Biegi w Książenicach i Milanówku

Czasami nie trzeba daleko szukać okazji do wytarowania w zawodach. Czasami trafiają się na własnym, lokalnym podwórku takie małe biegowe perełki. W ostatnim czasie znalazłem takie dwa. Oba na terenie sąsiedniego powiatu Grodziskiego. Oba na dystansie 10 kilometrów. Pierwszy z nich rozgrywany jest w Książenicach, niedaleko Grodziska Mazowieckiego. Drugi, w Milanówku.

REKLAMA

Biegam bo lubię w Książenicach

Pierwszą propozycją jest bieg w Książenicach. To tam, 7 kwietnia, lokalni biegacze staną na starcie. Książenice to mała miejscowość niedaleko Grodziska Mazowieckiego, która jak dotychczas kojarzyła mi się tylko z jednostką wojskową. Nie, nie… Nie moją. Po prostu z jednostką.

Teraz Książenice będą mi się kojarzyć z bieganiem. Organizatorem biegu jest przede wszystkim Szkoła Podstawowa w Książenicach, a także inne lokalne podmioty i organizacje. Wśród organizatorów znajdują się tez mieszkańcy gminy Książenice. To właśnie oni mają zamiar „ugościć nas prawdziwie po gospodarsku”. Już jestem ciekaw…

W Książenicach rozegrane zostaną biegi na 2 dystansach:

 • bieg główny na dystansie 10km,
 • bieg towarzyszący na dystansie 5km.

Oba dystanse startują wspólnie i ruszają na tą samą pętlę. Zawodnicy na ?piątkę? będą pokonywali ją raz. Zawodnicy na ?dychę? – dwukrotnie. Trasa poprowadzona została ulicami osiedla Książenice.

Opłata do 15.03.2013 wynosi 15 złotych. Warto wydać taką kwotę na bieg praktycznie tuż pod domem. Po 15 marca opłata wzrasta do 25 zł. Natomiast w dniu biegu do 30 zł.

Nie czekałem. 7 kwietnia mam wolne w kalendarzu więc będę! 15 złotych już poszło.

Więcej informacji

 • https://biegamwksiazenicach.pl/

I Bieg STO-nogi w Milanówku

Dwa tygodnie później 28 kwietnia 2013 roku odbędzie się I bieg STO-nogi w Milanówku. Sto-nogi to, jak sami o sobie piszą: ?to grupka zapaleńców biegania. Staramy się biegać i propagować ten sport wśród młodzieży i dorosłych.” W tym roku propagowanie biegania przyjęło wymiar praktyczny w postaci organizacji biegu.

Sam Milanówek znajduje się rzut beretem od Książenic i Grodziska Mazowieckiego, o którym pisałem wcześniej. W porównaniu z Książenicami jest dużo lepiej skomunikowany ze światem. Posiada przede wszystkim wygodne połączenie kolejowe z Warszawą. W właśnie ten sposób, przez zatopione w zieleni wille Milanówka, przejeżdżam codziennie pociągiem.

W Milanówku zostanie rozegrany jeden dystans – bieg na 10 kilometrów. Jego trasa została poprowadzona dwoma 5 kilometrowymi pętlami po centrum miasta. Duża jej część prowadzi ulicą wzdłuż torów kolejowych. Tych samych torów, którymi niemal codziennie jeżdżę.

Podstawowe wpisowe to 25 złotych. Dla młodzieży do 18 roku życia zostało ono obniżone do 15 złotych. Natomiast spóźnialscy, zapisujący się na ostatnią chwilę, będą musieli zapłacić 35 złotych. O ile do tego czasu będą jeszcze miejsca na liście startowej.

Póki co miejsca są, a ja się zastanawiam…

REKLAMA

3 komentarze do “Biegi w Książenicach i Milanówku

 • 16.02.2013 o 19:06
  Permalink

  O Biegu w Książenicach słyszałem. O tym w Milanówku nie. Fajnie że jest takich biegów coraz więcej.

  Dzięki za info!

  Odpowiedz
 • 10.03.2013 o 09:46
  Permalink

  Zapisalam sie na bieg w Ksiazenicach! Czuje treme, poniewaz to moj bierwszy bieg zorganizowany i jestem poczatkujaca biegaczka… Licze na usmiechniete towarzystwo i mila atmosfere! 🙂

  Odpowiedz
  • 10.03.2013 o 14:11
   Permalink

   Biegacze to z natury bardzo uśmiechnięci i otwarci ludzie. Jestem przekonany, że bieg dostarczy Ci wielu pozytywnych emocji 🙂

   Powodzenia!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *