Craft – krótki przewodnik po odzieży termoaktywnej

Craft w bezpośrednim tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza rękodzieło. W przypadku odzieży sportowej natomiast Craft oznacza szwedzką markę odzieży sportowej. Kojarzona jest prede wszystkim ze sportami zimowymi, ale pojawiają się też w letnich sportach.

REKLAMA

Flagowym produktem jest odzież termoaktywna występująca zarówno jako koszulki jak i kalesony. Dzięki temu zamiast w chłodniejsze dni zakładać kolejną bluzę, możemy zamiast luźlego t-shirtu założyć jako pierwszą warstwę koszulkę termoaktywną. To rozwiązanie bardziej praktyczne i wygodniejsze. Pytanie tylko jaką?

Craft całą swoją ofertę odzieży dzieli na 3 linie:

  • Stay Cool,
  • Be Active,
  • Keep Warm.

Stay Cool – letnia

Odzież z tej grupy to odzież jak sama nazwa wskazuje odzież „chłodząca”, czyli taka zapewniająca oddychalność i przepływ powietrza. To odzież przede wszystkim letnia w której znajdują się wszelkie t-shirty i luźne koszulki. To odzież z którą, przy bogactwie odzieży innych marek, raczej nie będę miał stycznści.

Be Active – uniwersalna

Drugą grupą i grupą największą jest Be Active. To z niej Craft jest najbardziej znany. Be Active to odzież czy też bielizna termoaktywna, która ma być pierwszą warstwą odzieży przy ciele. Znajdziemy w niej koszulki, kalesony, bokserki a nawet czapkę. Jako że jest to linia największa dzieli się na kolejne 3 kategorie:

Be Active Comfort

Odzież najbardziej swobodna. Taka trochę casualowa i przeznaczona do używania niekoniecznie podczas treningu, ale też przed czy poza nim. Pod kątem technicznym posiada wszystkie cechy dobrej odzieży termoaktywnej. W porównaniu do kolejnych linii, linia Comfort jest linią o najbardziej luźnym kroju. Ta odzież nie będzie tak przyległa do ciała jak kolejny Be Active Extreme.

Craft Be Actice Comfort

Be Active Extreme

W nagłówku linii Be Active napisałem – uniwersalna. Więc jeśli Be Active jest uniwersalna to Be Active Extreme to ta najbardziej uniwersalna z uniwersalnych. Linia Extreme to ta przeznaczona do intensywnego treningu, kiedy pocimy się całą powierzchnią ciała. Z tego też względu jest to odzież która po założeniu bardzo dobrze przylega do ciała, przez co zatrzymuje ciepło przy samej skórze. Wykonana jest z jednolitego materiału, bez dodatkowych paneli oddychających. Wygląda przez to prosto ale zapewnia taki sam komfort cieplny i oddychalność w każdym miejscu ciała.

Ta linia to pierwszy wybór z marki Craft jeśli potrzebujesz coś z odzieży termoaktywnej.

Craft Be Actice Extreme

Be Active Extreme Windstoper

Tu się nie ma co rozpisywać. To odzież Be Active Extreme w porównaiu z Be Active Extreme wyposażona została dodatkowo na wierzchu w panele windstoperowe, a więc nie przepuszczające wiatru. Co ciekawe w tej linii nie mamy tylko koszulek i spodni/legginsów ale też co ciekawe – bokserki z windstoperem.

Keep Warm – najcieplejsza

Keep Warm to jak sama nazwa wskazuje odzież najcieplejsza. Czuć nawet w ręku, że materiał jest grubszy i gęściej spleciony. Jest na tyle ciepła, że zaczyna być użyteczną dopiero kiedy temperatury spadną poniżej zera. Również po założeniu dobrze dopasowana. Tutaj oferta jest już bardziej standardowa bo w tej linii znajdziemy tylko koszulki i kalesony. Dodatkowo w tej odzieży zastosowano stójkę pod szyją.

Craft Keep Warm

Kiedy którą?

Teoretycznie, wtedy kiedy jest ciepło to Stay Cool. Kiedy jest chłodno – Be Active, a kiedy jest zimno – Keep Warm. Dobrze widać na grafice znajdującej się na stronie Crafta.

Craft - odzież termoaktywna

Na osi pionowej mamy zakres temperatur. Na osi poziomej mamy intensywność wysiłku.

Kolory natomiast oznaczają dedykowaną odzież:

  • Niebieski to Stay Cool,
  • Zielony to Be Active
  • Czerwony to Keep Warm

W praktyce warto pamiętać, że dużo zależy też od indywidualnych preferencji i odczuwania zimna. Jeden będzie potrzebował czegoś cieplejszego, inny będzie lepiej się czuł w czymś mniej ciepłym. Jeden może w dany dzień biegać w cieńszym Be Active, drugi wolałby cieplejszy Keep Warm. Pod takim kątem też warto sobie odzież wybierać.

REKLAMA

One thought on “Craft – krótki przewodnik po odzieży termoaktywnej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *