Buty treningowe

Buty treningowe to buty niezbędne każdemu biegaczowi niezależnie od poziomu jaki reprezentuje. Biegasz dla przyjemności czy dla wyników? Nieważne! Większość treningów będziesz pokonywał w dobrze amortyzowanym, bezpiecznym i komfortowym bucie treningowym. To buty idealne do biegania na co dzień.

8 września 2023 6 min czytania

Po udanym i dosyć dynamicznym „poduszkowcu” jakim był Saucony Triumph 20 przyszedł czas na Saucony Triumph 21, który jest niemalże jego bliźniakiem. To nadal but maksymalnie amortyzowany, nadal całkiem dynamiczny jak na swoją potężną budowę i nadal tak samo wygodny. Biegacze znający edycję numer dwadzieścia nie będą niczym zaskoczeni. Ci którzy szukają maksymalnie amortyzowanej treningówki znajdą w Triumphach sprawdzony model.

28 sierpnia 2023 8 min czytania

Tego można było się spodziewać. Po kilku latach niewiele różniących się między sobą Infinity Reactów otrzymaliśmy prawdziwą bombę – zupełnie nowy model Infinity. Tylko ślepy nie zauważy że mamy tutaj znacznie więcej pianki. Idzie za tym więcej miękkości i sprężystości. To może cieszyć, ale… Jeśli lubiłeś do tej pory Infinity za jego mniejszą miękkość i pewną sztywność to możesz się niemiło zaskoczyć.

19 sierpnia 2023 7 min czytania

Solarboost na papierze ma wszystko by być uniwersalnym butem treningowym. Ma dobrą amortyzację, solidny bieżnik, przyjemną stabilność. Może być dobrym kompanem codziennych treningów. Szczególnie jeśli mówimy o treningach na twardych nawierzchniach. Jednocześnie nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich latach rozwój tego modelu stanął w miejscu i coraz bardziej „odstaje” tym co oferuje od swoich konkurentów.

7 sierpnia 2023 6 min czytania

Brooks Adrenaline to jeden z modeli który ewoluuje powoli. Jest doceniany za dużą amortyzację, stabilność oraz zwiększoną stabilizację. To but o wielu zastosowaniach. Bez względu na to, czy wykonujesz krótkie przebieżki wokół bloku, czy przygotowujesz się do maratonu, Brooks Adrenaline od lat zdobywa serca biegaczy, przyciągając ich wygodą i wszechstronnością.

29 lipca 2023 6 min czytania

Szukasz butów ze stabilizacją i nie chcesz wydawać fortuny? Rzuć okiem na ten model. To jeden z sześciu klasycznych modeli Asicsa do codziennego biegania po twardych nawierzchniach. Owszem, jest jednym z mniej amortyzowanych w tym gronie co nie znaczy, że amortyzacji nie ma wcale. Ma jej całkiem sporo. Dla lżejszych biegaczy, o masie ciała do 80 kilogramów, w zupełności jej wystarczy.

17 lipca 2023 7 min czytania

Asics Gel-Kayano 30 to kolejny model w ofercie butów biegowych Asics, który przeszedł w 2023 dużą metamorfozę. Wszystkie te metamorfozy mają jeden wspólny mianownik – zwiększenie objętości podeszwy i komfortu. W przypadku modelu Kayano mamy – znowu – zmianę w systemie stabilizacji. W efekcie otrzymaliśmy zupełnie nowe Kayano o tym samym przeznaczeniu.

4 czerwca 2023 6 min czytania

Najnowszy Mizuno Wave Inspire 19 zmienił się w stosunku do poprzedniej edycji. Przede wszystkim zmianie uległa płytka Wave będąca sercem tej konstrukcji. Dodano również 2 milimetry pianki dla lepszego komfortu. Dzięki tym zmianom Inspire choć nadal jest dosyć sztywnym ale stabilnym butem, zyskał nieco na miękkości. Leży trochę lepiej od poprzednika, zapewnia nieco więcej amortyzacji i wyaje się nieco lżejszy (choć lekkim butem nie jest).

20 maja 2023 6 min czytania

Nowy Nimbus to dopiero początek. Podobnie jak flagowy ,,poduszkowiec” rosną też kolejne modele tej marki. Przede wszystkim model Cumulus, który jest bardzo dobrze amortyzowanym uniwersalnym butem do codziennego biegania. Model ten zmienił się nie do poznania. Miękkości pod stopą jest więcej. Na wadze jest go mniej. Oferuje coś czego poprzednie edycję tego modelu nie miały.

11 maja 2023 6 min czytania

Marka On sukcesywnie poszerza swoją ofertę butów biegowych z dużą amortyzacją. Po ubiegłorocznym, udanym, debiucie w postaci Cloudmonstera czas na Cloudsurfera. Ta nazwa nie jest nowa w ofercie butów tej marki. Model który się pod tą nazwą kryje to natomiast zupełnie nowy but. Niepodobny do poprzednich butów o tej nazwie. Miękki jak nigdy, prawie najlżejszy w swoim segmencie, niemal perfekcyjnie wykończony i naprawdę godny uwagi.

5 maja 2023 6 min czytania

Na blogu pojawił się już V7000, Nucleo oraz Volo. Czas na czwartego do brydża czyli model Vortice – but bardzo dobrze amortyzowany z mocno wyczuwalną amortyzacją pod przednią częścią stopy. But na swój sposób trochę konserwatywny ale będący propozycją dla biegaczy o nieco większej ciała i szukającej miękkiego „człapaka” do codziennego biegania.

23 kwietnia 2023 6 min czytania

Nazywają go kultowym i na swój sposób taki jest bo mało która linia butów do biegania może poszczycić się tak długą historią. Nazywają go też najbardziej uniwersalnym „butem biegowym do wszystkiego” i też coś w tym jest. Amortyzacji ma nie za mało, ale też nie za dużo. Szybkości? Stabilizacji? Podobnie! Zmiany w stosunku do poprzednika? Prawie żadne. Nadal jest to but biegowy do wszystkiego. No prawie…

17 kwietnia 2023 6 min czytania

Czy to ptak, czy to samolot? Są takie buty które ciężko umieścić w jednej szufladce. Takim butem jest właśnie Superblast. But teoretycznie na półce wśród szybkich. W praktyce – bardzo miękki i przyjemny but na co dzień. Lekki a jednocześnie bardzo miękki i sprężysty. Zastosowań może mieć kilka ale określenie supertreningówka do niego całkiem dobrze pasuje.