Ich ulubione buty – Mariusz Giżyński

Mariusza Giżyńskiego długo przedstawiać nie trzeba. To czołowy biegacz w Polsce, wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Z maratońską życiówką wynoszącą 2:11:20. Od lat związany z marką Nike, więc kto jak nie on mógł w pełni docenić najnowsze i najszybsze modele tej marki.

REKLAMA

Które z nich wybrał jako swoje trzy ulubione pary butów do szybkiego biegania?

Nike Vaporfly 4%

Przebiegłem w nich 3 Maratony i wiele treningów specjalnych – temp i długich biegów. Wiosną poniosły mnie po srebrny medal Mistrzostw Polski i wynik 2:13.25. Długo potrwało, zanim przyzwyczaiłem do nich nogi. Natomiast kiedy już to się stało, nawet na mecie maratonu czułem się doskonale. Jakbym nie przebiegł Królewskiego Dystansu.

Za co najbardziej je lubię? Za to, że oddają energię podczas biegania, a zarazem amortyzują wstrząsy i uderzenia o asfalt. Pozwalają w ten sposób zachować zdrowie i szybciej regenerować się po wymagających treningach i startach w zawodach. Jednocześnie wydłużą moją biegową przygodę.

Nike Zoom Vaporfly Next%

Fantastyczne do szybkiego treningu, do biegu na 10 km, jednak jak dla mnie, do Maratonu jeszcze nie. Trzeba mieć potężną siłę nóg lub odpowiednią technikę biegu, aby pomogły uzyskać optymalny wynik. W moim przypadku trzeba w nich dużo potrenować, zanim stanie się na starcie Maratonu, czego nie wykluczam w przyszłości.

Nike Vaporfly Next% - Mariusz Giżyński

Nike Epic React 2

Są lekkie, dobrze amortyzują, a zarazem nie pochłaniają włożonej w bieg energii, co sprawia, że są butami bardzo dynamicznymi. Zimą zastanawiałem się, czy nie wybrać ich na Maraton. W odróżnieniu od Vaporfly doskonale nadają się do treningu w terenie, gdzie nie zużywają się tak szybko. Są bardzo żywotne. Po pokonaniu ok. 800 km, nie widać, ani nie czuć, aby coś w nich się zmieniło.

Nike Epic React Flyknit - Mariusz Giżyński

Eksploatuję jednocześnie 3 pary. Jedne do szybszych biegów w terenie, drugie na halę i siłownię, a w trzecich zwyczajnie chodzę, bo są bardzo wygodne i doskonale wyglądają.


Mariusz Giżyński
Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w biegach długich, reprezentant kraju. Rekordy życiowe:
– 10 km 29:33
– półmaraton 1:04:17
– maraton 2:11:20
www.mariuszgizynski.pl

REKLAMA

2 komentarze do “Ich ulubione buty – Mariusz Giżyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *