Minimalne modyfikacje, maksymalny komfort, czyli nowy Asics Gel-Nimbus 26

28 listopada 2023 2 min czytania
Asics Gel-Nimbus 26 - mat. prasowy 1

To właśnie dziś swoją premierę ma ASICS GEL-NIMBUS 26. Udoskonalona wersja tego obuwia zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie i chwyt stopy. 26-sta edycja flagowego, amortyzowanego modelu dostarczać ma biegaczom jeszcze bardziej płynny, komfortowy bieg od pierwszego do ostatniego kroku. 

REKLAMA

Najbardziej zauważalną zmianą jest zastosowanie nowej technologii HYBRID ASICSGRIP. Kombinacja docenianej ASICSGRIP oraz gumowej, trudnościeralnej podeszwy zewnętrznej AHARPLUS gwarantuje lepszą trakcję, zwiększoną miękkość oraz zaawansowaną wytrzymałość, które pozwalają biegaczom lekko pokonywać mokre i śliskie nawierzchnie.

Inżynierowie ASICS dopracowali także dopasowanie buta do śródstopia, dzięki cholewce z elastycznej tkaniny i modyfikacji oczek, biegacze do dyspozycji mają jeszcze bardziej miękką, jednak lepiej podtrzymującą konstrukcję. Materiał z którego wykonano but to lekka, oddychająca dzianina.

Tak, jak jego poprzednik, okrzyknięty przez niezależne testy i środowisko biegaczy najbardziej komfortowym butem do biegania, ASICS GEL-NIMBUS 26 wykorzystuje technologię amortyzacji FF BLAST PLUS ECO. Lekka, responsywna, kojarząca się z chmurą pianka została wykonana w 24% z materiałów roślinnych i recycklingowalnych, takich jak włókno pozostałe po przetwórstwie trzciny cukrowej.

Asics Gel-Nimbus 26 - mat. prasowy 2

Kolejna istotna cecha nowego modelu, to technologia ASICS PureGEL zastosowana na pięcie. To materiał, który jest lżejszy i o 65% bardziej miękki, niż konwencjonalne rozwiązanie GEL, dzięki czemu zapewnia bardziej komfortowy kontakt stopy z podłożem. Struktura kołnierza na pięcie z dzianinowej tkaniny nadaje GEL-NIMBUS 26 nowoczesny wygląd i poczucie luksusu podczas zakładania.

Komfort wciąż pozostaje powodem numer jeden podczas wyboru butów do biegania, dlatego z dumą prezentujemy 26-stą edycję GEL-NIMBUS, modelu będącego absolutnym liderem w tym aspekcie. Po znaczących zmianach w sylwetce buta, które wprowadziła zeszłoroczna edycja, w tym roku skupiliśmy się na poprawie docenianego przez środowisko komfortu. Dodaliśmy także informację o śladzie węglowym (CO2e), by otwarcie informować naszych klientów o naszych ambicjach i dokonaniach w dziedzinie dążenia do zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy pewni, że te zmiany zapewnią biegaczom jeszcze wyższy poziom komfortu, gdy będą rozwijać swoje umiejętności – poruszać nie tylko ciało, ale i umysł – powiedział Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager Performance Running w ASICS EMEA.

Asics Gel-Nimbus 26 - mat. prasowy 5

Buty ASICS GEL-NIMBUS 26 będą dostępne w sprzedaży od 15 stycznia 2024.

Więcej informacji: www.asics.com

REKLAMA
Materiały prasowe
Autor wpisu Materiały prasowe

Materiały i komunikaty o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym przekazane do opublikowania w mediach i prasie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments