Bieg Tropem Wilczym 2017 – pobiegliśmy po raz trzeci!

Święta, święta i po świętach. Trzecia żyrardowska edycja Biegu Tropem Wilczym przeszła do historii. Bieg Główny wygrał Michał Pawłowski z Teresina, a wśród kobiet triumfowała po raz trzeci Dominika Sosnowska z Żyrardowa.

REKLAMA

Dla stałych bywalców naszego biegu wszystko było po staremu. Jak co roku biegaliśmy na dwóch trasach – 5 km i 1963 metry. Ich przebieg nie zmieniał się na przestrzeni trzech lat. Trochę tylko obawialiśmy się o 500 metrowy odcinek ziemnej drogi przez Park Procnera. Po ostatnich opadach nie był w najlepszym stanie ale i tak wyglądał o niebo lepiej niż jeszcze tydzień temu. Bardziej denerwujący był wiatr, ale jak się później okazało w trakcie Biegu Głównego nieco osłabł. Coś nam sprzyjało.

Bieg Pamięci

W końcu o godzinie 14 uczestnicy Biegu Pamięci stanęli na starcie. Nie widziałem tego. Byłem niecały kilometra dalej na nawrotce. Pierwsi zawodnicy byli u mnie już niecałe 3 minuty po starcie. Przemknęli tak szybko że ledwo zdążyłem zrobić im zdjęcie.

Tropem Wilczym 2017 - Żyrardów

Zdjęcia z tego miejsca tutaj

Bieg Główny

Pół godziny później przyszedł czas na Bieg Główny. Te pół godziny różnicy pomiędzy startami sprawiło, że kilka osób pobiegło zarówno w jednym jak i drugim biegu. Tym razem stawka była mocniejsza i bardziej wyrównana.

Po starcie uformowała się czołówka biegu. Dogoniłem ją na drugim kilometrze.

Tropem Wilczym 2017 - Żyrardów 2km

Więcej zdjęć z tego punktu do pobrania z tej galerii

Kiedy minęli mnie ostatni zawodnicy pognałem dalej. Czołówka narzuciła na tyle duże tempo ze drugi raz dogonić mi się ich nie udało. Złapałem za to większość biegaczy na żyrardowskiej „starówce” czyli ulicy Kościuszki.

Tropem Wilczym 2017 - Żyrardów 5km

Więcej zdjęć z ulicy Kościuszki do pobrania z tej galerii

Wygrali

Bieg Główny na 5 km zdominował UKS Filipides Teresin zajmując dwa pierwsze miejsca na podium:

1. Michał Pawłowski – Teresin
2. Radosław Sikora – Sochaczew
3. Rafał Pająk – Łyszkowice

Wśród kobiet natomiast po raz trzeci wygrała Dominika, a całe podium prezentuje się następująco:

1. Dominika Sosnowska – Żyrardów
2. Monika Glonek-Sikora – Żyrardów
3. Natalia Anioł – Żyrardów

Łącznie w Biegu Głównym wystartowały 192 osoby. Dziękuję wszystkim za przybycie mimo czasami niekorzystnych warunków pogodowych. Dzięki też wszystkim wolontariuszom. Było Was mnóstwo i każdy z Was był nieoceniony. Dziękuję też wszystkim partnerom i sponsorom.

Dzięki!

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *