Craft – krótki przewodnik po odzieży termoaktywnej

Craft w bezpośrednim tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza rękodzieło. W przypadku odzieży sportowej natomiast Craft oznacza szwedzką markę odzieży sportowej. Kojarzona jest prede wszystkim ze sportami zimowymi, ale pojawiają się też w letnich sportach.

REKLAMA

Flagowym produktem jest odzież termoaktywna występująca zarówno jako koszulki jak i kalesony. Dzięki temu zamiast w chłodniejsze dni zakładać kolejną bluzę, możemy zamiast luźlego t-shirtu założyć jako pierwszą warstwę koszulkę termoaktywną. To rozwiązanie bardziej praktyczne i wygodniejsze. Pytanie tylko jaką?

Craft całą swoją ofertę odzieży dzieli na 3 linie:

  • Stay Cool,
  • Be Active,
  • Keep Warm.

Stay Cool – letnia

Odzież z tej grupy to odzież jak sama nazwa wskazuje odzież „chłodząca”, czyli taka zapewniająca oddychalność i przepływ powietrza. To odzież przede wszystkim letnia w której znajdują się wszelkie t-shirty i luźne koszulki. To odzież z którą, przy bogactwie odzieży innych marek, raczej nie będę miał stycznści.

Be Active – uniwersalna

Drugą grupą i grupą największą jest Be Active. To z niej Craft jest najbardziej znany. Be Active to odzież czy też bielizna termoaktywna, która ma być pierwszą warstwą odzieży przy ciele. Znajdziemy w niej koszulki, kalesony, bokserki a nawet czapkę. Jako że jest to linia największa dzieli się na kolejne 3 kategorie:

Be Active Comfort

Odzież najbardziej swobodna. Taka trochę casualowa i przeznaczona do używania niekoniecznie podczas treningu, ale też przed czy poza nim. Pod kątem technicznym posiada wszystkie cechy dobrej odzieży termoaktywnej. W porównaniu do kolejnych linii, linia Comfort jest linią o najbardziej luźnym kroju. Ta odzież nie będzie tak przyległa do ciała jak kolejny Be Active Extreme.

Craft Be Actice Comfort

Be Active Extreme

W nagłówku linii Be Active napisałem – uniwersalna. Więc jeśli Be Active jest uniwersalna to Be Active Extreme to ta najbardziej uniwersalna z uniwersalnych. Linia Extreme to ta przeznaczona do intensywnego treningu, kiedy pocimy się całą powierzchnią ciała. Z tego też względu jest to odzież która po założeniu bardzo dobrze przylega do ciała, przez co zatrzymuje ciepło przy samej skórze. Wykonana jest z jednolitego materiału, bez dodatkowych paneli oddychających. Wygląda przez to prosto ale zapewnia taki sam komfort cieplny i oddychalność w każdym miejscu ciała.

Ta linia to pierwszy wybór z marki Craft jeśli potrzebujesz coś z odzieży termoaktywnej.

Craft Be Actice Extreme

Be Active Extreme Windstoper

Tu się nie ma co rozpisywać. To odzież Be Active Extreme w porównaiu z Be Active Extreme wyposażona została dodatkowo na wierzchu w panele windstoperowe, a więc nie przepuszczające wiatru. Co ciekawe w tej linii nie mamy tylko koszulek i spodni/legginsów ale też co ciekawe – bokserki z windstoperem.

Keep Warm – najcieplejsza

Keep Warm to jak sama nazwa wskazuje odzież najcieplejsza. Czuć nawet w ręku, że materiał jest grubszy i gęściej spleciony. Jest na tyle ciepła, że zaczyna być użyteczną dopiero kiedy temperatury spadną poniżej zera. Również po założeniu dobrze dopasowana. Tutaj oferta jest już bardziej standardowa bo w tej linii znajdziemy tylko koszulki i kalesony. Dodatkowo w tej odzieży zastosowano stójkę pod szyją.

Craft Keep Warm

Kiedy którą?

Teoretycznie, wtedy kiedy jest ciepło to Stay Cool. Kiedy jest chłodno – Be Active, a kiedy jest zimno – Keep Warm. Dobrze widać na grafice znajdującej się na stronie Crafta.

Craft - odzież termoaktywna

Na osi pionowej mamy zakres temperatur. Na osi poziomej mamy intensywność wysiłku.

Kolory natomiast oznaczają dedykowaną odzież:

  • Niebieski to Stay Cool,
  • Zielony to Be Active
  • Czerwony to Keep Warm

W praktyce warto pamiętać, że dużo zależy też od indywidualnych preferencji i odczuwania zimna. Jeden będzie potrzebował czegoś cieplejszego, inny będzie lepiej się czuł w czymś mniej ciepłym. Jeden może w dany dzień biegać w cieńszym Be Active, drugi wolałby cieplejszy Keep Warm. Pod takim kątem też warto sobie odzież wybierać.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *