Spodnie do biegania z Lidla – Crivit Sports

Spodnie do biegania Crivit Sports to jedna z wielu pozycji dostępnych w sklepach Lidl. Spodnie te wraz w innymi podobnymi akcesoriami stanowią linię produktów do uprawiania aktywności fizycznej. Oprócz spodni znajdziemy w niej także buty, koszulki i inne akcesoria tak biegowe, jak i do uprawiana innych sportów.

REKLAMA

Spodnie do biegania Crivit Sports to klasyczne spodnie z lycry. Wykonane w 100% z tkaniny zwanej TOPCOOL. Jak większość sobie podobnych spodni są koloru jednolicie czarnego. Nawet z bliska nie da się ich odróżnić od innych tego typu spodni z prostej przyczyny – nie posiadają niczego charakterystycznego, nawet małego znaczka producenta.

Co zwraca uwagę

W spodniach zwraca uwagę kilka elementów.

Po pierwsze, miejsca pod kolanami. W tym właśnie miejscu zamiast klasycznej śliskiej lycry znajdziemy lycrę bardziej oddychającą. Ma ona wentylować dosyć intensywnie zginające się i pocące miejsce tuż pod kolanem. Obecność tego elementu w spodniach mnie zaskoczyła.

Po drugie odblaski. Znaleźć je można w dole nogawek. Co ciekawe, bardziej rzucające się w oczy odblaski znajdują się nie z tylu na łydce tylko z jej boku. Są umiarkowanej wielkości, ale wystarczające, aby zostać zauważonym. Drugi zestaw odblasków znajduje się z tyłu nogawki przy suwakach i ma postać wąskiego paska. Są nieduże ale widoczne dla zbliżających się z tyłu samochodów.

Spodnie Crivit Sports z Lidla - odblaski

Po trzecie kieszonka na plecach. Rzecz w sumie obowiązkowa. Bez niej ocena spodni i ich praktyczne wykorzystanie byłoby zdecydowanie dużo gorsze. Kieszonka pomieści telefon, klucze, czy awaryjnego batona na drogę. Jest wygodna, choć jak dla mnie za luźna, ale to wynika ze specyficznego kroju spodni a nie z samej konstrukcji kieszonki.

Spodnie nie dla szczupłych

Rzeczą, która mnie osobiście najmocniej w spodniach „uwiera” jest fakt, że nie są to spodnie dla osób szczupłych. Lidl zachęca do biegania osoby w każdym wieku i z każdą ilością nadmiarowych kilogramów. Tak wiec krój spodni jest odpowiedni przede wszystkim dla osób niebiegających i jeszcze opakowanych tłuszczykiem.

Ja jestem szczupły. Mam spodnie w rozmiarze L i jest to rozmiar, który jest dobry, jeśli chodzi o długość nogawki. Natomiast, jeśli chodzi o szerokość, to spodnie są luźne, a nawet bardzo luźne. W biodrach mam tyle luzu ze gdyby nie sznurek w pasie, to by mi spadały. W udach, kolanach i łydkach jest OK. Spodnie się lekko opinają i leżą tak jak leżeć powinny. Gorzej jest w samych kostkach. Tam, choć krój nogawki się zwęża, spodnie są luźne. Przestraja się opinać i delikatnie latają.

To właśnie z tego powodu rzeczy w tylnej kieszonce podczas biegu mi latają na boki. Gdyby się opinały to rzeczy w kieszonce przylegałyby ściśle do ciała i problemu by nie było. A tak, jeśli tylko coś do niej włożę, to czuję dyskomfort. Najlepiej jakby nic w niej nie nosić. Wtedy mi kieszonka nie przeszkadza.

Dobre w tym jest to, że o ile luzy występują i nie wyglądają zbyt zachęcająco, to nie przeszkadzają podczas biegu. W biegu nie czuje w tej kwestii żadnej różnicy. W spodniach biega się dobrze i wygodnie. Komfortowo utrzymują też temperaturę ciała w chłodniejsze dni.

Spodnie Crivit Sports z Lidla

Podsumowanie

1,5/5

Spodnie nie robią wielkiego wrażenia, lecz cena 34,99 zł sprawia, że można im się przyjrzeć. Są całkiem nieźle wykonane i maja kieszonkę na drobiazgi. Z racji dosyć szerokiego kroju przeznaczone są dla początkujących, którzy dopiero zaczynają biegać i chcą zrzucić zbędne kilogramy. Na takich osobach spodnie powinny leżeć zdecydowanie lepiej niż na mnie i innych szczupłych osobach. Na szczupłych, spodnie Crivit Sports mogą być po prostu za luźne.

REKLAMA

4 myśli na temat “Spodnie do biegania z Lidla – Crivit Sports

 • 04.05.2013 o 13:39
  Permalink

  Nie wiem ile masz wzrostu ale dla mnie, przy 182cm o wiele lepsze są lidlowskie ciuchy w rozmiarze M. Czasem nawet przydałyby się S-ki ale tych niestety prawie nigdy w męskiej rozmiarówce nie ma.

  Sam też kupiłem te spodnie i jak na taką cenę mogę tylko serdecznie polecić 🙂

  Odpowiedz
 • 06.05.2013 o 07:30
  Permalink

  Spodni nie „próbowałem”, ale mam tygodniowy komplet singletów tej marki i bardzo sobie chealę 🙂

  Odpowiedz
 • 07.01.2015 o 14:03
  Permalink

  Tak, za taką cenę, tylko brać. W tej cenie nic lepszego z całą pewnością nic się nie znajdzie. Fakt rozmiarówka lidlowska jest zawyżona.

  Odpowiedz
 • 15.01.2015 o 08:23
  Permalink

  WItam, mam pytanie odnośnie rozmiaru. Mam 186cm wzrostu i wazę 87 kg więc taki chyba standard nie za szczupły, nie za gruby. Jaki rozmiar tych spodni powinienem mieć? L zcy moze M ?
  Pozdrawiam

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *