Buty do szybkiego biegania

Do ,,szybkich” butów możemy zaliczyć buty treningowo-startowe jak i startowe. Obydwie kategorie łączy to, że zostały zaprojektowane do dynamicznego i bardzo szybkiego biegania. Im szybciej biegniesz tym mogą Ci bardziej pomóc. Tutaj znajdziemy najbardziej zaawansowane technologie i najlżejsze buty do biegania.

20 września 2023 7 min czytania

Model Mach cieszył się uznaniem na rynku ze względu na jego lekkość, przyjemną dynamikę i płynne odczucia pod stopą. Niemniej jednak, nie był to but, który wyróżniał się wyjątkową amortyzacją lub dynamiką. Teraz czas na jego kolejne wcielenie- Mach X, który korzysta z dobrodziejstw płytki z tworzywa Pebax.

31 sierpnia 2023 6 min czytania

Masz dosyć karbonu w szybkich butach? Z różnych powodów nie możesz lub nie chcesz w nich biegać? Chciałbyś mieć coś trochę bardziej elastycznego a jednocześnie szybkiego? Chciałbyś mieć buta, który pokaże pazur podczas szybszych jednostek treningowych i zawodów? Świetnie trafiłeś, bo Hyperion Max to właśnie taki but. Szybki, ale niekarbonowy.

1 sierpnia 2023 6 min czytania

Jak zawsze kolorowo. Jak zawsze przyjemnie szybko. Dodatkowo także lekko. Noosa od ubiegłego roku niewiele się zmieniła. To but z kategorii lekkich a jednocześnie treningowo-startowych. Przykuwa oko swoim designem a na stopie okazuje się bardzo przyjemną opcją przeznaczoną zarówno do startów w zawodach jak i na co dzień. Choć ma w nazwie tri(athlon) to pełnoprawny but biegowy.

26 lipca 2023 6 min czytania

Miękki i bezpieczny Ghost. Stabilna Adrenalina. Doskonała w zróżnicowany trail Cascadia. A co z naprawdę szybkim bieganiem? Co w tej materii może nam zaoferować marka Brooks? Może zaoferować linię Hyperion z najszybszym Hyperionem Elite. Z nazwy to but elitarny, a czy godny konkurent dla numeru jeden czyli Nike Vaporfly Next% 3?

28 czerwca 2023 6 min czytania

Carbon X był zbyt bezpieczny i zbyt wolny? Pierwsza edycja Rocket X była zbyt niska, płaska i mało amortyzowana? Na pytanie który model Hoki może być odpowiedzią na Nike Vaporfly nie było dobrej odpowiedzi? No to już jest. To Rocket X, który jest znacznie wyższy, bardziej miękki a jednocześnie to najszybsza rakieta spośród butów Hoki.

19 czerwca 2023 6 min czytania

Czy to ptak czy to samolot? Można było zapytać widząc edycje numer dziesięć i jedenaście. Boston był za mało miękki i za sztywny do wolnego biegania. Na buta do startów w zawodach był natomiast sporo za ciężki. Edycja numer dwanaście próbuje poprawić to co „poszło nie tak”. Finalnie jest lżej. Jest bardziej miękko i jakby bardziej wszechstronnie. Szczególnie dla lżejszych i szybszych biegaczy.

29 kwietnia 2023 6 min czytania

Chyba nie było na blogu bardziej futurystycznych butów. Takich, które przeczą zdrowemu rozsądkowi już w momencie pierwszego spojrzenia a co dopiero w momencie założenia na stopy. Takie są Mizuno Duel Pro – co do zasady wyścigówka na ulicę i stadionową bieżnię. W praktyce buty tak wymagające, że biegać w nim dadzą radę tylko nieliczni.

8 kwietnia 2023 7 min czytania

Raz, dwa i… trzy. Trzecia edycja buta uważanego za „najlepszą” karbonową startówkę ujrzała światło dzienne. W porównaniu z poprzednimi dwoma zmieniona została nieco geometria podeszwy, faktura siatki ale ogólny zamysł pozostał bez zmian. Nadal jest piekielnie szybko i nie zanosi się w najbliższym czasie aby król został zdetronizowany.

18 marca 2023 6 min czytania

Saucony Kinvara 14 przeszła w tym roku całkiem dużą metamorfozę. Nie da się nie zauważyć, że but urósł, co ma wpływ na poziom oferowanej miękkości i pracę podeszwy pod stopą. Jednocześnie cały czas jest lekko, a nawet lżej niż w poprzedniku. Czy będzie tak samo przyjemnie pracował na szybszych jednostkach? Myślę, że tak.

6 marca 2023 7 min czytania

Endorphin Elite, Endorphin Pro, Endorphin Speed, Endorphin Shift – ilość endorfin w Saucony zaczyna wylewać się uszami. Jednakże każda z endorfinek oferuje coś nieco innego. Inny poziom szybkości i dynamik. Jaki oferuje model Speed? Ten pośredni. Nie najszybszy, ale i nie najwolniejszy. Taki prawie dla każdego.

27 stycznia 2023 6 min czytania

Ultralekki but z płytką karbonową? Jaki model jako pierwszy przychodzi do głowy? Na pewno nie Cloudboom Echo. A trochę szkoda bo jest to bardzo ciekawa propozycja w segmencie najszybszych karbonówek. I nie chodzi wyłącznie o połączenie karbonu z chmurkowym systemem amortyzacji.

19 grudnia 2022 6 min czytania

Adizero SL to najnowsze propozycja marki adidas, buta do szybszego biegania. Jednocześnie to najprostszy i najtańszy but z linii Adizero. Niestety, albo stety, oferujący też najmniej. W dodatku z jedną nieprzyjemną niespodzianką (rozmiarówka) która utrudnia kupowanie ich na oko.