III Warsztaty Biegowe – co zrobić, aby odnieść sukces na wiosnę?

O czym można mówić jesienią? Choćby o tym jak trenować aby odnieść sukces na wiosnę. To właśnie było tematem przewodnim trzeciej edycji Warsztatów Biegowych w Sklepie Biegacza Warszawa Powiśle.

REKLAMA

Prelegentów była piątka:

Krzyszfof Szwedzik

Rozpoczął Krzysiek Szwedzik, którego zapewne znają osoby robiące zakupy w Sklepie Biegacza na Powiślu. Krzysiek opowiadało na temat „Czy pulsometr może zastąpić trenera biegania?”. Nie omieszkał wyłożyć nam krótkiej historii pulsometrów i ich najważniejszych funkcji. Potem przeszedł do części bardziej „ludzkiej” w której było dużo o tętnie. Tym maksymalnym, spoczynkowym, ale także o progu mleczanowym i innych elementach ludzkiej fizjologi. Było sporo wiedzy, sporo wykresów.

Warsztaty Biegowe - Powiśle

Jagoda Podkowska

Jako druga na scenę wkroczyła Jagoda, która jest dietetykiem współpracującym z HighLevelCenter. Opowiedziała o diecie i suplementacji w okresie zimowym. Obaliła przy okazji kilka mitów związanych z bieganiem zimą. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się też przepisy, które pojawiały się w tzw. międzyczasie.

Andrzej Gondek

Na koniec pierwszego dnia była największa petarda czyli Andrzej Gondek i jego opowieść o przygotowaniach do Yukon Ultra Trail 2017. Nie brzmi strasznie? To niech zabrzmi. Dystans tego „biegu” to jakieś 700 kilometrów po Alasce. W zimie przy temperaturze około -20/-30 stopni. Z noclegami w śniegu i z bardzo survivalowym podejściem, bo na trasie nie ma etapów czy przepaków. Cały dobytek ciągnie się za sobą… Nie potrafię sobie tego wyobrazić i to dla mnie czyste wariactwo, ale opowieści Andrzeja słuchało się re-we-la-cyj-nie!

Andrzej Gondek

Część osób na swoje nieszczęście wyszła między drugą a trzecią częścią. Niech żałują bo dla mnie to była najlepsza część tych warsztatów.

Piotr Piaskowski

Drugi dzień otworzył stały bywalec naszych wykładów – Piotrek Piaskowski. Słuchałem go już trzeci raz, a za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego. Tym razem było podwójnie ciekawie bo Piotrek mówił o najczęstszych kontuzjach biegaczy. Dwie z nich przerabiałem. Kiedyś ITBS, a dosłownie przed chwilą (przy naszym poprzednim spotkaniu) miałem nogę w gipsie z powodu skręcenia kostki. Miło posłuchać o swojej kontuzji.

Piotr Piaskowski

Dominika Stelmach

Na sam koniec o treningu uzupełniającym opowiedziała Dominika Stelmach – mistrzyni polski w biegach ultra, zawodowo związana z marką adidas, która była partnerem tej edycji warsztatów. Dominika podpowiedziała jakie treningi można włączyć do swojego biegania zimą (podbiegi, schody, spinning, itp, itd) aby na wiosnę forma poszybowała w górę. W ustach Dominiki zabrzmiało to bardzo prosto ale w praktyce te najprostsze sposoby dają rewelacyjne efekty.

Ciekawostką jest, że w tym samym czasie kiedy Dominika stała na scenie to na sali z tyłu w cieniu było jeszcze dwóch innych znakomitych ultrasów – Piotrek Bętkowski i Kamil Leśniak. To ci dwaj od lewej.

Piotr Bętkowski i Kamil Leśniak

I tym akcentem zakończyliśmy trzecią edycję warsztatów. Z każdą kolejną wychodzi nam to lepiej i mamy nadzieję, że Wam również się podobało.

O czym chcielibyście posłuchać następnym razem?

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *