Szczęśliwi, 50 maratonów i kobieta – nowości od Galaktyki na 2015

Wydawnictwo Galaktyka to chyba najbardziej rozbiegane wydawnictwo w Polsce. Jedyne które na szeroką skalę wydaje nie tylko poradniki o bieganiu a także biegową „beletrystykę”. Do wielu już książek dołączają trzy kolejne: „Szczęśliwi biegają ultra”, „50 maratonów w 50 dni” i „Kobieta w biegu”.

REKLAMA

„Szczęśliwi biegają ultra” – Magdalena Ostrowska-Dołęgowska, Krzysztof Dołęgowski

Szczęśliwi biegają ultra to na tej krótkiej liście numer jeden do przeczytania. To też książka, którą już zacząłem czytać. To historia, która wpasowuje mi się teraz w czytanie relacji z Biegu Rzeźnika. Na szczęście…

By dotrzymać kroku autorom nie trzeba być biegaczem ultra. Wystarczy myśleć podobnie – o aktywnym życiu wbrew schematom i konwenansom. Szczęśliwi biegają ultra to książka, która inspiruje i odsłania praktykę ekstremalnego biegania, które staje się życiową pasją. Magdalena i Krzysztof wiedzą czym jest kryzys sił i potrzeba znalezienia motywacji – w książce mówią o tym, jak szuka się jej w duecie.

Książki - Wydawnictwo Galaktyka

„50 maratonów w 50 dni” – Dean Karnazes, Matt Fitzgerald

Pozycja druga. Tym razem z amerykańskiego podwórka. To z kolei książka o najbardziej „morderczym” tytule. Wizja 50 maratonów w 50 dni wręcz przeraża, tym bardziej że dawno temu sam wpadłem na pomysł przebiegnięcia dwóch w jeden weekend (sobota i niedziela). Przebiec przebiegłem, ale na trzeci z rzędu wtedy już nie miałem ochoty.

Autor natomiast przebiegł tak, dzień po dniu 50 maratonów…

Najnowsza książka autora Ultramaratończyka, to z jednej strony zbiór autentycznych rad i planów treningowych, popartych uczestnictwem w maratonach z cyklu Endurance 50, z drugiej zaś – doskonała inspiracja do działania. Nie ważne jaki wyznaczymy sobie cel – bieg po osiedlu czy udział w maratonie – autor udowadnia nam, że jeżeli mamy marzenia, zawsze możemy odnaleźć drogę do ich realizacji.

„Kobieta w biegu” – Katarzyna Żbikowska-Jusis

Pozycja trzecia. Książka najbardziej przyziemna i traktująca o tym co się dzieje na co dzień czyli rodzinie, pracy, bieganiu i łączeniu tego ze sobą w jedną całość. Napisana przez kobietę i patrząc na tytuł skierowana teoretycznie do kobiet, aczkolwiek…

Wbrew tytułowi nie jest to książka wyłącznie dla kobiet. Powinni ją przeczytać również faceci. Wszyscy, niezależnie od płci, mamy problemy z motywacją; łatwo snujemy plany, ale bardzo trudno zabrać nam się do ich realizacji. „Kobieta w biegu” nam pomoże. Jest książką nie tylko o bieganiu. To opowieść o tym, jak zmienić swoje życie, znaleźć nowe wyzwania i stawić im czoło, nie zaniedbując przy tym dotychczasowych obowiązków. A dzięki temu stać się bogatszym, lepszym człowiekiem dla siebie i bliskich.

Ciekawi książek?

Ciekawi książek?! Jak tak to zapraszam do zakupu na stronach wydawnictwa lub … do Radziejowic na Bieg Chełmońskiego, którego Wydawnictwo Galaktyka jest partnerem i w którym będą do wygrania wszystkie trzy tytuły.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.