Bieg Chełmońskiego: nadchodzi trzecia edycja!

To już trzeci raz kiedy wystartuje Bieg Chełmońskiego. To mały kameralny bieg organizowany w Radziejowicach koło Żyrardowa.Do wyboru są dwa dystanse. Główny bieg to dystans 10 kilometrów. Bieg Rodzinny to dystans około 1 km.

REKLAMA

Bieg Chełmońskiego po raz pierwszy pojawił się w Radziejowicach w 2014 roku. Od samego początku organizatorami jest Stowarzyszenie Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności oraz Gmina Radziejowice. Od początku też odbywał się w dwóch formatach: 10 km i 1 km. Pierwsza edycja to też pierwsze koty za płoty i pierwsze doświadczenia. Zawaliliśmy oznaczenie trasy i prowadzenie biegu, przez co część uczestników pomyliła trasę. Nie mieliśmy wtedy elektronicznego pomiaru czasu i wielu innych mniejszych rzeczy które pojawiły się później.

Bieg Chełmońskiego - czołówka

 

Podczas drugiej edycji w 2015 bieg był dużo lepiej zorganizowany. Do oznaczenia trasy mieliśmy wręcz kilometry taśmy. Bieg prowadziło dwóch pilotów. Mieliśmy elektroniczny pomiar czasu i więcej partnerów a co za tym idzie więcej upominków dla biegaczy. Ustrzegliśmy się też wpadek, choć zawsze są rzeczy które można poprawić.

Przyjeżdżajcie na trzecią edycję!

W tym roku biegniemy po raz trzeci. Spotykamy się w niedzielę 19 czerwca 2016. Format biegu pozostaje bez zmian. O 12:00 startuje Bieg Główny na 10 km, a piętnaście minut później Bieg Rodziny na ok. 1 km. Zapisy na ten pierwszy są otwarte i dostępne pod tym adresem. Zapisy na ten drugi będą dostępne na miejscu w biurze zawodów. Nie zmieni się również trasa Biegu Chełmońskiego. Start i meta na asfalcie ale w trakcie biegu nawierzchnia będzie się zmieniać. Łącznie około 4 km trasy poprowadzone będzie po nawierzchni asfaltowej. Reszta to ziemne drogi, czasami piaszczyste. Regulamin, szczegóły i inne informacje dostępne są na stronach Stowarzyszenia Żyr.A.F.A.

Tak ww telegraficznym skrócie wygląda trasa:

Kto wygra?

W poprzednich dwóch edycjach wygrywali: Artur Kurek (2014) i Paweł Raczyński (2015). Do tego drugiego należy też aktualny rekord trasy Biegu Chełmońskiego – 33:34.

Bieg Chełmonskiego - Artur Kurek i Paweł Raczyński

Czy w tym roku rekord zostanie wyśrubowany? Czy Paweł obroni tytuł? A może wygra ktoś inny?

Tego wszystkiego dowiemy się już za miesiąc!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *