Asics, czyli Run Long – przegląd butów

“Mix up your run” to hasło przewodnie butów Asicsa. Chodzi o to, aby mieszać różne typy biegania: asfaltowe, naturalne, szybkie i terenowe. Dlatego też Asics swoje buty podzielił właśnie na cztery rodzaje. Głównym z nich jest Run Long, czyli tradycyjne treningowe bieganie po asfalcie.

REKLAMA

Skąd o tym wiem? A stąd, że ostatnio gościłem na dwudniowym szkoleniu/prezentacji w Asicsie i mam przegląd co, jak i który but z czym się je. A przynajmniej znam wszystkie ich podstawowe modele. Asics całość swojego asortymentu butów podzielił na 4 segmenty:

Run Long czyli treningowe bieganie po asfalcie

Zacznę od tego pierwszego – Run Long. W tym segmencie Asics zawarł wszystkie buty do klasycznego treningowego biegania po asfalcie.

Jest to najbardziej obszerna grupa. Run Long znaczy biegaj długo, ale nie do końca o długość tutaj chodzi. Chodzi tu o klasyczne bieganie po asfalcie. Takie codzienne nawijanie kilometrów. I to niezależnie od tego czy ktoś biega po 3 kilometry dziennie czy 30… I jedno i drugie mieści się w Run Long.

W Asicsie Run Long to przede wszystkim sensacyjna szóstka. Kiedyś pewien przedstawiciel Asicsa używał tego określenia. Teraz na prezentacji nie spotkałem się, aby ktoś, nawet z Asicsa, tego pojęcia używał, ale jest coś takiego. Chodzi o sześć podstawowych butów tej marki. Czy są sensacyjne? Raczej nie, a owa sensacyjność została wymyślona przez speców od marketingu. Niemniej jednak są to buty dobre i stanowiące trzon oferty marki. Są to modele: Gel-Kayano, GT-2000, GT-1000, Gel-Nimbus, Gel-Cumulus i Gel-Pulse.

Poza nimi jest jeszcze kilka innych butów, które znajdują się w Run Long. Są to modele Gel-Stratus, GT-3000, Gel-Kinsei oraz Gel-Divide. To te najważniejsze.

Obrazowo wygląda to tak:

 stabilizacjastabilizacjaduża
stabilizacja
największa amortyzacjaGel-Kinsei
Gel-Nimbus
Gel-Kayano 
bardzo duża amortyzacjaGel-CumulusGT-2000GT-3000
Gel-Divide
duża amortyzacjaGel-Pulse
Gel-Stratus
GT-1000 
umiarkowana amortyzacjaGel-Oberon
Gel-Pursuit
Gel-Contend
Gel-Phoenix
Gel-Virage
mała amortyzacjaPatriot

Osią jest podstawowa (niech będzie że sensacyjna) szóstka. Trzy z nich to modele dla stopy neutralnej (Nimbus Cumulus i Pulse). Trzy z nich są przeznaczone do stopy pronującej (Kayano, GT-2000 i GT-1000), a więc takiej uciekającej nadmiernie do środka. Więc po kolei:

Buty neutralne

Zaczniemy od neutrali, czy jak to widnieje w katalogu Asicsa od Neurtal Cushioning.

Sensacyjna szóstka

Gel-Nimbus – najlepiej amortyzowany but dla stopy neutralnej. Posiadający najwięcej żelu w podeszwie i sprężystych pianek. Żel, czy po angielsu – Gel – to flagowe tworzywo, na którym Asics opiera amortyzację w swoich butach. Dlatego właśnie ten but jest wręcz koszmarnie miękki. Napakowany technologiami, o których spece Asisca mogliby gadać godzinami jak Fluid-Fit, czyli dopasowująca się pod wpływem ciepła cholewka, czy też system niezależnych przelotek sznurowadeł. Najwyższa półka z najwyższą amortyzacją. Przeznaczony nawet dla 100 kilogramowych biegaczy.

Asisc Gel-Nimbus 16

Gel-Cumulus – troszkę mniej miękki brat Nimbusa. Mniejsza ilość żelu w podeszwie, a więc trochę mniejsza amortyzacja. Tak jak Nimbus był butem nawet dla 100 kilogramowego biegacza to Cumulus jest butem dla biegacza do 90 kilogramów. Dalej jednak jest to but dla osób, które potrzebują lub chcą bardzo dobrej amortyzacji. Technologicznie trochę mniej napakowany niż Nimbus.

Asisc Gel-Cumulus 16

Gel-Pulse – król sprzedaży Asicsa. But łączący dobre parametry z dobrą ceną. But z jeszcze mniejszą ilością żelu od Cumulusa i znajdujący się teoretycznie najniżej w hierarchii podstawowej szóstki, ale nadal dobrze amortyzowany. Jeśli ktoś nie waży ponad 80 kilogramów to śmiało jest to but dla niego.

Asisc Gel-Pulse 6

Gel-Pulse GTX – wersja Pulse’a z membraną goretexową. Pod kątem amortyzacji mamy w nim to samo, co w klasycznym Pulse, ale membrana sprawia, że but jest wodoodporny. Membrana też słabiej oddycha i zdecydowanie nie jest to but na lato czy inne ciepłe miesiące. Woda, kałuże, błoto, breja, śnieg – to są dla niego warunki.

Inne modele dla stopy neutralnej

Gel-Kinsei – but, który jest hybrydą najlepszych rozwiązań marki Asics. Tak wiec mamy w nim zdecydowanie największą ilość żelu ze wszystkich modeli, mamy dopasowującą się pod wpływem ciepła cholewkę i co charakterystyczne klips trzymający piętę (Clutch-Counter) jest tak duży, że aż zintegrowany z mostkiem w podeszwie miedzy pietą a śródstopiem. Dzięki dużej ilości żelu ma być maksymalnie amortyzowany, dzięki wielkiemu Clutch-Counterowi ma być maksymalnie trzymający stopę. W teorii – najlepszy but Asicsa!

Gel-Startus – model, który wraca do oferty Asicsa. Niegdyś Stratus był tym, czym teraz jest Gel-Pulse. Nowy Stratus jest to natomiast model który ma mniej żelu od Pulsa, a więc jest butem mniej amortyzowanym. W zamian ma dodatkowo stabilizowany mostek pod śródstopiem. Dzięki temu jest to taka bardziej dynamiczna wersja Pulsa.

W ofercie są jeszcze takie modele jak Gel-Oberon, Gel-Pursiut, Gel-Contend… I jeszcze inne… Wiele o nich nie ma się, co rozwodzić. Wszystkie to podstawowe modele ze zwykłymi niespecjalnymi cholewkami, w których amortyzacja oparta jest najczęściej na zwykłej piance EVA z odrobinką żelu.

Natomiast ostatnim z ostatnich jest…

Patriot – żartobliwie zwany królem patriotem. Aż się zastanawiałem czy o nim wspominać. But, który po prostu jest. But z bardzo słabą amortyzacją. Jeden z nielicznych modeli w ofercie Asicsa, który nie ma ani grama żelu. Cała amortyzacja opiera się na najtańszej piance EVA. Bardzo, bardzo, ale to bardzo podstawowy but. Generalnie to taka trochę zapchajdziura.

Buty ze stabilizacją

Tyle o butach neutralnych. Drugą częścią oferty są buty ze stabilizacją. W katalogu Asicsa zwane Structured Cushioning.

Sensacyjna szóstka

Gel-Kayano – najwyższy model dla stopy pronującej. Również (jak Nimbus) z dopasowującą się do stopy cholewką. Również z największą ilością żelu i najlepszych pianek. Tak jak Nimbus on też jest butem dla biegaczy ważących nawet 100 kilogramów. Dodatkowo wyposażony w system Dynamic Duomax zapobiegający nadmiernej pronacji stopy. Teoretycznie najłatwiej powiedzieć, że to odpowiednik Nimbusa, ale dla stopy pronującej. Niestety tak nie do końca jest, bo…. I tutaj ciekawostka. Biegałem zarówno w Nimbusie jak i w Kayano i Kayano jest odczuwalnie mniej miękki od Nimbusa. Aą się zdziwiłem.

Asisc Gel-Kayano 20

GT-2000 – Drugi w kolejności zawansowania model Asicsa dla stopy pronującej. Z trochę mniejszą ilością żelu, co, Kayano ale nadal bardzo dobrze amortyzowany. Dla biegaczy do maksymalnie 90 kilogramów. Technologicznie podobny do Cumulusa, ale mniej od niego miękki.

Asisc GT-2000 2

GT-1000 – Najmniej spośród „sensacyjnej” szóstki amortyzowany but Asicsa dla stopy pronującej. Nadal jest to dobra amortyzacja i w zupełności wystarczająca dla biegaczy około 80 kilogramów. Odpowiednik Pulse’a tyle że ze stabilizacją.

Asisc GT-1000 2

GT-1000 GTX – podobnie jak z Gel-Pulse tutaj też ten najniższy z sensacyjnej szóstki posiada wersje z membrana goretexową. Dzięki temu jest odporny na wodę, ale cholewka słabiej oddycha i jak jest ciepło stopa się w nim „ugotuje”.

Inne modele ze stabilizacją

GT-3000 – Pierwszy but dla stopy pronującej spoza „sensacyjnej” szóstki i to dosyć specjalistyczny. Klasa amortyzacji buta jest na poziomie GT-2000. Różni się od niego natomiast stabilizacją. W każdym podstawowym modelu stabilizacja podpiera przede wszystkim stopę pod lukiem stopy na długości około 1/3 buta. W GT-3000 stabilizacja to nadal około 1/3 długości podeszwy, lecz przesunięta jest bardziej do przodu. To but dla tych, którzy pronują inaczej, czyli w fazie przetaczenia i wybicia. But tak na prawdę dla wąskiej grupy biegaczy.

Gel-Divide – to jeszcze bardziej stabilna wersja GT-3000. Teoretycznie to najbardziej stabilny but w ofercie marki i jeden z najbardziej stabilnych w ogóle. System stabilizacji w podeszwie zaczyna się tutaj już pod piętą i ciągnie się przez łuk stopy aż do palców. To but dla bardzo rzadko spotykanego typu stopy, która pronuje (ucieka do wewnątrz) już podczas uderzania piata o podloże a potem w fazie przetaczania i wybicia. But dla jeszcze węższej grupy biegaczy niż GT-3000.

Gel-Phoenix – But znajdujący się półkę niżej niż GT-1000, ale już poza główną szóstką. Niezła amortyzacja, niezła stabilizacja. Poza kapką żelu i systemem stabilizacji Dynamic Doumax nie ma w nim jednak nic specjalnego. Teoretycznie but nierobiący szalu, ale łapiący się jeszcze w butach, które mogę polecać i które uważam za dobre. O ile oczywiście biegacz nie wazy za dużo (czyt. nie więcej niż 80 kilogramów).

Ostatnim modelem, jaki się czasami jeszcze pojawia jest Gel-Virage. Dalej jest już tylko czarna dziura. Znaczy się koniec…

REKLAMA

131 komentarzy do “Asics, czyli Run Long – przegląd butów

 • 22.01.2016 o 17:10
  Permalink

  Hej, przyglądam się Asicsom i chyba na nadchodzący sezon zaopatrzę się w parę treningowo-startowych butów. Biegam ze śródstopia, dynamicznie i dosyć szybko. Do tej pory używałem Pumy faas 300 i udało się w Biegu Niepodległości w Warszawie pobiec życiówkę 37:06. Jakim modelom od Asicsa warto się przyjrzeć nieco lepiej? Troszkę amortyzacji nie zaszkodzi (faas nie daje mi komfortu przy wybiganiach 18-20km)a na celu klepanie km-w sezonie przygotowawczym do debiutu na królewskim dystansie.. a nie chcę odpłynąć w błogiej miękkości nimbusa lub cumulusa;)

  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 23.01.2016 o 10:30
  Permalink

  Albo treningowe albo startowe, jedno przeczy drugiemu, chociaż takie Noosy to w sumie nadaje się na jedno i na drugie. Ja w swoich Noosach głównie chodzę, na trening zakładam treningowe Landreth7 (nie do dostania teraz a chcę wymienić) a na starty Tarther2.. Wkurza mnie, że po dwóch latach nie da się kupić tych samych butów co wcześniej, a najchętniej nic bym nie zmieniał, co najwyżej kolor..

  Odpowiedz
 • 23.03.2016 o 11:25
  Permalink

  witam. Jak Pana zdaniem asics gel contend 3 sprawdzą się na dystansie maratonu? Ostatnio biegałem w adidas duramo 5 i dałem radę. Teraz mam dylemat jakie wybrać.

  Odpowiedz
   • 23.03.2017 o 21:25
    Permalink

    Witaj Paweł, nie mam za bardzo jak przymierzyć a potrzebuję dobrej kanapy na rozbieganie się ponowne. Wracam do biegania po kontuzji i w efekcie lenistwie, mam troche nadwagi i potrzebuję dobrej kanapy do rozbiegania się – nie wiem co wybrać nimbusy czy kinsei – wersje już umowne, nie wiem czy mają takie znaczenie (nimubs 17-18-19 czy Kinsei 5 czy 6). Dodam, że biegam dotychczas w reebok sublite duo flow i jest to super but, jest trochę szerszy, bardzo miekki (jak dla mnie) i lekki – czegoś takiego potrzebuję ale z jeszcze większą kanapą 😉

    Mógłbyś pomóc radą? będę wdzięczny! HEJ!

   • 24.03.2017 o 23:12
    Permalink

    Bardziej polecę Ci Nimbusa bo dużo lepiej znam ten model i sam w nim biegałem. W moim odczuciu to najbardziej miękkie buty na rynku i nawet z bardzo ciężkimi biegaczami sobie poradzą 🙂

    Co do wersji Nimbusa to bierz od 18 w górę – będziesz już miał buta z bezszwową, dużo fajniejszą i wygodniejszą cholewką.

 • 26.04.2016 o 06:05
  Permalink

  Czy mógłbyś doradzić ? Wczoraj kupiłem gel kayano, nie miałem pojęcia, że to buty do stopy pronującej, ja mam neutralny układ stopy. Czy powinienem wymienić na gel nimbus? Dodam, że ważę 93 kg i już wczoraj w nich 10 km zrobiłem, odciski na palcach nie pozwoliły na więcej 🙂

  Odpowiedz
  • 12.05.2016 o 12:22
   Permalink

   Jeżęli stopa neutralna.. kup neutralne, a te sprzedaj jako nowe z informacją że przebiegłeś jeden bieg i się nie nadają. Pokaż do nich paragon i koniecznie zdjęcie podeszwy, wtedy chętnie ludzie kupią.

   Odpowiedz
 • 18.05.2016 o 03:01
  Permalink

  czesc. mam pewien problem z plaskostopiem i wczoraj w sklepie „po testach przeroznych” polecona mi asics gt 3000 4. nawiasem mowiac na polskiej stronie asicsa nie znalazlem takich. sam mieszkam w usa moze dlatego. masz moze jakas wiedze czy to dobry wybor? czulem sie w nich dobrze ale do biegania mam kilka par brooksow a te nowe mialy mi pomoc w zwalczeniu bolow piszczeli ktore od jakiegos czasu sie pojawily i ktore byc moze maja zwiazek z plaskimi stopami.pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 28.05.2016 o 09:38
   Permalink

   Asics GT-3000 to model z bardziej rozbudowaną stabilizacją od tych najbardziej popularnych modeli (Kayano, GT-2000 i GT-1000). W GT-3000 system stabilizacji masz na większej długości buta przez co bardziej wspiera stopę (na większej długości) i bardziej stabilizuje nadmierną pronację. Płaskostopie natomiast często jest powiązane z nadmierną pronację.

   A jeśli chodzi o Brooksa to GT-3000 to alternatywa dla Brooks Adrenaline.

   Odpowiedz
 • 15.06.2016 o 20:39
  Permalink

  Cześć. Mam model Gel- Ikaia. Czy wiesz może co to za typ butów ?

  Odpowiedz
 • 02.08.2016 o 16:21
  Permalink

  Kupiłam 2 tygodnie temu buty ASICS nimbus 18. Biegam od 4-ch lat – 3xtydzień po 11km. Mam zwyrodnienia w kolanach i postawiłam na b.wysoką amortyzację. Niestety po 2-3 km odczuwam bardzo mocny ból stopy, na poduszce śródstopia promieniujący do palców. Ktoś mi powiedział, że to powięź. W tych butach byłam 3 razy i nie jestem w stanie w nich biegać. Co mogę zrobić??? Bardzo proszę o poradę na meila.

  Odpowiedz
 • 22.08.2016 o 15:03
  Permalink

  Bardzo proszę o informację czy buty Asics Gel-Impression 8 są godne polecenia. Czy lepiej kupić wspomniane buty czy Asisc Gel-Pulse 7. Chciałem przyłożyć się do solidniejszych treningów i przebiec wreszcie maraton. Moja waga to 60 kg. Bardzo proszę o odpowiedź o pozdrawiam!

  Odpowiedz
  • 23.08.2016 o 10:51
   Permalink

   Nie znam dokładnie modelu Impression. To jeden z tych z mniejszą amortyzacją, małą ilością GELu i prostszych w budowie. Pulse będzie od niego na pewno lepiej amortyzowany.

   Natomiast jeśli nie masz nadwagi powinny być OK.

   Odpowiedz
   • 31.10.2016 o 20:49
    Permalink

    Bardzo dziękuję za odpowiedź.

 • 30.08.2016 o 20:01
  Permalink

  Witam
  Świetne zestawienie, w końcu coś rozjaśnia temat w 5 sekund:)
  Mam prośbę – gdzie można umieścić Gel Fortitude? Po zamontowanych technologiach to jest prawie to samo co Pulse, czy się mylę? Czym się różnią w takim razie?

  Odpowiedz
 • 26.10.2016 o 18:05
  Permalink

  Cześć Paweł będę kupował buty przez internet bez przymierzania nimbus 18 poprzednio miałem adidas supernova 8 w rozmiarze 10.5 . Czy nimbusy na długość mogą się różnić w rozmiarowce . Czy są to buty szersze od adidas ów. Dzieki

  Odpowiedz
  • 26.10.2016 o 18:20
   Permalink

   W przypadku zestawu Nimbus – Supernova raczej nie ma różnic w rozmiarówce i jeśli miałeś Glide’a 10,5US to Nimbusa też bym Ci proponował 10,5US. Co do szerokości to kwestia indywidualna, bo ciężko mi nazwać któregoś z nich szerszym od tego drugiego.

   Odpowiedz
 • 27.10.2016 o 22:56
  Permalink

  Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem Asics FuzeX but świetny ale mam problem ponieważ co 2 trening 10 km robi mi się odcisk na śródstopiu ( buty mają już okolo 100 km) nie mogę ich rozbiegać. Czy mają Państwo może jakiś pomysł na zaradzenie temu? czy może to być wina wkładki profilowania buta czy czego jeszcze innego? Proszę o odpowiedz Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • 28.10.2016 o 12:16
  Permalink

  witam
  co pan by doradził z butów innych marek niż Asics dla nad pronatorów z naciskiem na to nad . podczas badania asics FOOT id na targach poznańskich konsultant stwierdził ze takiej nogi nie widział i stwierdził ze nic więcej mi niema do zaoferowania niż takie modele jak
  GT-3000-4
  Gel-Divide

  proszę o pomoc

  Odpowiedz
 • 28.10.2016 o 14:46
  Permalink

  Czy zbyt duża amortyzacja może być zła ? Ważę około 75 kg. Rozważam zakup Gel Pulse 8 oraz Gel Cumulus 18. Cena między tymi butami nie ma znaczenia, nie jest aż tak duża. Parametry Gel Cumulus 18 ma lepsze patrząc na http://www.sklepbiegacza.pl.
  Obecnie biegam w Gel Pulse 6 ale mam wrażenie że należy się im emerytura.

  Odpowiedz
  • 29.10.2016 o 14:29
   Permalink

   Raczej nie. Większa amortyzacja sprawi, że będziesz (poza większą amortyzacją) miał bardziej miękkiego i wygodnego buta.

   Odpowiedz
 • 13.11.2016 o 22:06
  Permalink

  Witam. Od 2 lat biegam w GT1000 i bardzo je lubię, jednak moje buty potrzebują już wymiany i nie wiem, czy zostać przy tym modelu (cena korzystna w promocji) czy przerzucić się na GT2000 (czy jest duża różnica techniczna między nimi?) czy zafundować sobie bardzo dobrą amortyzację z Kayano? ważę 69 kg, biegam 3-4 razy w tygodniu po 5-12 km, często po tartanie, czasami po płaskich leśnych drogach, ostatnio miałam problem z więzadłami w kolanie. Zastanawiam się, czy moja noga „nie rozleniwi się” w Kayano? Biegam też w Sauconach Guide (wydaje mi się, że noga lepiej mi w nich „podaje”, lubię je do szybszych biegów) i w Brooksach Caskadia (cross). Pozdrawiam serdecznie.

  Odpowiedz
 • 05.12.2016 o 22:03
  Permalink

  Witam
  Ja zaczynam dopiero przygodę z bieganiem,waga 100kg i buciki Asics Zaraka 2 ,bardzo fajne miękie buciki.Biegam krótkie dystanse po asfalcie.
  Teraz bym chciał kupić Gel Kayano.
  Co Pan o tym sądzi?

  Odpowiedz
 • 04.02.2017 o 21:25
  Permalink

  CześćPaweł. Mam pytanie dotyczące Gel-Kinsei i Nimbusa. Który polecasz .Który wegług Ciebie jest lepszym butem i bardziej uniwersalnym .Obydwa są na asfalt i podobne ale który Ty byś wybrał i czemu ?.

  Odpowiedz
  • 05.02.2017 o 14:23
   Permalink

   Nie umiem ci odpowiedzieć na to pytanie. Obydwa są mega miękkie, obydwa to takie „poduszkowce”, obydwa przeznaczone są do długiego robienia kilometrów po twardych nawierzchniach. Są na tyle podobne, że nie wiem który jest lepszy i bardziej uniwersalny.

   A co jak bym wybrał?! Pewnie Nimbusa ale to tylko z tego powodu że go znam, a Kinseia ostatnio miałem w ręku rok czy półtora temu.

   Odpowiedz
 • 11.02.2017 o 11:46
  Permalink

  Cześć Paweł,
  ostatnio kupiłam buty Asics Gel-Kayano 21. Waże około 60 kg i zastanawiam sie, czy nie przesadziłam z amortyzacja. Biegam około 3, maks 4 razy w tygodniu średnio po 8 km raczej rekreacyjnym tempem, ale cały czas po asfalcie i betonie. Myslisz, że powinnam wymienić te buty na model o niższej amortyzacji? Czy przesadna amortyzacja może mi zaszkodzić na dłuższą mete (np mała dynamika buta sprawi, ze bedzie biegało mi się jeszcze gorzej…).
  Dziekuje z góry!
  Guśka

  Odpowiedz
 • 13.03.2017 o 18:50
  Permalink

  Witam.Jestem początkową biegaczką o wadze 60kg. Biegam w Asisc Gel Ikaia.Zastanwaiam się na kupnem nowych albo Nimbus 17 albo Cumulus 18. Które kupić ? Ratunku 😉

  Odpowiedz
 • 05.06.2017 o 21:57
  Permalink

  Witam. Ważę 125 kg, 196 wzrostu . O dziwo nie mam widocznego „mięśnia piwnego”. Biegam teraz w mizuno wave inspire 5. Czy polecisz mi coś z palety asicsa, a moźe inne marki bylyby lepsze? Biegam od kilku miesiecy okolo 3 razy w tygodniu po 6 do 10 km w tempie okolo 5,40 na kilometr.

  Odpowiedz
 • 20.06.2017 o 10:04
  Permalink

  Witam, mam zamiar kupić buty asics gel-excite 4 ( mam ograniczony budżet) do biegania 4 x w tygodniu po 5-7 km. Do tej pory biegałam w butach z dethatlonu (najtańszych) , czy będą dużo lepsze czy może zainwestować w inne ?
  Luan

  Odpowiedz
  • 21.06.2017 o 17:37
   Permalink

   Excite to całkiem solidny model z dobrą amortyzacją. Przy Twoim bieganiu i kilometrażu powinny się sprawdzić (o ile nie ważysz bardzo dużo a tego nie napisałeś). Patrząc w kategorii cena/jakość to dobry wybór. Będą na pewno lepsze i solidniejsze od najtańszych butów z Decathlonu.

   Odpowiedz
 • 27.07.2017 o 16:54
  Permalink

  Witam serdecznie. Wracam do biegania. Po 8 miesiącach przerwy z powodu kontuzji. Lewe kolano skoczka. Przedtem używałem adidas supernova glide 7. Chciałbym wypróbować asicsa. Ważę obecnie 83 kg. Chciałbym trenować do półmaratonu ok 4O km tygodniowo. Jakie buty poradziłbyś mając na względzie nie do końca wyleczone kolano skoczka.

  Odpowiedz
 • 02.08.2017 o 21:04
  Permalink

  Witam! Paweł mam stopę pronatora biegalem w asics cayano 21 brooks adrenaline teraz mam new balance 860 pora na następne buty co Byś mi zaproponował. pozdrawiam i dzięki

  Odpowiedz
  • 06.08.2017 o 07:23
   Permalink

   Każdy z tych w których biegałeś czyli, Asics Kayano, Brooks Adrenaline, NB 860.

   Jeśli natomiast chcesz spróbować jeszcze czegoś innego (innej marki) to możesz spróbować takich modeli jak Adidas Supernova ST czy Saucony Guide.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.