy półmaraton Warszawski pobiegnie tylko po lewej stronie Wisły? Pierwszy raz było tak w pierwszej edycji.

Półmaraton Warszawski - konferencja

Katarzyna Kowalska – będzie rekord?

Dużo też było mówione o Katarzynie Kowalskiej. To jedna z, choć nie lubi tego określenia, faworytek 10. Półmaratonu Warszawskiego. Poza tym specjalistka w biegu na 3000 m z przeszkodami. Nie będzie to jej pierwszy start w półmaratonie bo wygrała w 2011 roku i to też do niej należy najlepszy wynik spośród Polek w historii Półmaratonu Warszawskiego – 1:11:27. Wtedy jak sama przyznaje pobiegła ten wynik i wygrała „z marszu”. Teraz półmaraton jest jej imprezą docelową w której ma zaatakować rekord Polski.

Co jeszcze?

Konferencja nie byłaby konferencją gdyby nie było mowy o sponsorach, takich jak Volvo. Marka ta ufundowała nagrodę w postaci, zatankowanego do pełna Volvo (nie zapisałem jaki model), którym będzie można pojechać na dowolny półmaraton w naszej części Europy. Szczegóły wyłaniania zwycięzcy jeszcze nie są znane.

A jak kogoś „tylko” zatankowane Volvo nie interesuje to… niech przygotuje się do jesiennego Maratonu Warszawskiego. Tam będzie do wygrania Volvo. Po prostu Volvo.

Do zobaczenia na Expo!

Tyle na 10 dni przed półmaratonem. Ja tradycyjnie, już po raz dziesiąty w półmaratonie… nie startuję. Natomiast ale na pewno będzie mnie można spotkać na targach Expo przed 10. Półmaratonem Warszawskim. Do zobaczenia!

REKLAMA

Jedna myśl na temat “10. Półmaraton Warszawski na tydzień przed – konferencja

  • 21.03.2015 o 17:35
    Permalink

    Biegłam w pierwszej edycji i byłam prawie pewnia, że przekraczałam wtedy Wisłę…jak to się niektóe szczegóły zacierają w pamięci…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *