Merrell Allout Rush – pierwsze wrażenie

Miałem juz pełny minimalizm w wykonaniu Merrella. Miałem mix minimalizmu z gore-texem w wykonaniu Merrella. Teraz do rąk a raczej na moje stopy trafia but Allout Rush, który jest taką typową całoroczną trailówką niemniej jednak powiew minimalizmu nadal został zachowany. Drop wynosi całe 6 mm.

REKLAMA

Allout Rush na pozór wyglądają podobnie do poprzedniego modelu, który miałem a mianowicie do Mix Master Tuff. Zgadza się kolorystyka i motyw na cholewce. Różnice są jednak między nimi znaczne. Allouty nie maja gore-texu, a więc są butem całorocznym. Są też butem mniej minimalnym, bo na minimalnie wyższym dropie i grubszej podeszwie. Diametralnie inny jest też bieżnik.

Teoria

Tyle w teorii wiem o butach zanim jeszcze wypakowałem je z pudelka:

 • Wierzch: siateczka i TPU
 • 6 mm drop
 • 16mm amortyzacja na wysokości pięty i 10 mm z przodu
 • Wzmocnienie na czubkach palców
 • Wyściółka z oddychającej siateczki z technologią M-Select Fresh
 • System sznurowania Merrell Omni-Fit idealnie dopasowuje but do stopy
 • Podeszwa środkowa UNI-FLY
 • Podeszwa zewnętrzna M-Select Grip
Merrell Allout Rush

Pierwsze wrażenie

Natomiast już po rozpakowaniu rzuca się w oczy kilka rzeczy. Po pierwsze but wydaje mi się strasznie masywny. Jak na Merrella aż za masywny. W zestawieniu z innymi butami trailowymi raczej się nie wyróżni, ale wśród Merrelli na pewno. Podeszwa wydaje się tak gruba ze niemożliwe by w tym bucie było, choć trochę minimalizmu. W życiu bym nie powiedział, że te Merrelle maja tylko 6 milimetrów dropu.

Dosyć oryginalnie wygląda też podeszwa. Nie jest pokryta bieżnikiem w formie ząbków czy innych pazurków. Pełno za to na niej okrągłych elementów, które razem tworzą coś, co przypomina mackę ośmiornicy. Ale czy macka ośmiornicy będzie się dobrze trzymała ziemi? Hmmm…. Zobaczymy. Bieżnik jest dosyć wysoki, więc jest szansa, że to zadziała.

Generalnie pierwsze wrażenie jest zadowalające. Nie powala, ale też nie ma się, do czego przyczepić. But, jak to Merrell, jest dosyć oryginalny i specyficzny jak na terenówkę. Jak się sprawdzi w praktyce, to się dopiero okaże. Lasu i trudniejszego terenu mam pod dostatkiem.

REKLAMA

2 komentarze do “Merrell Allout Rush – pierwsze wrażenie

  • 24.03.2014 o 23:10
   Permalink

   Drop to różnica między wysokością podeszwy w pięcie i w palcach. Klasyczne buty treningowe mają zazwyczaj drop na poziomie 10-12 mm. W tych Merrellach jest go o połowę mniej.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *