Elektronika pomaga w bieganiu na wiele sposobów. Zegarki do biegania to nie tylko narzędzia mierzące dystans i czas treningu, ale to potężne maszyny monitorujące w zasadzie każdy aspekt treningu biegowego. Czołówki pozwolą bezpiecznie biegać po zmroku. Słuchawki uprzyjemniają kolejne kilometry.
Jednym z minusów korzystania z Corosa jaki wymieniałem zarówno w kontekście Vertixa jak i Pace 2 był brak aplikacji na komputer stacjonarny. Wszystko ogarniała aplikacja na telefon, która z jednej strony daje radę, ale z drugiej ogranicza ją rozmiar ekranu. W ostatnich dniach grudnia wszyscy użytkownicy zegarków Coros dostali do dyspozycji Coros Training Hub.
Czy da się zmieścić jakość topowego zegarka w niepozornym i ultralekkim opakowaniu? Do tego żeby ta jakość była zasilana potężną, nierozładowującą się przez dwa tygodnie baterią? Aha… I żeby jeszcze ta jakość nie kosztowała ,,milinów monet”! Da się! Nazywa się Coros Pace 2.
Półtora roku korzystania z zegarka i premiera jego następcy, to bardzo dobry czas, aby podsumować moją dotychczasową przygodę z Corosem Vertixem. Co mi się miało w nim spodobać już się spodobało. Do czego się nie przekonałem to już zdania nie zmienię. To czego przez półtora roku nie włączyłem, to już nie użyję. Widocznie nie było mi potrzebne.
Aeropex to już drugie (po Xtrainerz) słuchawki biegowe od Aftershokz w których biegam. Niezmiennie jestem zachwycony pomysłem z przewodnictwem kostnym. Niezmiennie potrafię w nich chodzić i biegać godzinami i zapomnieć o ich istnieniu. Co prawda, w przeciwieństwie do Xtrainerzów nie mają „trybu pływackiego” ale za to nadrabiają innymi zaletami.
Przez bite dziesięć lat na pytanie o to jakie słuchawki polecam odpowiadałem tak samo. Mówiłem, że w swoim życiu zrobiłem ponad 20 tysięcy kilometrów z czego ze słuchawkami jakieś 10, no może 15. Nie jestem osobą która cokolwiek może powiedzieć o słuchawkach biegowych. I to miało się nie zmienić. A przynajmniej tak twierdziłem do początku marca…
Garmin Forerunner 45 to najprostszy z linii Forerunnerów i następca modelu 35. Zegarek ten zyskał kolorowy wyświetlacz i nowy design nawiązujący do rozbudowanych forerunnerów 245 czy 945. Ale to nie wszystko. Co jeszcze mamy nowego w tym zegarku? Pod kątem funkcjonalności Forerunner 45, tak jak poprzednik, pozostaje podstawowym zegarkiem.
Garmin Forerunner 245 to następca modelu 235 – jednego z najlepszych zegarków dla osób skupionych na jednej dyscyplinie sportu jaką jest bieganie. Pod kątem biegowym 235 był już niemal kompletnym narzędziem. Niemal, bo zawsze jest coś co można dodać by go ulepszyć. Tak własnie powistał 245…
Garmin Forerunner 935 to prawdziwy kombajn zamknięty w obudowie malucha. O jego następcy Forerunnerze 945 można powiedzieć właściwie to samo. To multisportowy zegarek sportowy dla wymagających. Ma wszystko co miał 935 plus większość funkcji Fenixa 5 Plusa. Główne zmiany?
Black Diamond to producent sprzętu outdoorowego. Z bieganiem niemającego najczęściej wiele wspólnego. To z czego biegacze mogą korzystać to szeroki wybór latarek czołowych tej marki. A trzeba przyznać, że wybór mają bardzo szeroki. Znalazłem ich łącznie kilkanaście. Pod lupę trafiło siedem modeli dostępnych w Sklep Biegacza: Gizmo, Astro, Spot, Ion, Storm, Iota, Sprinter. Tak wygląda […]
Kilka dni temu przyjechała do mnie paczka z czołówką Mactronic FREEQ. W wersji kolorowej wygląda trochę jak zabawka. Pasek dookoła głowy przypomina ten z okularów pływackich. Ale choć jest mała, lekka i niepozorna to ma spore możliwości.
Który lepszy? Spartan czy Ambit? Kilka osób zadawało mi już to pytanie. Ciężko mi na nie odpowiedzieć jednoznacznie. Jest kilka rzeczy za które cały czas cenię Ambita ale Spartan pod kilkoma innymi względami jest od niego lepszy. Zanim napiszę kilka słów o samym Spartanie zerknijmy na małe kompendium techniczne. Biorą w nim udział dwa zegarki: […]
Suunto Spartan to bezpośredni konkurent dla Fenixa 5 od Garmina. Podobnie jak on występuje też w kilku różnych wersjach o nazwach Ultra, Sport oraz Sport Wirst. Czym się między sobą różnią?