Bieg Chełmońskiego – zapraszam do Radziejowic!

Za około miesiąc, 22 czerwca z okazji trwającego właśnie roku Chełmońskiego w Radziejowicach niedalako Żyrardowa odbędzie się Bieg Chełmońskiego. Dystans biegu głównego to 10 kilometrów, ale w ramach imprezy rozegrany zostanie też bieg rodzinny na dystansie 1 kilometra. Organizatorem biegu jest Stowarzyszenie Żyr.A.F.A.

REKLAMA

Dycha za dychę

W ramach Biegu Chełmońskiego rozegrane zostaną dwa biegi. Bieg Główny na 10 kilometrów oraz bieg Rodzinny na dystansie około 1 kilometra. Wpisowe dla biegu głównego wynosi 10 złotych. Bieg Rodzinny jest bezpłatny. Na obydwa biegi zapisać się można poprzez formularz na stronie www.zyrafazyrardow.pl

Dlaczego Chełmoński?

Bazą dla biegu będą Radziejowice a dokładnie Pałac w Radziejowicach. To właśnie w tej okolicy działał i malował Józef Chełmoński – patron biegu. Na stronach internetowych Pałacu możecie się dowiedzieć więcej zarówno, jeśli chodzi o sam Zespół Pałacowy w Radziejowicach jak też, co nieco o Józefie Chełmońskim. Najbardziej zainteresowani mogą zajrzeć do Pałacu na wystawę prac artysty.

Pałac w Radziejowicach

Szybki dojazd

Dojazd do Radziejowic jest banalnie prosty. Dla osób z Warszawy najprostszą drogą dojazdową będzie trasa „katowicka” zwana tez „gierkówką” w kierunku Katowic i Wrocławia. Trasa ta prowadzi przez Radziejowice gdzie zjeżdżamy na prawo. Alternatywą jest podroż drogą 719 (czyli przedłużeniem Alei Jerozolimskich) do Grodziska Mazowieckiego i tam skręt w drogę 579 na Kuklówkę i Radziejowice. Z centrum Warszawy na bieg szybciej dojedziemy oczywiście trasą katowicką.

Malownicza trasa

Trasa biegu głównego poprowadzona będzie malowniczymi okolicami lasu Radziejowskiego i Radziejowic. Na mapie trasa wygląda mniej więcej tak:

Bieg Chelmonskiego - trasa

Nawierzchnia mieszana. Asfaltu i ziemnej nawierzchni będzie mniej więcej po połowie. Pierwszy kilometr od startu przez Radziejowice prowadzi po asfalcie. Potem kolejne 4 aż do półmetka to drogi i ścieżki lasu potocznie zwanego radziejowskim. W tym miejscu można powiedzieć, że będzie to bieg przełajowy. Około półmetka wrócimy do cywilizacji w rejonie zalewu Hamernia. Następnie trochę asfaltu, na którym pobiegniemy agrafka w stronę Bud Mszczonowskich. Potem około kilometrowy odcinek drogi szutrowej i ostatni kilometr to już w doł po asfalcie aż do Pałacu w Radziejowicach.

Bieg Rodzinny natomiast zostanie rozegrany na terenie parku dokoła Pałacu w Radziejowicach. Start i meta przy pomniku, a jakżeby inaczej, Józefa Chełmońskiego.

Bieg Chelmonskiego - ulotka

Do zobaczenia!

REKLAMA

3 komentarze do “Bieg Chełmońskiego – zapraszam do Radziejowic!

  • 23.06.2014 o 06:59
    Permalink

    Piękna trasa , mieszkam w Słabomierzu na Prywatnej , biegam prawie codziennie po tej trasie, niestety wcześniej miałem zaplanowany start w biegu nocnym w Gdyni i bardzo żałuję , że nie mogłem pobiec w tym biegu , pozdrawiam serdecznie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *