Podsumowanie bloga, czyli co czytaliście w 2022 roku

9 stycznia 2023 5 min czytania
Blog 2022

W ubiegłym roku czytając bloga i szukając butów wygenerowaliście prawie pół miliona wyświetleń. Najczęściej wyświetlanym wpisem był ten na temat tego co można wyczytać ze starych butów. Poza tym poszukiwane były buty do biegania i maksymalna amortyzacja. Czego jeszcze szukaliście i co czytaliście na blogu w 2022 roku?

Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych wpisów w 2022 roku nie znalazły się wpisy opublikowane w tymże roku, a przede wszystkim teksty ponadczasowe. Teksty, które nie tracą na wartości po miesiącu czy dwóch, ale są aktualne latami.

pawelbiega.pl w liczbach!

Na początek kilka ogólnych cyfr. W 2022 roku było Was tutaj ponad 170 tysięcy i wygenerowaliście prawie pół miliona odsłon. To nieco mniejsze liczby niż rok temu, ale na początku roku miałem na blogowanie mniej czasu i był to też czas wielu blogowych przemian, które zobaczyliście finalnie wraz z końcem roku: nowej szaty graficznej i porównywarki!

20212022ZMIANA
Użytkownicy196 777173 738-8,5 %
Sesje283 005257 894-11,2 %
Odsłony512 997462 573-10,1 %

A które z wpisów na blogu wygenerowały najwięcej odsłon? Które były najbardziej popularnymi?

1. Co można wyczytać ze starych butów?

,,Co można wyczytać ze starych butów” to jeden z ponadczasowych tekstów. To tekst, który był najczęściej wyświetlanym wpisem na blogu w 2022 roku. Pod koniec roku doczekał się aktualizacji i odświeżenia, ale informacje w nim zawarte były i będą aktualne latami. Tak tamo jak to, co można ,,wyczytać” ze starych butów.

Odsłon: 6 845

Nike Rival Fly - zużyte

2. Drop – co to jest i jaki będzie dla Ciebie najlepszy

Drop to jeden z parametrów butów biegowych. Zwany też jest czasami offsetem, oznacza różnicę pomiędzy wysokością podeszwy pod piętą a pod przednią częścią stopy. Im wyższy, tym teoretycznie większa tendencja do lądowania na pięcie i ,,biegania z pięty”, a im niższy, tym teoretycznie łatwiej biegać na śródstopiu. Dlatego temat ten jest cały czas na topie.

Odsłon: 6 531

Altra Torin 4.0 - zerodrop

3. Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – przegląd 2020

Pierwsze z trzech zestawień butów z maksymalną amortyzacją, które znalazło się w dziesiątce najpopularniejszych wpisów. Co prawda sprzed dwóch lat (patrząc na okres jakim jest rok 2022), ale cieszące się cały czas powodzeniem. Na blogu są też kolejne edycje tego zestawienia. Zebrały trochę mniej wyświetleń i znalazły się nieco niżej.

Odsłon: 4 629

Nike Zoom Vomero 14

4. Sklep Biegacza wybrał – najlepsze buty do biegania 2021

Nasz sklepowy plebiscyt na buty do biegania, w którym wszyscy pracownicy Sklepu Biegacza wybierają najlepsze buty biegowe mijającego roku. Warto zwrócić uwagę, że znajduje się tutaj zestawienie za 2021 rok, a nie za 2022 rok. To aktualne jeszcze nie zebrało tylu wyświetleń co poprzednie. Choć jedna rzecz w obu przypadkach jest niezmienna. Wygrał Brooks Ghost 14.

Odsłon: 4 423

Brooks Ghost 14

5. Nike Zoom Pegasus 39 – co nowego?

Jedyny tekst o butach, który znalazł się w dziesiątce najpopularniejszych. But też zresztą dosyć popularny bo to Nike Pegasus, czyli jeden z najdłużej produkowanych butów biegowych na rynku. Przez wielu też uważany za najbardziej uniwersalny ,,but do wszystkiego”. Tym samym jego obecność tutaj nie dziwi.

Odsłon: 4 215

REKLAMA

Nike Zoom Pegasus 39

6. Numery modeli New Balance – jak je rozszyfrować?

Bardzo wiekowy i już nieaktualizowany tekst. Buty z infografiki wokół której powstał już dawno zostały przez biegaczy nie tylko wykupione, ale i ,,zabiegane”. Pojawiło się też dużo innych, nowych modeli nieoznaczonych cyferkami. Niemniej jednak znaczenie poszczególnych cyfr w liczbie będącej nazwą modelu pozostało. I jak widać cały czas wymaga wyjaśnienia.

Odsłon: 4 113

New Balance - logo

7. Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – przegląd 2022

Drugie z najpopularniejszych zestawień na blogu. Jedyny tekst z 2022 roku, który znalazł się w dziesiątce najpopularniejszych wpisów minionego roku. Znów jest to zestawienia butów z maksymalną amortyzacją, czyli to czego w zestawieniach szukacie najczęściej.

Odsłon: 3 945

Nike Invincible

8. Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – przegląd 2021

W najpopularniejszych wpisach na blogu mieliśmy już zestawienia butów w maksymalną amortyzacją za rok 2020 i 2022. Czas więc na rok 2021. Znów hasło ,,maksymalna amortyzacja” zbiera swoje żniwo.

Odsłon: 3 900

adidas Ultraboost 21

9. Asics – przegląd butów do biegania na 2020

Kolejne zestawienie to zestawienie butów biegowych marki Asics. Żadne zestawienie butów jednej marki nie było częściej odwiedzane niż to. Na swój sposób Asics okazał się popularniejszy od takich tuzów jak adidas czy Nike. Zestawienie jest co prawda sprzed dwóch lat, ale na blogu można też znaleźć jego nowsze edycje.

Odsłon: 3 534

Buty do biegania - Asics 2020

10. Czym różnią się męskie i damskie buty do biegania?

Jeden z wiekowych tekstów, który w 2022 roku doczekał się aktualizacji i odświeżenia. A temat jest dość istotny, gdyż pracując w Sklepie Biegacza co chwilę spotykam się z biegaczami o stopach w ,,damskich” rozmiarach i kobietami ze stopami w rozmiarach ,,męskich”. Pytania o różnice padają naturalnie. Zarówno w sklepie jak i na blogu.

Odsłon: 3 242

Damskie buty do biegania
REKLAMA
Paweł Matysiak
Autor wpisu Paweł Matysiak

Bieganiem i doborem butów do biegania zajmuję się już od kilkunastu lat. Prywatnie biegam bo lubię. Zawodowo można mnie spotkać w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu gdzie… doradzam Wam jakie buty wybrać. Sam mam ich w domu więcej niż jestem w stanie policzyć.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments