Odzież do biegania

Mówią, że nie ma złej pogody na biegania, są tylko źle ubrani biegacze. Nieodpowiednim ubraniem można pozbawić się całej przyjemności związanej z treningiem. Ważne jest aby ubiór na trening biegowy dostosowany był do warunków i temperatury. W zimę ma zapewniać ciepło i ochronę przed deszczem i śniegiem. W lato maksymalną wentylację.

15 stycznia 2023 5 min czytania

Skarpety to rzecz nad którą niekoniecznie się zastanawiamy na codzień. Najczęściej robimy to dopiero w momencie kiedy obetrzemy sobie stopy lub jest nam zbyt zimno. Poza tymi dwoma przypadkami skarpety mają przede wszystkim nie przeszkadzać stopie.

24 stycznia 2020 3 min czytania

Jeśli ktoś pyta się mnie jak ubierać się zimą to najczęściej opowiadam filozofię „cebulki”. Czyli najpierw pierwsza warstwa w postaci koszulki termoaktywnej będącej drugą skórą, potem (cieńsza lub grubsza) bluza, a na koniec ewentualnie kurtka. Prosty patent i jakże dobrze działający w praktyce.

27 listopada 2019 4 min czytania

Kurtek na rynku biegowym jest dostatek. Zarówno takich chroniących tylko przed wiatrem jak i tych mniej lub bardziej wodoodpornych. Ostatnia z kurtek tego zestawienia jest wręcz wodoszczelna. Ale po kolei. Zobaczmy co wśród kurtek możemy znaleźć na półkach Sklepu Biegacza. Dla ułatwienia kurtki podzieliłem na trzy grupy.

28 czerwca 2019 3 min czytania

Co można nowego wymyślić w kwestii tak prozaicznej jak gacie? Nowy materiał? Nowy… no właśnie. Jeszcze miesiąc temu mógłbym siedzieć całą noc i nie wymyśliłbym najprostszego rozwiązania. Rozwiązania takiego, że można „klejnoty” trzymać w specjalnym hamaku. I od tego czasu zastanawiam się dlaczego, żadna marka jak do tej pory na to nie wpadła.

28 maja 2019 3 min czytania

Singlet to w najprostszych słowach koszulka na ramiączkach. Łatwo go pomylić z bezrękawnikiem, który jest t-shirtem z „obciętymi” ramionami. Singlet to jeszcze lżejsza i bardziej skąpa koszulka. Dla faceta to najlżejsze coś co może założyć na swoją klatę. Szczególnie w lato. Dlaczego? Dlatego że jest to najbardziej przewiewny typ koszulki.

23 lutego 2019 4 min czytania

Buty to podstawa. Jednak dla biegających pań jeszcze jedna kwestia jest niezmiernie istotna – odpowiedni biustonosz biegowy. Taki który redukuje niechciane drgania i wstrząsy i w którym bieganie będzie przyjemnością. Dziś z pomocą koleżanek ze Sklepu Biegacza chciałem przedstawić Wam podstawowe modele oraz różnice pomiędzy nimi. Dlaczego jest to tak ważne? Dlatego, że kobiecy biust […]

20 lutego 2019 3 min czytania

Zauważyliście że na odzieży Asics pojawiają się oznaczenia typu C1 lub D2? To nie ukryte podpowiedzi do gry „w okręty”, ale podpowiedź jakie funkcje spełnia odzież którą trzymacie w ręku. Wystarczy to tylko rozszyfrować co jest banalnie proste.

13 maja 2018 4 min czytania

Dyskusja o rodzajach spodenek przypomina trochę dyskusję o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Jedni za nic nie pobiegną w tych luźnych, bo twierdzą że się poobcierają. Inni za nic nie założą nic obcisłego… Ja odkąd biegam przeszedłem przez kilka etapów spodenkowych:

30 września 2017 6 min czytania

Jest tak, że plecak, plecakowi nie równy. Wszystko właściwie zmienia się w momencie kiedy zamiast plecaka zakłada się plecak/kamizelkę. Choć niepozorna zmieści wszystko co potrzeba a leży tak, że przestajesz pamiętać, że masz ją na plecach. Miałem już okazję biegać w tego typu produktach (nie tylko Salomona) ale ta z Salomona zostanie ze mną na […]

13 czerwca 2017 3 min czytania

Skarpety to często element pomijalny. Mają nie przeszkadzać i dawać komfort i pracować niezauważalnie. Często mi w nich przeszkadzał jakiś drobiazg. A to szew, a to zbyt śliski materiał, a to za ciasny ściągacz. Balega Enduro wypada pod każdym kątem idealnie. W tej chwili większość moich skarpet w szufladzie to Balega. A dokładniej model Enduro. […]

3 maja 2017 4 min czytania

Dobre skarpetki do biegania to takie o których się nie mysli. To takie które zakłada się na stopy i o nich zapomina. Właściwie nikt nad wyborem skarpet się nie zastanawia. Ale jednak jest ich dużo na rynku. Czym się różnią?

30 listopada 2016 3 min czytania

Kupiłem go przypadkiem. Minęły dwa lata i sprawił, że dziś przez niego praktycznie nie używam czapek do biegania. Storm Buff jest najlepszą czapką jaką mam.