Chcesz wydać do 500 złotych na buty? Oto co warto kupić!

To nie będzie odkrywcze zestawienie. W wyjściowej cenie do 500 złotych znaleźć można najbardziej popularne i najbardziej uniwersalne modele butów do biegania. Z dobrą i bardzo dobrą amortyzacją. Bardzo uniwersalne do biegania po każdej twardej nawierzchni. Czyli jakie?

REKLAMA

adidas Supernova Glide Boost – numer jeden na asflt

Numer jeden. Od ponad dwóch lat w niemal niezmienionej formie i równie dobry. Miękka podeszwa wykonana pół na pół z boosta i pianki EVA. Bardzo miękka w odczuciu. Cholewka z klasycznej syateczki wzmocnionej sztywniejszymi elementami. Bezszwowa konstrukcja na zewnątrz i wewnątrz. Dodatkowo to jeden z bardziej wytrzymałych modeli na rynku.

Minusy? Jeden – bieżnik Continentala jest bardzo przyczepny (szczególnie na mokrym asfalcie) ale jest też płaski. Poza asfaltem but traci dużo ze swojej dobrej specyfiki.

Adidas Supernova Glide 8

Nike Zoom Pegasus – ten mój „defaultowy”

Druga klasyka gatunku. But który znam dłużej od Glide’a bo od trzech lat mam każdą edycję i każdą z nich traktuje jako buta „do wszyskiego”. Da radę na asfalcie do którego jest przeznaczony. Da radę na leśnych duktach. Wersję „Shield” sprzed dwóch lat traktowałem jako zimowy but do zadań specjalnych. Dał radę! Jeśli gdzieś jadę i zabieram ze sobą buty do biegania to na 90% wezmę Pegasusa.

Nike Zoom Pegasus 32

Brooks Ghost – jak sporo biegasz także poza asfaltem

Najbardziej masywny z tej piątki. Miękki ale to co go w praktyce odróżnia od reszty to bardzo miękka, miesista cholewka, dużo drobnych rozwiązań których nie sposób znaleść w innych butach oraz bieżnik. Ten jest wykonany z grubszych elementów a z boku jest wyprofilowany niczym gąsienica. Jego przeznaczenie jest asfaltowe ale zadziwiająco dobrze radzi sobie też poza nim.

Brooks Ghost 6

New Balance Zante – jak liczy się lekkość

Najlżejsza propozycja. Ma mniejszą amortyzację niż reszta butów z tego zestawienia, ale nadrabia czymś innym – lekkością i dynamiką. Waży zaledwie 247 gramów. Ma też obniżony drop do 6 mm, przez co stopa leży w bucie bardziej płasko. Pomaga to w szybszym biegu oraz w bieganiu ze śródstopia. To też but treningowy, ale z racji najmniejszej amortyzacji oraz niskiej wagi i dropu może być używany także jako but treningowo-startowy. Raczej nie jest polecany dla osób o dużej masie ciała.

New Balance Zante 2

Saucony Ride – czarny koń

A na koniec Saucony Ride. But najbardziej niedocenionej marki butów biegowych na Polskim rynku. Bez technicznych wodotrysków ale także z bardzo dobrą amortyzacją i bardzo solidnie wykonany. Jeden z dwóch z tego zestawienia o nieco obniżonym dropie. W przypadku Saucony Ride wynosi on 8 mm. Z tej piątki drugi najbardziej uniwersalny tuż za Pegasusem.

Saucony Ride 8

Który z nich wybrać? Najlepiej przymierzyć wszystkie i wybrać ten najwygodniejszy.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *