Zestawienia

Nie wiesz jakie buty wybrać? Gubisz się w gąszczu modeli? Zajrzyj do zestawień, które przygotowałem. Znajdziesz tu zestawienie butów niemal każdej marki butów do biegania. Znajdziesz też zestawienia buty pogrupowane według konkretnych zastosowań czy też poziomu amortyzacji.

17 czerwca 2024 9 min czytania

W ostatnich latach marka Nike jest kojarzona głównie z najszybszymi butami do biegania, takimi jak Vaporfly i Alphafly. Jednak tej wiosny, Alphafly doczekał się znaczącej aktualizacji. Podobnie duże zmiany przeszła również klasyczna propozycja treningowa, Vomero. Oprócz tego nie możemy zapomnieć o Pegasusie, który oprócz swojej klasycznej formy, występuje także w wersji szybkiej oraz trailowej. A to tylko początek najbardziej znanych modeli.

28 maja 2024 5 min czytania

Dynafit, marka znana z wysokiej jakości sprzętu górskiego, od lat cieszy się uznaniem wśród biegaczy trailowych i ultra. Jej charakterystyczne logo, przedstawiające panterę śnieżną, symbolizuje wytrzymałość, zwinność i zdolność do poruszania się w najbardziej wymagających warunkach. W tym przeglądzie przyjrzymy się ośmiu modelom butów biegowych Dynafit, które doskonale sprawdzają się w różnorodnych, często ekstremalnych terenach.

22 maja 2024 9 min czytania

Mizuno to japońska firma założona w 1906 roku w Osace. Flagowym rozwiązaniem stosowanym w butach do biegania jest system Wave a od lat najbardziej popularnym modelem marki jest Wave Rider, który obecnie jest na rynku w 27. odsłonie. Jednakże oferta butów tej japońskiej marki jest znacznie szersza i obejmuje kilkadziesiąt modeli – od poduszkowego Wave Sky’a, przez ultraszybką serię Rebellion, aż do terenowego Wave Ibuki.

20 maja 2024 8 min czytania

Saucony to renomowana marka butów biegowych, która cieszy się ogromnym uznaniem wśród biegaczy na całym świecie. Założona w 1898 roku, jest jedną z najstarszych marek w branży. Najbardziej znane i popularne modele marki Saucony to Ride, Guide, Kinvara i Peregrine, które zdobyły uznanie biegaczy dzięki swoim wyjątkowym właściwościom. Ale marka oferuje znacznie więcej niż te ikoniczne modele.

19 maja 2024 8 min czytania

W ofercie butów do biegania adidas możemy odnaleźć wiele różnych konstrukcji. Podstawą butów treningowych od wiosny 2024 jest linia Supernova. W ofercie jednakże znajdziemy także pozostałości treningowej linii Solar. Mamy tu też koncept 4D, czyli buty z podeszwą tkaną w technologii 3D. Mamy potężne Adistary. Mamy wreszcie wspomnianą we wstępie szybką linię Adizero.

18 maja 2024 11 min czytania

Buty marki Hoka cieszą się niezmienną popularnością zarówno wśród biegaczy amatorów, jak i profesjonalistów. Wyróżniają się ponadprzeciętną amortyzacją, co zmniejsza obciążenia stawów podczas biegania po różnych powierzchniach. W ofercie marki znajdziemy zarówno buty do wolnych biegów na długich dystansach, buty do szybkich biegów, jak i modele przeznaczone do biegów w trudnym, górskim terenie. Przyjrzyjmy się, co marka ma do zaoferowania.

REKLAMA
17 maja 2024 9 min czytania

Salomon choć ma w swojej ofercie buty zarówno terenowe jak i asfaltowe jest kojarzony przede wszystkim z perspektywy trailu. To jest cały czas sedno ich oferty i niezależnie w jakim terenie chcesz biegać i na jak długie dystanse to marka ta ma coś z zanadrzu. Znajdziesz tu buty zarówno na parkowe alejki jak i biegi w najtrudniejszym terenie.

16 maja 2024 7 min czytania

Oferta butów biegowych New Balance to przede wszystkim dwa światy. Pierwszy to FreshFoam, czyli buty wykorzystujące właśnie tę nazwaną piankę. To buty najlepiej amortyzowane, przede wszystkim przeznaczone do treningów. Drugi świat to szybki świat FuelCell – pianki domieszkowanej azotem, która charakteryzuje się przede wszystkim dynamiką. Dziś przedstawię, co jest czym.

12 maja 2024 5 min czytania

Kilka dni temu pisałem, że marka Salomon jest kojarzony przede wszystkim z perspektywy trailowej. Jednakże oferta asfaltowa z roku na rok coraz bardziej się rozwija. Znajdziemy tu też buty o bardzo różnym przeznaczeniu. Jest coś bardzo miękkiego na codzienne treningi. Jest coś dla osób szukających większej stabilności. Jest też coś dla tych którzy chcą się pościgać.

10 maja 2024 9 min czytania

Marka Brooks nie wymaga specjalnego przedstawienia – od lat cieszy się uznaniem swoich zwolenników. Modele takie jak Brooks Ghost od dawna znajdują się w czołówce najbardziej udanych uniwersalnych butów do biegania, jednak marka nie spoczywa na laurach, wprowadzając na rynek jeszcze bardziej komfortową wersję Ghost Max. W innych segmentach, takich jak bieg w terenie czy buty startowe, marka także oferuje kilka perełek.

9 maja 2024 10 min czytania

Marka Asics to jedna z kluczowych marek w kontekście butów do biegania. O takich modelach jak Nimbus, Cumulus czy Kayano słyszeli niemal wszyscy biegacze. A to tylko czubek góry lodowej, bo oferta tej marki jest szeroka i zróżnicowana. Od przeraźliwie miękkich „poduszkowców” do codziennego „klepania” kilometrów i karbonowe startówki do modeli mniej zaawansowanych i przystępnych cenowo. Od lat Asics dzieli też swoje buty biegowe na na ,,Biegaj dalej”, ,,Biegaj szybciej” i ,,Biegaj w terenie”.

7 maja 2024 5 min czytania

Marka Diadora jest stosunkowo nową marką obuwia do biegania na polskim rynku, ale jej historia sięga aż do 1948 roku i w dużej mierze jest związana z bieganiem. Od poprzedniego sezonu na rynku można znaleźć model Atomo, V7000, który jest jednym z niewielu modeli butów do biegania produkowanych w Europie. Równie ciekawą propozycją jest model Equipe Nucleo. choć istnieje jeszcze kilka innych. Poniżej przedstawiam najważniejsze z nich.

REKLAMA
6 maja 2024 8 min czytania

Buty startowe, w odróżnieniu od tych treningowych, są zaprojektowane z myślą o jak najwyższej prędkości, wzmacniając dynamikę kroku i poprawiając jego ekonomię. Oczywiście, istotna jest również amortyzacja, która zapewnia pewien stopień bezpieczeństwa i pomaga ograniczyć zmęczenie mięśni. To buty, które swoje zalety pokazują podczas szybkich biegów! Jednak który model z gąszcza butów do biegania wybrać? Na jakie modele zwrócić uwagę?

2 maja 2024 6 min czytania

Buty terenowe z maksymalną amortyzacją to buty, które można wykorzystać zarówno podczas górskich biegów ultra jak i na co dzień. Zapewniają maksimum amortyzacji, bezpieczeństwa i komfortu, który przyda się zarówno zaawansowanym jak i początkującym. To najbardziej komfortowe terenówki na rynku. Z roku na rok konkurencja w tym segmencie jest coraz większa.

30 kwietnia 2024 7 min czytania

Buty z tej kategorii przeznaczone są dla każdego biegacza, który preferuje bieganie poza miastem. Stanowią uniwersalne „terenówki”, choć nie zawsze są najlepszym wyborem do długich biegów górskich, ponieważ często zostały zaprojektowane głównie z myślą o mniej wymagających leśnych ścieżkach. Na szutrowych drogach sprawdzają się znakomicie, charakteryzując się większą wszechstronnością, a niektóre z modeli pozwalają również na komfortowe bieganie po asfalcie.

28 kwietnia 2024 7 min czytania

Uniwersalność to kluczowe słowo, które najlepiej opisuje te buty. Są one najbardziej wszechstronne do biegania, szczególnie po twardych, głównie miejskich nawierzchniach. Jednocześnie, poradzą sobie przyzwoicie, gdy ze wygodnego asfaltu zbiegniesz na szutrowe drogi. Doskonale sprawdzają się zarówno podczas codziennych, spokojnych treningów, jak i podczas bardziej intensywnych sesji treningowych. Jeśli biegasz w mieście i masz mieć tylko jedną parę butów biegowych to jedną z nich!

24 kwietnia 2024 7 min czytania

Stabilizacja w butach do biegania przede wszystkim zapewnia wsparcie stopom nadmiernie pronującym. Są to także buty charakteryzujące się większą ogólną stabilnością niż obuwie neutralne. Dlatego mogą być one używane zarówno przez osoby borykające się z problemem koślawości kostek, jak i przez biegaczy, którzy nie mają tego problemu, ale poszukują obuwia o wysokim poziomie stabilności. Zazwyczaj są to buty dobrze lub bardzo dobrze amortyzowane.

22 kwietnia 2024 7 min czytania

Czy ważysz więcej niż przeciętny biegacz? Może pokonujesz więcej kilometrów i to jeszcze na dłuższym dystansie? A może po prostu szukasz butów biegowych, które zapewnią Ci maksymalną amortyzację i będą najbardziej miękkie dla Twoich stóp? Nie ma sprawy, znalazłeś się we właściwym miejscu. Przedstawiam kilka propozycji butów do biegania z maksymalną amortyzacją.