Jakie buty do biegania na codzienne treningi?

Buty z tej kategorii to podstawa wyposażenia biegacza zarówno amatora jak i profesjonalisty. W przypadku biegacza-amatora i biegania „tylko dla siebie” tego typu buty są jedynymi jakich potrzebujesz. To buty nastawione przede wszystkim na amortyzację, bezpieczeństwo i stabilność. Idealnie sprawdzają się przede wszystkim w spokojnych treningach po twardych nawierzchniach.

Buty maksymalnie amortyzowane na długie biegi

Dla kogo?

 • dla najcięższych biegaczy, ważących do ok. 100 kg
 • biegających przede wszystkim po twardych, ulicznych nawierzchniach
 • biegających najdłuższe dystanse
 • szukających maksymalnego komfortu
13 lutego 2023 7 min czytania

Dwa lata temu nazywałem go „game changerem” i zdania nie zmieniam. Wtedy Invincible zmienił mocno to co nazywamy miękkim butem. Po drugiej, niemal niezmienionej edycji, nadchodzi trzecia. Z zewnątrz inna. Jakby mniej „pontonowa” a bardziej „dynamiczna”. Inna, jednakże pewne rzeczy nadal się nie zmieniają. Nadal dostajemy przeraźliwie miękkie i plastyczne danie, co prawda nieco inaczej doprawione i z nieco innymi dodatkami.

1 lutego 2023 8 min czytania

Kolejna edycja Nimbusa pojawia się z hasłem najbardziej komfortowych butów do biegania w historii Asics. Komfort to rzecz bardzo względna. Tak jak gust, każdy ma swój. Niemniej jednak mamy w ręku niemalże reinkarnację Nimbusa – w nowej formie, ze zwiększoną, jak przystało na „poduszkowe” buty, podeszwą i amortyzacją. Pierwsze znaki wskazują, że jest to zmiana na plus.

26 listopada 2022 5 min czytania

Triumph 20 zaskakuje. To but, który jest „poduszkowcem” dla najcięższych biegaczy biegających najdłuższe dystanse. Jednocześnie jest to but, który jest trochę jak „niepoduszkowiec”. Amortyzacja jest wysoka ale zapadająca się pod stopą. Choć oficjalnie nie ma systemu Speedroll to jest w nim wyczuwalny przyjemny profil. Waga też jest nieco niższa niż większości maksymalnie amortyzowanych butów.

Buty dobrze amortyzowane na codzienne treningi

Dla kogo?

 • dla ważących do ok. 90 kg
 • szukających jednego, uniwersalnego buta na co dzień
 • biegających przede wszystkim po twardych, ulicznych nawierzchniach
 • biegających długie dystanse
 • szukających bardzo dużego komfortu
 • dla biegaczy o neutralnym sposobie przetaczania stóp
11 maja 2023 6 min czytania

Marka On sukcesywnie poszerza swoją ofertę butów biegowych z dużą amortyzacją. Po ubiegłorocznym, udanym, debiucie w postaci Cloudmonstera czas na Cloudsurfera. Ta nazwa nie jest nowa w ofercie butów tej marki. Model który się pod tą nazwą kryje to natomiast zupełnie nowy but. Niepodobny do poprzednich butów o tej nazwie. Miękki jak nigdy, prawie najlżejszy w swoim segmencie, niemal perfekcyjnie wykończony i naprawdę godny uwagi.

9 marca 2023 7 min czytania

Niewiele jest tak miękkich a jednocześnie tak lekkich butów jak Clifton. Kiedy okazało się, że dziewiąta edycja będzie miała jeszcze więcej pianki, można było się o lekkość obawiać. Miękko będzie! Ale czy nadal lekko?! Okazuje się, że nadal jest lekko, a nawet minimalnie lżej niż w poprzedniku. Nie ma jednak nic za darmo. Kosztem większej ilości pianki, moim zdaniem, ucierpiała inna rzecz – dynamika.

22 lutego 2023 7 min czytania

Jest i on – piętnasta edycja buta, który od kilku lat nie schodzi z topu najlepszego buta do biegania według pracowników Sklepu Biegacza. Model wszechstronny pod kątem zastosowań, model bardzo bezpieczny, wreszcie model o dosyć klasycznej konstrukcji co gwarantuje że będzie dobrze „siedział” na stopie bardzo wielu biegaczom.

Buty ze stabilizacją na codzienne treningi

Dla kogo?

 • dla ważących do ok. 90 kg
 • szukających jednego, uniwersalnego buta na co dzień
 • biegających przede wszystkim po twardych, ulicznych nawierzchniach
 • biegających długie dystanse
 • szukających dużego komfortu
 • szukających zwiększonej stabilności i stabilizacji
 • dla biegaczy o nadmiernie pronującym sposobie przetaczania stóp (koślawiący kostki do wewnątrz)
7 sierpnia 2023 6 min czytania

Brooks Adrenaline to jeden z modeli który ewoluuje powoli. Jest doceniany za dużą amortyzację, stabilność oraz zwiększoną stabilizację. To but o wielu zastosowaniach. Bez względu na to, czy wykonujesz krótkie przebieżki wokół bloku, czy przygotowujesz się do maratonu, Brooks Adrenaline od lat zdobywa serca biegaczy, przyciągając ich wygodą i wszechstronnością.

29 lipca 2023 6 min czytania

Szukasz butów ze stabilizacją i nie chcesz wydawać fortuny? Rzuć okiem na ten model. To jeden z sześciu klasycznych modeli Asicsa do codziennego biegania po twardych nawierzchniach. Owszem, jest jednym z mniej amortyzowanych w tym gronie co nie znaczy, że amortyzacji nie ma wcale. Ma jej całkiem sporo. Dla lżejszych biegaczy, o masie ciała do 80 kilogramów, w zupełności jej wystarczy.

4 czerwca 2023 6 min czytania

Najnowszy Mizuno Wave Inspire 19 zmienił się w stosunku do poprzedniej edycji. Przede wszystkim zmianie uległa płytka Wave będąca sercem tej konstrukcji. Dodano również 2 milimetry pianki dla lepszego komfortu. Dzięki tym zmianom Inspire choć nadal jest dosyć sztywnym ale stabilnym butem, zyskał nieco na miękkości. Leży trochę lepiej od poprzednika, zapewnia nieco więcej amortyzacji i wyaje się nieco lżejszy (choć lekkim butem nie jest).