Ich ulubione buty – Natalia Tomasiak

Moja przygoda z bieganiem rozpoczęła się w 2014 r i od tego też czasu jestem związana z marką Salomon. Nie miałam okazji biegać prawie w ogóle w butach innych marek, ale na Salomony nie narzekam. Spełniają moje oczekiwania w 100% ….

REKLAMA

Numer jeden to Salomon S/Lab Ultra 2

Nie ma co ukrywać, że w ocenie mojej i wielu innych osób jest to but, który jak się ubiera na nogę to po prostu „leży”.

But ten towarzyszy mi już od 3 lat (najpierw używałam S/Lab Ulta) i od samego początku go polubiłam. But ten był konstruowany dla biegaczy długodystansowych, ale ja używam go właściwie na biegach zarówno krótkich jak i długich. Towarzyszy mi też na treningach. Amortyzacja, stabilność, system QuickLace (sznurowanie) jest idealne.

Natalia Tomasiak

Bardzo ubolewam nad tym, że nie ma takiego buta w wersji z bardziej agresywnym bieżnikiem. W terenie gdzie mamy dużo błota i jest ślisko niestety S/Lab Ultra 2 nie sprawdza się idealnie i wtedy zastępuję go innym modelem.

Myślę, że nie zamienię tego buta przez długi czas na żaden inny model. Przebiegłam w nim swoje pierwsze zawody na 100 km, i nawet biegając 14 godz. w deszczu nie miałam na stopach żadnych otarć, nigdzie mnie nie uwierał itp…. Ciężko cokolwiek złego powiedzieć o tym modelu.

Salomon S/Lab Ultra 2 - Natalia Tomasiak

Kolejny but który bardzo lubię to Salomon Speedcross 5

Nie ma lepszego buta jak dla mnie na błoto i śnieg. Speedcross w swojej najnowszej odsłonie już od pierwszego ubrania go na nogę bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, a z każdym kolejnym kilometrem wiedziałam, że z tym butem mocno się polubimy.

Może zabrzmi to mało profesjonalnie, ale jak się ubiera te buciki to jest po prostu przyjemnie, aż chce się je nosić. But jest nieco szerszy od wcześniejszych modeli, dodatkowo ma bardzo miękki zapiętek, co znacznie zwiększa komfort użytkowania. Zmieniona nieco mieszanka gumy w podeszwie daje się odczuć, but dzięki temu trzyma się o wiele lepiej na skale.

Salomon Speedcross 5 - Natalia Tomasiak

Mogę się przyznać, że od momentu wejścia na rynek tego modelu przebiegałam w nim całą poprzednią zimę. Porównując go do wcześniejszych modeli Speedcrossa można powiedzieć, że jest przede wszystkim szerszy, bardziej komfortowy, jeszcze lepiej trzyma się podłoża i mi jak na razie nigdzie nie pękł więc skłonna jestem napisać, że poprawiła się jego wytrzymałość.

Salomon Slab Sense 7 SG

Mój top top na szybkie bieganie w terenie. But ma mało amortyzacji i tylko 4 mm dropu, ale świetnie mi się sprawdza na krótkich biegach na mokrym i śliskim podłożu. Używam tego buta zarówno na zawodach jak i na treningach. Towarzyszy mi zarówno w Beskidach jak i Tatrach. Ze względu na jego minimalistyczną budowę bardo dobrze w nich czuć podłoże dzięki czemu można śmiało mocno się rozpędzać.

Salomon S/Lab Sense 7 SG - Natalia Tomasiak

Lekka waga to kolejna zaleta tego modelu. Dla mnie jest to idealny but na biegi do 35 km. Bardzo im „ufam” w trakcie szybkiego poruszania się i mam nadzieję, że nigdy tego zaufania do nich nie stracę 😉


Natalia Tomasiak Salomon Suunto Team Poland /// Running, Skyrunning, Skituring 🏃🏻‍♀️⛷💙

www.nataliatomasiak.pl

REKLAMA

2 komentarze do “Ich ulubione buty – Natalia Tomasiak

  • 25.11.2019 o 12:49
   Permalink

   Nie. Subiektywny wybór Natalii – jednej z czołowych biegaczek górskich w kraju. Od wielu lat zawodniczki Salomon Suunto Team, która pewnie wszystkie modele Salomonów miała na nogach.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *