adidas Runners – zaczynamy!

Za kilka tygodni 9 stycznia na biegowej mapie Warszawy pojawi się adidas Runners – miejsca i jednocześnie społeczności biegowej zlokalizowanej pod adresem Solec 38. W tą sobotę odbyło się coś na zasadzie prapremiery – imprezy zamkniętej i jednocześnie gry miejskiej zapowiadająca start klubu. Szczegóły jak zwykle owiane były tajemnicą.

REKLAMA

Zagramy?! Czyli bieg na orientację wg adidas

Wieczorem na Solcu stawiła się cała biegowa „śmietanka” Warszawy. Nie było chyba tylko tych bezpośrednio i jednoznacznie związanych z konkurencyjnymi markami. Byli blogerzy, byli dziennikarze i redaktorzy, znani biegacze, osoby związane z adidasem oraz reprezentanci specjalistycznych sklepów biegowych. Właściwie to znałem sporą część z osób uczestniczących w otwarciu.

Rozlosowano i podzielono nas na ponad 20 zespołów. Każda drużyna miała swojego kapitana. Ja trafiłem do drużyny Edyty, czyli połówki ActionTwins. Oznaczyliśmy się numerem 5 – taki to był nasz numer drużyny i dostaliśmy mapę.

Adidas Runners - mapa

Mapę warszawy z zaznaczonymi punktami. Te najbliżej klubu w zielonej strefie punktowane były za 1 punkt, te żółte za 2 punkty a te najdalsze – czerwone za 4 punkty. Kto uzbiera najwięcej wygrywa! Podjęliśmy szybką strategiczną decyzję, że lecimy w rejon Pięknej w 3 czerwone miejsca. A potem zobaczymy ile się uda dalej.

Aby każdy taki punkt odhaczyć i zapisać na własne konto należało zrobić przy nim zdjęcie i wrzucić je na Instagrama (to robił kapitan). Zdjęcia też miały być odjechanie i nawiązywać do znaczku na punkcie. Tak więc przerabialiśmy szpagaty, stanie na rękach, granie na gitarze, syrenie śpiewy i tym podobne. Raz nawet od przechodnia pożyczyliśmy parasol…

Adidas Runners - instagram

Już w trakcie wyszło, że byłem jednym z lepiej znających Warszawę i lepiej orientujących się w przestrzeni. Przejąłem trochę prowadzenie i kierowałem nas do kolejnych punktów. Podejmowałem też kolejne strategiczne decyzje. Zamiast biec do miejsca w zielonej strefie za 1 punkt kierowałem nas do miejsca za 2 punkty. Jak miałem do wyboru miejsce za 2 lub za 4 punkty to też wiadomo gdzie pobiegliśmy… Zabawa zabawą, ale ambicji tak całkiem zagłuszyć się nie da.

Obskoczyliśmy więc południową część Śródmieścia, rejon Wisły i choć trochę się tego obawialiśmy to zaczepiliśmy też o praską stronę. Na Pradze zaliczyliśmy tylko dwa miejsca ale za to jakie. Ulica Francuska i „Skaryszak” punktowane były za 4 punkty każde.

Adidas Runners - trasa

Łącznie w 2 godziny (taki limit) uzbieraliśmy 12 miejsc. Pięć za cztery punkty. Pięć za dwa punkty. I dwa za jeden punkt. Dało nam to 32 punkty. Nie złapaliśmy się na podium zawodów, ale i tak udało nam się osiągnąć dobry wynik i przy okazji świetnie się bawiąc, bo tak na prawdę to największe jaja były w miejscach gdzie robiliśmy zdjęcia.

Pomysł gry miejskiej też przedni. Bieganie po ograniczonej przestrzeni centrum Warszawy sprzyjało temu, że liczne grupy się co chwilę mijały. Mieszanie grup sprawiło, że w każdej były i osoby biegowo mocne i słabsze, a to sprawiało, że tak czy siak zabawa była na pierwszym miejscu. No i pomysł ze zbieraniem punktów sprawiał, że ambicja też trochę miała do powiedzenia.

A klub?

A na koniec klub. Klub który ugościł nas solidnie. Mieliśmy do dyspozycji całą jego powierzchnię. Po biegu najbardziej interesowały nas szatnie (spore szafki – bez problemu wlazł mój wielki kilkudziesięciolitrowy plecak), prysznice i catering. Otwarcie dla osób biegających nastąpi natomiast 9 stycznia. Założenie jest takie, że klub oraz jego trenerzy będą dostępni dla wszystkich zainteresowanych. Także każda zorganizowana grupa chcąca skorzystać z jego powierzchni i udogodnień będzie mogła to zrobić. Oczywiście po uprzednim zarezerwowaniu miejsca.

Wszystko to ruszy w styczniu.

REKLAMA

2 myśli na temat “adidas Runners – zaczynamy!

  • 12.06.2017 o 20:05
    Permalink

    Cześć.
    Mam pytanie odnośnie butów Nike Air Max Sequent. Rozważam kupno tych butów, ale nie ma zbyt wielu opinii na ich temat w internecie ;> Spotkałeś się z tym modelem, dla jakiego typu biegaczy przeznaczone są te buty?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *