adidas wprowadza Adizero Adios Pro Evo 1 – przyszłość ścigania

14 września 2023 3 min czytania
adidas Adizero Adios Pro Evo 1 - press release 1

Adidas zaprezentował najlżejsze buty wyścigowe w ich ofercie biegowej — o 40% lżejsze niż jakiekolwiek inne superbuty wyścigowe, jakie kiedykolwiek stworzono. Te przełomowe buty, wyposażone w najnowszą technologię, zostały zoptymalizowane pod kątem poprawy ekonomiki biegu i zapewnienia biegaczom większego zwrotu energii.

REKLAMA
  • Ważące zaledwie 138 g rewolucyjne buty szosowe są o 40% lżejsze niż jakiekolwiek inne wyścigowe superbuty adidas, jakie kiedykolwiek stworzył
  • But inspirowany jest tą samą rekordową technologią, co zwycięski model ADIZERO Adios Pro 3, a także nowym rockerem w przedniej części stopy, przetestowanym laboratoryjnie pod kątem poprawy ekonomii biegu
  • Buty będą noszone przez najszybszych sportowców świata w nadchodzącym sezonie maratońskim, a ambitni biegacze będą mogli zapisać się i zdobyć szansę na zdobycie ograniczonej liczby par od 14 września.

Jak można przeczytać w komunikacie prasowym: „ADIZERO Adios Pro Evo 1 to nasza własna historia „Impossible is Nothing”. Naszym celem było stworzenie butów wyścigowych pełnych technologii uwielbianych przez ambitnych biegaczy z serii ADIZERO, ale przy wadze, jakiej nigdy wcześniej nie widzieliśmy w adidas.” powiedział Patrick Nava, wiceprezes ds. produktu, biegania i sportów wytrzymałościowych w adidas. „Aby to osiągnąć, przeanalizowaliśmy każdy element buta wyścigowego, balansując, co mogliśmy usunąć lub zmienić, aby zmniejszyć wagę. Te buty, stworzone z myślą o najszybszych sportowcach szosowych, zostały zaprojektowane, aby pomóc ambitnym biegaczom osiągać jeszcze większe prędkości w dniu wyścigu. Jesteśmy podekscytowani widokiem naszych najlepszych sportowców startujących w Berlinie i podczas innych ważnych maratonów tej jesieni.”

adidas Adizero Adios Pro Evo 1 - press release 2

Buty do beigania ADIZERO Adios Pro Evo 1 mają ulepszoną geometrię z pierwszym w swoim rodzaju rockerem w przedniej części buta, umieszczonym na 60% długości buta. Ta innowacja została przetestowana laboratoryjnie pod kątem wyzwolenia dynamiki i poprawy ekonomii biegu.

W butach zastosowano również najnowsze innowacje materiałowe adidas, w tym:

  • Zrewolucjonizowana LIGHTSTRIKE PRO – Najnowsza wersja pianki LIGHTSTRIKE PRO, wytwarzana w procesie formowania bezkompresyjnego, znacznie zmniejsza wagę i zapewnia biegaczom większy zwrot energii. Konstrukcja buta została zoptymalizowana pod kątem zmniejszenia masy, m.in. poprzez usunięcie wkładki wewnętrznej.
  • Nowa technologia podeszwy i lekka cholewka – Podeszwa zewnętrzna wyposażona w najnowocześniejszą technologię zapewnia optymalną przyczepność przy znacznie niższej wadze. Nowa, lekka cholewka z siateczki dopełnia lekkość całego buta.

Proces opracowywania obejmował opinie czołowych sportowców podczas treningów i testów w Kenii oraz w laboratoriach adidas w Herzogenaurach w Niemczech. W projekt zaangażowani byli m.in. aktualny mistrz olimpijski Peres Jepchirchir, dwukrotny zwycięzca maratonów Major Marathon Benson Kipruto, mistrz Niemiec Amanal Petros oraz zeszłoroczny zwycięzca maratonu berlińskiego Tigist Assefa.

adidas Adizero Adios Pro Evo 1 - press release 3

Tigist Assefa powiedziała: „To najlżejsze buty wyścigowe, jakie kiedykolwiek nosiłem, a bieganie w nich to niesamowite przeżycie – jak nic, czego doświadczyłem wcześniej. Dzięki nim mogę w pełni skupić się na wyścigu, co jest kluczowe dla sportowca. Czuję się gotowy do obrony tytułu w Berlinie i nie mogę się doczekać, kiedy zasznuruję je na starcie”.

Ambitni biegacze będą mogli zapisać się od 14 września i zyskać szansę na zdobycie ograniczonej liczby par, z drugą edycją planowaną na listopad 2023 r. ADIZERO Adios Pro Evo 1 będą kosztować 500 USD/500 EUR. Więcej informacji można znaleźć na stronie: adidas.

REKLAMA
Materiały prasowe
Autor wpisu Materiały prasowe

Materiały i komunikaty o charakterze informacyjnym, publicystycznym, dokumentalnym lub innym przekazane do opublikowania w mediach i prasie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments