Roztrenowanie. A może by tak zrobić je w lipcu?!

Kiedy ostatni raz biegałeś? Pod koniec czerwca. Dziś zbliża się koniec lipca a ja wytoczyłem się na pierwsze 5 km od prawie miesiąca. Realizując swoją rowerową pasję zrobiłem biegowe roztrenowanie. Dlaczego właśnie w lipcu?

REKLAMA

Od roku nie miałem przerwy od biegania

Od jesieni, nie licząc półtora tygodniowej przerwy na drobną kontuzję stopy właściwie cały czas biegałem. Cały czas robiłem treningi. Zrobiłem większość tego co rozpisał mi trener i co zawisło na mojej lodówce. Swój sezon biegowy zacząłem właściwie dopiero we wrześniu więc listopad (miesiąc gdzie większość osób robi roztrenowanie) to był miesiąc gdzie cały czas biegałem i powoli posuwałem się do przodu.

Roztrenowanie -w strumieniu

To było intensywne półrocze

Z tego samego powodu późną wiosną zacząłem już odczuwać pewne znużenie i zmęczenie biegowego materiału. Pierwsze półrocze 2018 roku to było najintensywniejsze moje biegowe półrocze pod kątem startów. Nie wystartowałem w maratonie, ale pobiegłem kilka mocnych połówek, kilka mocnych dyszek, a na finał wydrapałem nową życiówkę na 5 km czyli 20:56. Jedyny bieg, który mi nie wyszedł to ten kiedy miałem biec dla innych i być pacemakerem. Poza tym było mocno, więc mogłem być zmęczony i mogłem chcieć odpocząć.

Nie samym bieganiem człowiek żyje

Już kilka miesięcy temu to właśnie na lipiec zaplanowałem swój urlop. A urlop od trzech lat to dla mnie zapakowanie się w sakwy rowerowe i trasa po Polsce. W tym roku pojechałem z Żyrardowa w Góry Świętokrzyskie, potem przez Sandomierz na Roztocze, a na końcu zjeździłem Lubelszczyznę. Nie miałem wtedy ze sobą rzeczy biegowych. Nie myślałem o bieganiu. Nie pisałem bloga. Nie odbieram telefonów… prawie. Po co robić na siłę roztrenowanie jesienią, skoro w lato mogę je wykorzystać na inną aktywność, którą też bardzo lubię?

A forma?!

Bieganie to nie wszystko i to nie jedyna część życia. Nie dajmy się zwariować i dzień w dzień gonić tylko za jednym nie widząc nic innego.

Na inne rzeczy też trzeba mieć czas.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *