Najpopularniejsze buty na blogu w 2019 roku

W 2015 i 2016 adidas Supernova, w 2017 i 2018 Pegasus. To buty, o których w poprzednich latach czytaliście najwięcej. Jaki model w tym roku znalazł się na pierwszym miejscu? Czy coś przerwało serię Pegasusa?

REKLAMA

Najpopularniejsze buty do biegania

Nie, nie przerwało. Po raz trzeci z rzędu najbardziej poczytnym tekstem o butach jest tekst o Pegasusie. Zmieniła się tylko cyferka. W ubiegłym roku na topie był Pegasus 34. W tym roku jest to Pegasus 35. Nie jest to najnowsza edycja Pegasusa, bo w połowie roku pojawił się Pegasus 36, ale to właśnie Pegasus 35 zapracował na pierwsze miejsce.

lpmarkamodel/tekstwyśw.
1NikeNike Zoom Pegasus 35 – poduszka gazowa na całej długości i inne nowości6374
2AsicsAsics Gel-Cumulus 20 – co nowego w jubileuszowej edycji?6028
3NikeNike Zoom Vomero 14 – Pegasus na sterydach5753
4adidasadidas Ultraboost – biegowe cudo ale jednak przekombinowane5073
5AsicsAsics Gel-Nimbus 21 – co się zmieniło?4619
6AsicsAsics Gel-Pulse 9 – solidny but w klasie ekonomicznej4433
7NikeNike Epic React – pierwszy test w terenie4342
8AsicsAsics Gel-Nimbus 20 – jubileusz króla komfortu4128
9adidasadidas Solarglide – następca Supernovy i co jeszcze? 4096
10NikeNike Zoom Pegasus Turbo – co wyjdzie z połączenia VaporFly’a i Pegasusa?!4094
11NikeNike Zoom Pegasus 36 – pegaz po liftingu4009
12BrooksBrooks Ghost 11 – co nowego?3566
13New BalanceNew Balance 1080 v9 – co nowego?3202
14AsicsAsics GT-2000 6 – co się zmieniło?3116
15adidasadidas Adizero Boston 6 – ideał buta treningowo-startowego3060
16adidasadidas Solarboost – premiera następcy modelu Energy3014
17adidasadidas Ultraboost 19 – reboosted, czyli jak stworzyć ultraboosta na nowo2999
18NikeNike Epic React 2 – lekki jak piórko, miękki jak poduszka i… bez większych zmian2957
19adidasadidas Solardrive – boosty z klasy ekonomicznej2943
20NikeNike Zoom Vomero 13 – komfort ma więcej kilometrów2939

Trzej królowie mają się dobrze. Trzy marki po raz kolejny podzieliły ze sobą pierwsze dwadzieścia najpopularniejszych tekstów. Zamieniają się miejscami. W zeszłym roku było sześć modeli Asics i Nike i cztery adidasa. W tym roku mamy siedem razy Nike, sześć razy adidas i pięć razy Asics.

Rodzynkami w tym gronie są pojedyncze miejsca dla New Balance (które od 2015 roku wyszarpuje choć jedno miejsce) i dla Brooksa. To o tyle warte odnotowania, że odkąd robię takie zestawienie to Brooksy w pierwszej dwudziestce pojawiły się dopiero po raz pierwszy.

Najpopularniejsze linie butów do biegania

Kolejne zestawienie to suma oglądalności wszystkich tekstów o danej linii butów. Tak więc przykładowo na wynik Pegasusa zapracowały wszystkie pierwsze wrażenia i recenzje Pegasusów od Pegasusa 30 do 36.

Stare linie butów jak Pegasus, Nimbus miały łatwiej, bo na wynik pracują latami. W pierwszej dwudziestce znalazło się też czterech debiutantów – adidas Solarboost, Solarglide i Solardrive oraz Nike Pegasus Turbo.

lpmarkamodelwyśw.tekstówśrednia
1NikeZoom Pegasus1481372116
2AsicsGel-Nimbus1188561981
3NikeZoom Vomero1091971560
4adidasUltraboost888942222
5AsicsGel-Cumulus776651553
6NikeEpic React729923650
7AsicsGel-Pulse635441589
8adidasSupernova (Glide)58206970
9AsicsGT-2000581131937
10New Balance1080473541184
11BrooksGhost428241071
12adidasAdizero Boston420722104
13adidasSolarboost419822099
14AsicsDynaflyte410231367
15adidasSolarglide409614096
16NikeZoom Pegasus Turbo409414094
17New Balance89035654891
18AsicsGel-Kayano33875677
19adidasSolardrive294312943
20SauconyFreedom292421462

W tym zestawieniu jest też mniej monotematycznie jeśli chodzi o marki. W pierwszej dwudziestce najpopularniejszych linii butów najwięcej jest modeli Asicsa i adidasa – 6. Następnie jest Nike – 4, New Balance – 2 Saucony i Brooks – 1.

Najpopularniejsze marki butów do biegania

Podsumowałem już najpopularniejsze modele i linie butów biegowych. Teraz czas podsumować całe marki. Nike za sprawą Pegasusa prowadzi w dwóch pierwszych zestawieniach, więc nie zdziwiłem się, że to właśnie buty Nike wygenerowały w 2019 najwięcej wyświetleń. Kto jest dalej?

lpmarkawyśw.tekstówśrednia
1Nike51868451153
2Asics47091391207
3adidas39237281401
4Saucony1374417808
5Brooks1366118759
6New Balance1300715867
7Hoka One One1044612871
8Mizuno1006621479
9Under Armour715011650
10Salomon514151028
11Altra48258603
12Merrell452810453
13Inov-827783926
14Kalenji262321312
15Puma15325306
16Reebok14073469
17On Running9872494
18Magical Shoes8251825
19Li-Ning5861586
20Skechers4962248

W tym przypadku pierwsza dwudziestka to niemal kompletna lista marek butów jakie się pojawiły na blogu. Prawie oznacza, że na 21 miejscu z jednym tekstem i 309 wyświetleniami jest jeszcze Crivit Sports.

REKLAMA

2 thoughts on “Najpopularniejsze buty na blogu w 2019 roku

  • 13.01.2020 o 16:32
    Permalink

    Pawle mam pytanie jak sądzisz czy NB 880v9 mogą być godnymi nastepcami Nike Lunarglide 4? Chodzi głównie o poziom amortyzacji.

    Odpowiedz
    • 15.01.2020 o 16:47
      Permalink

      Sądzę, że mogą być. Z technicznego puntu widzenia obydwa mają (miały bo LunarGlide już nie ma) stabilizację i podobny poziom amortyzacji.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *