adidas – które boosty będą dla Ciebie najlepsze?

Ponad dwa lata temu był tylko jeden boost – Energy Boost. Teraz pianka ta pojawiła się w butach zarówno jeszcze lepiej amortyzowanych jak i tych słabszych. Teraz „boostów” jest kilka jak nie kilkanaście. Od mega miękkich zbudowanych w 100% na piance boost Ultra, przez Energy, Glide, Response aż do najprostszych Questar.

REKLAMA

Response, Supernova, Adizero…

W przypadku wielu innych produktów marki adidas możemy wyróżnić linie takie jak Response (ekonomiczna), Supernova (topowa) czy Adizero (najszybsza). W butach te trzy kategorie również funkcjonują, ale to by było za proste aby wszystkie buty wrzucić do trzech worów. W butach mamy też kilka mniej oczywistych linii jak Revenge, Energy, Ultra. Adidas wymyka się trochę ułożeniu ich w ładną tabelę, ale wyglądałaby ona mniej więcej tak:

 treningowetreningowe
stabilizujące
największa amortyzacjaUltraboost,
Adistar Boost,
Energy Boost
 
bardzo duża amortyzacjaSupernova GlideSupernova Sequence
duża amortyzacjaResponseRevenge
umiarkowana amortyzacjaQuestar 

Poza nimi mamy jeszcze jedną kategorię. Tą najbardziej nastawioną na szybkość, zawody i wyniki, czyli Adizero.

adidas Ultraboost

Adidas Ultra Boost

Z Ultraboostem jest trochę jak z iphonem. Apple nie stworzyło kolejnego smartfona tylko ultraboosty, które wymykają się wszelkiej klasyfikacji. Pod kątem amortyzacji są rewelacyjne. To jedyne z tego zestawienia buty oparte na podeszwie wykonanej w 100 % z pianki boost. A im więcej boosta tym but w odczuciu jest bardziej miękki. Tak miękkie i tak dobrze amortyzowane mają zazwyczaj też mocną stabilizację i mało elastyczną podeszwę. Ultra do bardzo dużej amortyzacji dokładają sporą elastyczność i niewielką stabilizację, przez co bardzo ciężko w innych markach znaleźć mu alternatywę.

Waga: 324 g mężczyźni, 268 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 30,5 mm/20,5 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 100%

adidas Adistar Boost

Pamięta ktoś jeszcze buty adidasa sprzed kilku lat?! Pod zewnętrzną stroną pięty miały swoistą ruchomą podkówkę zwaną Formotion. Element ten znikł praktycznie w momencie pojawienia się butów na piance boost. Adistar to but który łączy te dwa światy. Po pierwsze ma dużo boosta przez co już sam w sobie zapewnia świetną amortyzację. Po drugie ma pod piętą tą podkówkę, czyli Formotion, który też odpowiada za amortyzację.

Waga: 315 g mężczyźni, 265 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 33 mm/22 mm
Drop: 11 mm
Ilość pianki boost: 75%

adidas Energy Boost

Adidas Energy Boost ESM

Mimo pojawienia się modelu Ultra to cały czas król w talii boost. To ten pierwszy „boost” i ten który często jest określany po prostu „boostem”. Amortyzacja w Energy opiera się w 80% na piance boost i w 20% na piance EVA. Przez to jest nieco bardziej sprężysty i dynamiczny od Ultra. Generalnie to połączenie miękkości i dynamiki, ale nie przesadzałbym z nazywaniem go butem treningowo-startowym. To but treningowy nastawiony bardzo mocno na amortyzację.

Waga: 306 g mężczyźni, 276 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 31,5 mm/21,5 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 80%

adidas Supernova Glide Boost

Adidas Supernova Glide Boost 6 - bok

Najpopularniejszy i najczęściej kupowany model. Model, który rok temu dla mnie był numerem jeden jeśli chodzi o buty do biegania. Bardzo dobra amortyzacja oparta została w 55% na piance boost i 45% na piance EVA. Glide posiada sztywniejszą cholewkę przez co jako cały but jest jednym z bardziej stabilnych „boostów”. Bardzo wytrzymały. Jego siódma edycja zmieniła się tylko w detalach. Polecam!!

Waga: 295 g mężczyźni, 250 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 32 mm/22 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 55%

adidas Supernova Sequence Boost

Adidas Supernova Sequence Boost

Sequence to taki „Glide ze stabilizacją”. Z racji zastosowania elementu wzmacniającego od wewnętrznej strony jest od swojego brata minimalnie cięższy i mający minimalnie mniej pianki boost w podeszwie. Najlepsza propozycja dla osób ze stopą nadmiernie pronującą i szukającą bardzo dobrze amortyzowanego buta do codziennego biegania.

Waga: 310 g mężczyźni, 260 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 32 mm/22 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 50%

adidas Response Boost

Adidas Response Boost 2

Response występuje w dwóch wersjach – klasycznej i tej z dopiskiem „techfit”. Techfit to specjalny, lżejszy, bardziej wytrzymały i lepiej dopasowujący się do stopy materiał. To but z mniejszą (ale cały czas dobrą) amortyzacją od modelu Supernova. Na jego podeszwę składa się 40% pianki boost i 60% pianki EVA. Poza mniejszą amortyzacją ma też jeszcze jeden plus – wersja „techfit” jest stosunkowo lekka, przez co but może być używany jako lekki but treningowo-startowy.

Waga: 265 g mężczyźni, 215 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 36 mm/26 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 40%

adidas Revenge Boost

Adidas Revenge Boost

Tak jak Sequence to „Glide ze stabilizacją” tak można przyjąć że Revenge to „Response ze stabilizacją”. W porównaniu do Response poza pojawieniem się elementu stabilizującego od wewnątrz zmieniła się ilość pianki boost oraz nieznacznie wzrosła waga. Ten model, podobnie jak Response, także pojawia się w dwóch odmianach – klasycznej i „techfit”.

Waga: 310 g mężczyźni, 255 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 32,5 mm/22,5 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 45%

adidas Questar Boost

Najmniej zaawansowane buty na piance boost. Posiadają tej pianki najmniej – 25% i umiejscowiona jest tylko pod piętą. Trzeci model (po Response i Revenge) występujący w dwóch odmianach – klasycznej i „techfit”.

Waga: 315 g mężczyźni, 265 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 33,5 mm/22,5 mm
Drop: 11 mm
Ilość pianki boost: 25%

adidas Adizero Adios Boost i inne startówki

Adidas Adizero Adios Boost

Na samym końcu są buty startowe. Najbardziej zaawansowane, lekkie i najszybsze (to w nich padł rekord świata w maratonie) – Adios Boost. To chyba jedne z najlepszych butów startowych dostępnych na rynku.

Waga: 250 g mężczyźni, 194 g kobiety
Wysokość pod piętą/przodostopiem: 27 mm/17 mm
Drop: 10 mm
Ilość pianki boost: 80%

Poza nimi w linii Adizero jest jeszcze kilka innych modeli:

Adizero Boston – startówka która nie jest tak wyżyłowana jak Adiosy i która więcej biegaczowi wybacza. Bostony można potraktować też jako lekki buty treningowo-startowe. Podobnie zresztą jak:

 • Adizero Feather,
 • Adizero Takumi,
 • Adizero Tempo

Ale startówki to już nieco inna historia…

REKLAMA

39 komentarzy do “adidas – które boosty będą dla Ciebie najlepsze?

 • 16.10.2015 o 23:46
  Permalink

  Energy polecam. Aktualnie biegam w swojej drugiej parze i nie mam zastrzeżeń. Bardzo dobra amortyzacja, trzymanie stopy też takie jak trzeba. Myślałem aby zmienić na inne, mierzyłem różne buty ale nic mi tak dobrze jak boosty nie leżało na nodze.

  Odpowiedz
 • 18.10.2015 o 10:00
  Permalink

  Czy jak ważę ponad 80 kilogramów to mogę biegać w Responsach? Gdzieś czytałem że są one dla biegaczy maks 80 kilogramów.

  Odpowiedz
 • 27.10.2015 o 21:15
  Permalink

  Fajny tekst, trochę mi rozjaśnił, co i jak, ale i tak mam do Ciebie kilka pytań.

  Dziś byłam u Was w SB na Żoliborzu. Drugi Paweł 🙂 zmierzył mi stopę, popatrzył jak biegam i polecił kilka modeli z butów neutralnych lub dla lekkich pronatorów (stwierdził, że nie potrzebuję jakiejś hiper dodatkowej stabilizacji). Zasugerował też, żebym z modeli adidasa kupiła rozmiar 38 mimo, że do tej pory biegałam w 37 1/3 (konkretnie w Energy Boost 2 ESM).

  Przymierzyłam u Was 3 modele:
  1. Supernova Glide 7
  2. Energy Boost ESM
  3. Supernova Sequence 8

  Najwygodniejsze i najlepiej dopasowane do stopy wydały mi się Glide’y i pewnie wzięłabym je od ręki gdyby nie fakt, że obawiam się za małej amortyzacji. Przez ostatnie 2-3 lata biegałam we wspomnianych już Boostach i w Lunarglide’ach 4 i mam wrażenie, że one jednak miały większą amortyzację.

  Ważę niedużo, bo coś koło 48-50 kg, nie mogę mieć butów zbyt wąskich, bo mam halluksy, ale też mam wąską stopę, więc ważne, żeby zapiętek trzymał dobrze nogę. W nowych butach chciałabym się już przygotowywać do kwietniowego maratonu w Dębnie, póki co trenuję do Biegu Niepodległości.

  Jakie buty byś mi w tej sytuacji doradzał i czy rozmiar 38 w momencie, kiedy na co dzień noszę 36 to na pewno dobry wybór?

  Odpowiedz
  • 28.10.2015 o 00:08
   Permalink

   Najpierw co do butów to skoro masz stopę neutralną czy też lekko pronującą to odrzuciłbym jednak Sequence i skupiłbym się na butach stricte neutralnych. Pod kątem amortyzacji Energy jest lepsze od Glide, co da się poczuć więc tak, Energy ma większą amortyzację od Glide. Natomiast moim zdaniem Glide ma jej na tyle dużo, że przy twojej wadze spokojnie dałby radę.

   Co do rozmiaru… Wiadomo, że buty do biegania będą miały większy „numerek” niż te cywilne ale bez przesady. Nie wiem jak to wyglądało na żywo ale jak biegałaś w Energy 37 1/3 i było ok to ja bym został przy 37 1/3.

   Odpowiedz
   • 28.10.2015 o 21:37
    Permalink

    Jutro jak mi się uda to po 19 wpadnę przymierzyć oba modele jeszcze raz. Glide’y mierzyłam 37 1/3 i 38 i rzeczywiście te 38 leżały lepiej, 37 1/3 minimalnie uwierały. Nie wiem, jak z Boostami, bo zmierzyłam tylko 38. Może mi stopa urosła? 😀

 • 29.10.2015 o 19:32
  Permalink

  Czy mając stopę neutralną mogę biegać w adidasach revenergy boost 2.0?w Twoim zestawieniu wyżej widnieje model revenergy jako treningowo stabilizujące.

  Odpowiedz
  • 31.10.2015 o 11:44
   Permalink

   Revenergy to taki trochę dziwny model. W katalogu widnieje jako stabilizacja, aczkolwiek u nas w sklepie długo traktowaliśmy go jako neutralny. Stabilizacja w nim jest umiarkowana i ryzyko, że sprawi ci problem jest mniejsze.

   Odpowiedz
 • 30.10.2015 o 15:48
  Permalink

  Witam , zakupiłem Glide 7 po tym jak mi doradziła trenerka ( mówi weż z dużą amortyzacją). Moje ulubione starty to 10 i 21 km gdzie chcę poprawić wyniki , mam zamiar startować też w 2 maratonach( ale jednak więcej biegam połówki i dyszki). Koledzy mówią żebym wymienił glide 7 na adizero booston 5, sam już nie wiem co wybrać , czy możesz doradzić .

  Przymierzam się do korony w połówkach w 2016

  Aktualnie biegam response boost

  Odpowiedz
  • 31.10.2015 o 11:38
   Permalink

   Glide i Bostony to buty z dwóch różnych światów. Glide to treningówka nastawiona na amortyzację. Boston tej amortyzacji ma sporo mniej, ale dzięki temu jest lżejszy i „szybszy”. Jest tylko jedno ale… Aby wykorzystać tego buta musisz już być szybkim biegaczem. Jak półmaraton biegasz w czasie mniejszym niż (powiedzmy) 1:30 to jest sens kupowania Bostonów. Jak jesteś od tej granicy daleko, biegaj w Glide.

   A co do Response to jest on gdzieś pośrodku między Glide a Bostonem.

   Odpowiedz
 • 08.11.2015 o 19:34
  Permalink

  Cały tegoroczony sezon przebiegałem w Glide’ach 6. W sumie wyszło ok. 1700 km. Bardzo lubię te buty, ale przyszły rok/sezon chciałbym coś nowego. Do tej pory startowałem na 10 km (życiówka 42.06) i w półmaratonie (życiówka 1.36.02). W 2016 zamierzam też startować w maratonach. Zastanawiam się nad Bostonami 5. Co sądzisz? Będę wdzięczny za radę. 🙂

  Odpowiedz
 • 05.01.2016 o 12:19
  Permalink

  Czesc! Czy wiesz cos na temat Solar Boost? gdzie sprawdzic zawartość boosta?

  Odpowiedz
 • 15.05.2016 o 21:18
  Permalink

  Część
  Co możesz powiedzieć o buty do biegania męskie ADIDAS ENERGY BOOST REVEAL

  Odpowiedz
 • 16.05.2016 o 13:37
  Permalink

  A ja się zastanawiam nad Adidas Grete i nigdzie nie mogę znaleźć oceny, recenzji, czegokolwiek. Do tej pory biegałam w butach „do biegania” 😉 jakie kupiłam np. Nike na promocji w Lidlu 😀 to w nich latałam, rozmiar 39, elegancko, nie narzekam. Później moja mama wkręciła się w bieganie, więc czasem pożyczyłam buty od niej, zwykle Adidas Breeze 101 39 1/3 i w nich biegało mi się super. Ostatnio poleciałam 20 km w jakichś innych Adasiach, tym razem 38 2/3 i też bez dolegliwości. No ale przyszedł czas decyzji o starcie w półmaratonie, więc stwierdziłam, że pora się przyłożyć. Pani w sklepie (waszym :D) doradziła mi Adidas Supernova Sequence 8 Boost, bom chyba trochę pronator (ale kurcze nie pamiętam), stopa mi się rozpłaszcza, więc rozmiar 40. No i tu jest pies pogrzebany. Ofkors, kupiłam. Poleciałam 6 km, czuję, że kostka jakaś taka „ZNIEWOLONA”, nieruchoma, no dziwnie, dziwnie. I na dodatek pod koniec biegu czułam jakieś takie odrętwienie całych nóg. I 40 jednak jest dla mnie za duże, po prostu nie czuję takiego „trzymania się” w bucie. Ze „słabszymi” butami nic takiego mi nie dolegało. Ale mówię, no dam im szansę. I wczoraj biegłam 15 km w tychże. Znów to odrętwienie, czuję jakiś taki brak dynamiki ogólny, no nie, po prostu 3 x nie. I jeszcze kolana bolą, jakby się wykręcały. Start w półmaratonie mam 28.05, więc na dniach muszę kupić jakieś buty. Pomożesz? Chcę wybrać spośród Adidasów i wpadły mi w oko te Grete, które chyba nie są zbyt popularne, bo recenzji brak…? Pozdrawiam 🙂 myślałam też o wypróbowanych już Breezach albo nieznanych mi jeszcze Revenge Boost 2 Techfit. Będę NIEZMIERNIE wdzięczna za pomoc 🙂

  Odpowiedz
 • 16.06.2016 o 09:43
  Permalink

  Które buty polecasz jeśli chodzi o różnorodną aktywność fizyczną (hala, fitness, bieganie) ADIDAS CC ROCKET BOOST czy Adidas Revenergy Mesh M18668 BOOST?

  Odpowiedz
 • 13.07.2016 o 22:33
  Permalink

  CZy polecasz ten model(M18818) na butydo biegania po mieście ?

  Odpowiedz
 • 31.07.2016 o 00:30
  Permalink

  Witam, czy nie pomylił się pan, że revenge mają więcej pianki boost od responsów?

  Odpowiedz
 • 18.08.2016 o 20:38
  Permalink

  Czesc czy jest duża różnica w konstrukcji podeszwy miedzy glidem a response mam na myśli kształt podeszwy a nie zawartość pianki boost.

  Odpowiedz
  • 20.08.2016 o 21:44
   Permalink

   I jeden i drugi są miękkie tak z tyłu jak i z przodu. Response ma bardziej podniesiony i wyprofilowany przód buta przez co zapewnia lepsze przetaczanie stopy. Response też jest całościowo butem lżejszym i bardziej dynamicznym od Glide.

   Odpowiedz
 • 27.09.2016 o 14:11
  Permalink

  Paweł pomocy!
  Chciałbym się poradzić jakie buty zakupić, a mianowicie poszukuję butów treningowych, które będą jednocześnie dynamiczne i będą posiadały sporo amortyzacji. Dodatkowo będą to buty w których sporadycznie wystąpiłbym w zawodach (na 5 km, 10 km, 21 km). Do tej pory użytkowałem tylko i wyłącznie buty Asics Gel-Nimbus 15 i 17. W pierwszych zrobiłem ponad 1500 km a w obecnych 17 jestem już na granicy 1200 km i przyszła pora rozejrzeć się za czymś nowym. Ogólnie jestem z nich zadowolony, jednakże są to typowe „poduchy” i jest mi ciężko robić w nich szybsze i bardziej dynamiczne treningi z uwagi na fakt, że stopa się w nich zapada i nie mam z czego się wypić 🙂
  Dane użytkownika:
  – Częstotliwość treningów 3-4 razy w tyg.,
  – dystans to między 30 a 40 km tygodniowo,
  – wzrost/waga 181 cm/81 kg
  – typ stopy: supinująca
  – lądowanie: raczej na śródstopiu
  – budżet ok 400 zł 🙂
  Zastanawiałem się właśnie nad adidasami Energy Boost albo Supernova Glide lub… no właśnie i tu pojawia się również prośba do Ciebie. Czy mógłbyś mi coś doradzić? będę wdzięczny 🙂
  Pozdrawiam i życzę zdrowia

  Odpowiedz
  • 27.09.2016 o 16:09
   Permalink

   Z Adidasa najbardziej zbliżone profilem będzie Energy – większa amortyzacja, większa dynamika a dodatkowo jest też troszkę lżejszy od Glide. Jako alternatywę mógłbyś przymierzyć Nike Pegasus – but sam w sobie jest dobrze amortyzowany a w najnowszej edycji (33) masz dołożoną poduszkę pod śródstopiem, którą czuć i która da ci większy komfort przy bieganiu ze śródstopia.

   Odpowiedz
   • 27.09.2016 o 16:57
    Permalink

    Dzięki Paweł! Chyba zdecyduję się na Energy 🙂 chociaż zaciekawiłeś mnie tym pegasusem 🙂 nike nie brałem w ogóle pod uwagę. A jeśli chodzi o trwałość? To która technologia będzie mi dłużej slużyć boost czy poduszka?
    Pozdrawiam!

   • 04.10.2016 o 10:41
    Permalink

    a czy but typu energy boost nadaje się do szybszego biegania w tempie między 4:00 min/km a 4.20 min/km? boje się, że może być podobnie jak nimbusach, że wraz z przyśpieszeniem stopa nie będzie miała się z czego wybić bo zapadnie się w systemach amortyzujących. No ale nimbus raczej nie ma nic wspólnego z dynamiką 🙂 w przeciwieństwie do energy boostów? Paweł podstawowe pytanie, które buty są teoretycznie „szybsze” glide? czy energy? 🙂

 • 01.02.2017 o 09:55
  Permalink

  Witaj Pawle chciałbym żebyś doradzil mi wyborze dropu w butach na asfalt. Obecnie biegalem przeważnie cross w asisach runnegade o dropie 6 mm a na asfalt miałem adidas boost sequence. Mam nadzieję że pomożesz. Z góry dziękuję i pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 01.02.2017 o 17:55
   Permalink

   Oryginalne pytanie. Powiedziałbym że jeśli szukasz typowego buta treningowego na asfalt to nie odczujesz większej różnicy czy będziesz miał pod stopą 8, 10 czy 12 mm spadku. Miękkość i amortyzacja zagłuszą ten drop. J0eszcze niższy drop – 6, 4 mm występuje ale najczęściej w buty treningowo-startowych czy startowe.

   Tak więc jeśli szukasz alternatywy dla Sequence o podobnej amortyzacji to maksymalnie będą to buty z 8mm dropu. Takie robi Saucony. Są takie modele jak Saucony Ride czy Saucony Jazz – z jednej strony treningówki z dobrą amortyzacją, a z drugiej mają nieco obniżony drop – 8mm.

   Odpowiedz
 • 05.03.2017 o 11:52
  Permalink

  Witam. Prosiłbym o poradę, zdecydowałem się na energy boost adidasa, miałem okazję mierzyć najnowszy model z ceną mocno zaporową dla mnie 679,99zł ( kod modelu BB5787 ) i teraz moje pytanie, czym róźnią się wsponiane wcześniej energy boosty od tych wcześniejszych modeli np: AQ 5959, prócz ceną, czy jest sens dopłacać prawie 300 zł ? Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 05.03.2017 o 18:51
   Permalink

   Myślę, że nie ma sensu dopłacać. Pod kątem technicznym, amortyzacji, cholewki, wygody są dokładnie takie same. Jedyną bardziej istotną różnicę jaką znalazłem pomiędzy najnowszą edycją a tą z zeszłego roku to wykończenie czubka buta od wewnątrz. W zeszłorocznych modelach jest tam takie wzmocnienie z dosyć wyczywalną krawędzią. Zdecydowana większość biegaczy tego nie zauważała, ale jeśli ktoś miał pecha i trafiał paznokciami w ten kant to miał problem z czarnymi paznokciami, czasem palcami. W tegorocznych zmienili to wzmocnienie na bardziej miękki i elastyczne, właściwie niewyczuwalne.

   Odpowiedz
 • 14.06.2017 o 09:36
  Permalink

  Witaj. Mam pytanie dotyczace wyboru butów : ADIDAS SUPERNOVA ST M czy BROOKS RAVENA 8.
  Ważę ok 80kg, pronacja. Przeszłosc siatkarska plus kręgosłup – wiec raczej z dobrą amortyzacją.

  Odpowiedz
  • 14.06.2017 o 20:49
   Permalink

   Dzięki za wizytę w sklepie 🙂 Dobry wybór.

   A dla reszty podpowiem, że w takim wypadku zdecydowanie Supernova ST z racji lepszej amortyzacji.

   Odpowiedz
 • 20.06.2017 o 09:59
  Permalink

  Obecnie biegam w Glide 8. Ważę 70 kg przy wzroście 183 i większość treningów robię na bieżni z tartanem. Zastanawiam się czy pozostać przy tym modelu czyli obecnie Supernova, czy też spróbować Energy, a może jakiś inny model byłby jeszcze bardziej odpowiedni? Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 12.07.2017 o 09:55
  Permalink

  Jestem świeżą posiadaczką ADIDAS RESPONSE +, pierwszy bieg w nowych nabytkach zakończyłam po 5 km z uwagi na pęcherze od wewnętrznej środkowej stronie stopy (obydwu), wcześniej biegałam w new balance 750 V2 i od samego początku nie miałam takich niespodzianek, czuję że amortyzacja jest dużo większa, dość dobrze mi się biegło, do czasu aż poczułam na wewnątrz śródstopia dyskomfort, a potem to już oby do domu.
  Moje pytanie – czy to normalne przy zmianie obuwia, czy mam to jakoś przetrwać – minie; czy zmiana wkładki coś pomoże, grubsza skarpeta, jakieś rady, czy buty spisać na straty?
  Przygotowuję się do maratonu, a za miesiąc mam półmaraton, poprzednie buty już się nie nadają, starta piętka robi mi odciski więc dlatego wymiana na nowe a tu taka lipa, pomocy.

  Odpowiedz
 • 05.08.2017 o 22:03
  Permalink

  Jestem początkującym biegaczem, ważę 65kg, wzrost 178cm, ląduję raczej na pięcie. Mam wąską neutralną stopę i potrzebuję butów treningowych, a na dodatek, zawsze jest mi gorąco w stopy, dlatego szukam przewiewnych butów. Jak na razie dystanse do ok. 10km, ale w przyszłości chciałbym więcej. Czy Adidas Ultra Boost będą dla mnie odpowiednie? Ewentualnie jeszcze myślę o Under Armour Charged Bandit 2 lub Reebok Zprint 3D. Jak myslisz które będą odpowiednie? Ewentualnie jakaś alternatywa?

  Odpowiedz
 • 04.09.2017 o 10:49
  Permalink

  Witam . Mam pytanie jaka jest różnica miedzy adidas boston boost 6 a adidas tempo ?
  Szukam butów na starty od 5 do półmaratonu . Biegam lekko poniżej 40 polmaraton 1:30 a potrzebuje czegos z lekka amortyzacja ponieważ nie lubie zle se czuje w butach bez i w butach które są na niskiej cienkiej podeszwie wiec potrzebuje wlasnie cos w ten desen treningowo startowe ijak myslisz ktore beda lepsze ?

  Odpowiedz
 • 16.09.2017 o 21:52
  Permalink

  Witam,
  bardzo proszę o poradę. Mam możliwość zakupu (przez internet-nie mam jak przymierzyć) w tej samej cenie:
  Adidas energy boost esm lifestyle
  Adidas adistar boost m esm maraton
  Adidas energy bost 2.0 atr techfit
  Za nic nie potrafię się zdecydować, ważę 95 kg, treningowo biegam jakieś 100-120 km miesięcznie, średnio po 10-15 km. W najbliższym czasie będę biegł swój 3 maraton a moje poczciwe Duchy 8 Brooksa niestety są już na wykończeniu. Chciałem przerzucić się na coś innego, ze względu na wagę najbardziej zależy mi na amortyzacji (które z nich mają ją największą ??????) i nie chciałbym żeby obcierały mnie jakieś plastiki, a słyszałem że zdarza się to czasem w Adidasach, obawiam się też żeby nieokazały się zbyt ciasne. Z góry dzięki za jakieś sugestie.

  Odpowiedz
  • 18.09.2017 o 09:21
   Permalink

   Największą mają Energy. Wybierz tylko ten bez ATR. ATR oznacza że jego cholewka jest dodatkowo wzmocniona i wodoodporna. Na deszcz i kałuże taka cholewka jest dobra, ale w lato będzie słabiej oddychać. W ten sposób buty bez ATR to buty całoroczne.

   W Energy czasem zdarza się że boczne panele przeszkadzają osobom o szerokich stopach – na pewno o tym słyszałeś. Problem ten zdarza się jednak stosunkowo rzadko i w przypadku kiedy ktoś ma szeroką stopę. Większość osób tego problemu nie ma i nie dostrzega. Jeśli nie masz jakiejś bardzo szerokiej stopy to nie powinno ci to przeszkadzać. Ale tego na 100 proc przez Internet nikt Ci nie zagwarantuje.

   Trochę mniejszą amortyzację ale za to z miększą cholewką będzie miał Adistar.

   Odpowiedz
 • 13.12.2018 o 21:21
  Permalink

  Witam 😀
  Mam pytanie mam zamiar kupic buty do bieganie waga 107 kg i biegam po nierownym terenie z kamyczkami( moje stare buty wyczuwaja każdy kamien 🙁 ) Biegam najwiecej 5 km. Proszę o podpowiedz nie zamierzam startowac w zadnych zwodach

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.