Asics Superblast 2 – responsywna amortyzacja i energia na każdym kroku

26 czerwca 2024 2 min czytania
Asics Superblast 2 - Mat prasowy

ASICS wprowadza na rynek drugą odsłonę jednych z najszybszych treningówek na rynku – SUPERBLAST 2. Odświeżona wersja tego popularnego obuwia biegowego zawiera między innymi responsywną i wygodną piankę w podeszwie środkowej – FF TURBO PLUS – oraz zupełnie nową cholewkę, dzięki czemu buty są jeszcze bardziej wygodne i przewiewne.

REKLAMA

Główne ulepszenie modelu, który na rynku zadebiutował w grudniu 2022 roku, polega na zastosowaniu pianki FF TURBO PLUS w podeszwie środkowej. Do tej pory była ona używana wyłącznie we flagowych startówkach, jak ASICS METASPEED SKY PARIS i ASICS METASPEED EDGE PARIS. Pianka jest o ok. 8% lżejsza, 6% bardziej miękka i zapewnia o 8,2% większy zwrot energii niż pianka FF BLAST TURBO, która znalazła się w poprzedniej wersji. Podeszwa środkowa jest również wyposażona w dolną warstwę amortyzacji FF BLAST PLUS ECO, wykonaną w ok. 24% z materiałów z recyklingu, zapewniając bardziej miękkie lądowania podczas biegu, a także energiczny start. Ponadto, jej atutem jest responsywna amortyzacja, która nie tylko zwiększa wydajność biegacza poprzez zwrot energii, ale również gwarantuje maksymalny komfort i lekkość, oszczędzając nogi przed kolejnym startem.

O zaawansowaniu technologicznym butów SUPERBLAST 2 świadczy guma podeszwy zewnętrznej – ASICSGRIP – pierwotnie zaprojektowana z myślą o modelach trailowych, która zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża podczas biegu. Kolejnym udogodnieniem jest cholewka ENGINEERED WOVEN UPPER, jednoczęściowa, lekka i wysoce oddychająca tkanina odpowiedzialna za dodatkowy komfort.

Asics Superblast 2 - Mat prasowy 3

Zrodzony z ewolucji różnych butów do biegania o wysokiej wydajności, ASICS SUPERBLAST 2 integruje nasz najnowszy, technologiczny przełom, czyli FF TURBO PLUS. Pianka z tego materiału jest nie tylko lżejsza i bardziej miękka, ale również zapewnia wyjątkowo wysoki zwrot energii, pozwalając biegaczom poczuć napływ mocy oraz komfortu na każdym kroku. Buty zwiększają wydajność biegania i dla wielu osób mogą być źródłem biegowego progresu – powiedział Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager w ASICS.

Model zostanie wprowadzony na rynek w ramach inspirującej kolekcji Celebration of Sport, składającej się z najpopularniejszych produktów marki w różnych kolorach i kategoriach.

Buty ASICS SUPERBLAST 2 ważą ok. 249 g., a w sprzedaży będą dostępne od 5 lipca br. na ASICS.com, Sklepbiegacza.pl, Natural-born-runners.pl, Studio-sport.pl.

REKLAMA
Materiały prasowe
Autor wpisu Materiały prasowe

Materiały i komunikaty o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym przekazane do opublikowania w mediach i prasie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments