Sprostowanie: adidas Adizero Adios Pro jednak bez Continentala

Wielokrotnie pisałem i mówiłem o Adizero Adios Pro. Wielokrotnie pisałem że jakże charakterystyczny płaski bieżnik Adiosów choć nie ma logotypu marki Continental to jest wykonany z tej gumy. 

REKLAMA

Otóż… Tak nie jest. 

Skąd ten błąd?

Kiedy but pojawił się na rynku naturalne dla mnie były pytania o technologie. Zawsze staram się sięgać na ile mogę do źródeł i osób które są jak najbliżej produktu. Tak też było tym razem. Choć brak logotypu Continental sugerował inaczej, to informacje jakie miałem mówiły, że jest to guma Continental. Tak też ja przekazywałem Wam zarówno na blogu jak i w Technicznej Minucie w Sklepie Biegacza.

W ostatnich dniach dotarła do mnie informacja, że w materiały (właśnie te które do mnie dotarły) wkradł się błąd. Bieżnik, a w zasadzie guma z której wykonana jest podeszwa zewnętrzna Adiosów Pro to nie guma Continental. To fabryczna, można powiedzieć, że „zwykła” guma adidas. Owszem, lekka o bardzo dobrej przyczepności, ale nie jest to guma Continental. Nie zmienia to oczywiście jej właściwości i jak Oskier mówił, że trzymała się mokrej kostki jak Formuła 1 toru to tak jest. W końcu wszyscy widzieliśmy na jakich prędkościach wchodził w kolejne deszczowe nawroty podczas Maratonu.

adidas Adizero Adios Pro - bieżnik

Korekta na blogu 

Informacje o Continentalu w Adiosach na blogu już skorygowałem odsyłając jednocześnie do tekstu, który właśnie czytacie. Nie chciałem jej usuwać tak po prostu bez choćby kilku słów wyjaśnienia, bo uważam że nie tędy droga. Nieświadomie wprowadziłem wszystkich w błąd. Przepraszam. Nikt nie jest nieomylny i nawet w technologiczne informacje może czasem wkraść się chochlik. Jeśli jeszcze kiedyś tak się stanie to też dam Wam znać. 

A tymczasem prostuję jeszcze raz: w adidasach Adizero Adios Pro bieżnik nie jest wykonany z gumy Continental tylko z fabrycznej gumy adidas. Co nie zmienia faktu, że to świetny but i godny konkurent dla Nike Alphafly Next%.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.