Dropsport – umów się na bieganie

Dropsport to serwis społecznościowy umożliwiający znalezienie partnera do wspólnego uprawiania jakiegoś sportu. Nie masz z kim biegać czy jeździć na rowerze? Wejdź na dropsport.com i sprawdź czy w twojej okolicy ktoś nie szuka towarzystwa.

REKLAMA

O co chodzi w Dropsporcie?

Ideą nie jest tutaj zliczanie kilometrów czy jakakolwiek rywalizacja. Tu chodzi po prostu o dzielenie się pasja.

Dropsport oferuje całą masę różnych aktywności sportowych. To nie tylko wspomniane wcześniej bieganie czy jazda na rowerze. Pełna lista aktywności obejmuje 62 sporty oraz oczywiście sport „Inne”, który obejmuje to, czego nie objęły pozostałe. A o to może być ciężko. Na liście znajduje się bowiem niemal wszystko. Znajdziemy tu sporty indywidualne i wybitnie oczywiste jak bieganie, jazda na rowerze czy nordic walking. Znajdziemy popularne sporty drużynowe jak piłka nożna, koszykówka, czy siatkówka. Znajdziemy bardziej oryginalne acz zdobywające ostatnio sporą popularność dyscypliny jak triathlon czy crossfit. Ale są też znacznie mniej ?sportowe? aktywności typu poker, wędkowanie czy… spacer z dzieckiem.

Jest też jeden sport, który nie mam pojęcia, czym jest: kalistenika. Kojarzy mi się z filatelistyką, choć to zapewne nie o znaczki pocztowe chodzi.

Jak dołączyć?

Dołączenie do Dropsportu jest banalnie proste. Najszybszym i jak na razie jedynym sposobem dołączenia jest posiadanie konta na Facebooku. W takim przypadku wystarczy kliknąć „connect by fb” i koniec. Nic nie musimy wypełniać, a po chwili mamy już konto na Dropsporcie i możemy zacząć działać.

Na chwilę obecną to jedyny sposób by dołączyć do Dropsportu. Opcja rejestracji bez Facebooka jest na tą chwilę niedostępna. Ale jak zapowiadają autorzy niedługo i ta opcja się pojawi.

Dropsport - screen

Tworzymy aktywności

Ale samo konto to nie wszystko. Aby ktoś mógł do nas dołączyć lub też by umówić się z kimś na wspólny sport trzeba utworzyć „aktywność”, czyli takie coś, co pokarze się na mapie Polski i dzięki czemu inni będą mogli zobaczyć – „Aha! W sobotę Paweł z Żyrardowa szuka towarzystwa do biegania.”

Tworzenie takiej aktywności jest solą tego portalu i jest bardzo proste. Polega na wypełnieniu kolejnych pól i kliknięciu ?Zapisz?.

Podczas tworzenia wydarzenia wybieramy:

Dyscyplinę, przede wszystkim. Inni musza wiedzieć czy interesuje nas bieganie czy nurkowanie. Do wyboru mamy oczywiście pełną listę 62 dyscyplin.

Kiedy? Czyli dzień, kiedy szukamy towarzystwa do wspólnego uprawiania sporu. Możemy tutaj wybrać zarówno jeden konkretny dzień jak i zakres dat.

O jakiej porze? Czyli godzina, kiedy chcemy lub, kiedy możemy uprawiać sport. Można wybrać cały dzień, konkretną porę dnia (rano, południe, popołudnie, wieczór) lub też wpisać godziny ręcznie.

Powtarzaj co tydzień? To opcja dla cyklicznych wydarzeń. Dzięki temu wydarzenie będzie pojawiało się automatycznie, co tydzień.

Kilka słów o aktywności, to jedno z ważniejszych pól. Tutaj wpisujemy szczegóły tego co, kiedy i jak chcemy robić.

Miejsce. Na koniec zaznaczamy miejsce gdzie będziemy uprawiać sport i gdzie szukamy towarzystwa. Nie musi to być nasz dom czy inne dokładnie wyznaczone miejsce. Jeśli dołączą do nas inni być może miejsce ulegnie zmianie. Ważne tylko, aby z grubsza określić naszą lokalizację tak, aby szukając chętnych do wspólnego biegu w Warszawie nie zaznaczyć Krakowa. Bo wtedy nikogo nie znajdziemy.

Niemniej jednak dzięki tym opcjom można ustawić wszystko. Chcemy zaprosić ludzi do dołączenia do naszego sportowego eventu, który ma określoną datę i miejsce. Żaden problem. Biegasz trzy razy w tygodniu, wieczorami i szukasz kompana? Żaden problem. Jedziesz na mazury na 2 tygodnie i szukasz kogoś, kto o dowolnej porze dnia i nocy mógłby z tobą pobiegać i pokazać Ci okolicę? Żaden problem. Wszystko da się ustawić.

Tak więc do zobaczenia na dropsport.com

REKLAMA

5 komentarzy do “Dropsport – umów się na bieganie

 • 06.08.2013 o 22:49
  Permalink

  Kalistenika ? ?piękno i siła? ? aktywność fizyczna polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. ?pompki?, ?mostki?, ?brzuszki? i ?dipy?. Jest często łączona ze stretchingiem.

  Wystarczyło zerknąć do Wikipedii.

  Odpowiedz
  • 06.08.2013 o 23:14
   Permalink

   Owszem wystarczyło. I okazało się że pod dziwnie brzmiącą nazwą znalazło się coś, co sam w domu czasami robię 😉

   Człowiek się uczy całe życie 🙂

   Odpowiedz
 • 08.08.2013 o 15:12
  Permalink

  Kolejny serwis, z którego nie mogę skorzystać, bo nie mam konta na FB. Piękno otwartego internetu.

  Sam serwis oczywiście na plus!

  Odpowiedz
  • 11.08.2013 o 20:20
   Permalink

   Kuba – już możesz skorzystać – jest rejestracja, która nie wymaga posiadania konta na Fb! pozdrawiam i daj znac jakie masz wrażenia z serwisu

   Odpowiedz
 • 08.02.2015 o 16:33
  Permalink

  Trening kalisteniczny, to trening z wykorzystaniem masy własnego ciała. Teraz znacznie łatwiej będzie mi znaleźć partnera! 🙂 Serwis daje radę. Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *