V Bieg Chełmońskiego już pod koniec sierpnia

Już po raz piąty Stowarzyszenie Żyr.A.F.A. podjęło się organizacji Biegu Chełmońskiego. Podobnie jak w ubiegłym roku biegacze spotkają się w ostatnią niedzielę sierpnia i ruszą na 10 kilometrową trasę po terenach gminy Radziejowice.

REKLAMA

W Radziejowicach 26 sierpnia 2018

Biegacze spotkają się tradycyjnie w Radziejowicach niedaleko Żyrardowa. Centralnym punktem jest Pałac w Radziejowicach wraz z przyległym do niego parkiem. Na drodze przed pałacem stanie strefa startu/mety. Tuż obok na terenie Powozowni znajdzie się miasteczko ze sceną i wszystkimi atrakcjami dla dorosłych i dzieci. W pobliskim Gimnazjum zlokalizowane zostanie biuro zawodów.

IV Bieg Chełmońskiego - start
fot. Grodzisk Sport News

Jak co roku rywalizacja odbędzie się na dwóch dystansach. Rozpoczniemy od Biegu Rodzinnego na dystansie 1km, ktory wystartuje o 9:30. Jest to formuła w której mogą wystartować dzieci wraz ze swoimi rodzicami. W tym biegu liczy się przede wszystkim fun i dobra zabawa.

Pół godziny po Biegu Rodzinnym biegacze wyruszą na trasę Biegu Głównego na dystansie 10 km. Tutaj już nie będzie wyłącznie funu a walka o jak najlepsze wyniki i zwycięstwo. Trasa tego nie będzie ułatwiała gdyż jest urozmaicona. Po pierwszych dwóch komfortowych, asfaltowych kilometrach wbiegniemy w Las Radziejowicki i jego leśne dukty i ścieżki. Opuścimy go dopiero około 7 kilometra niedaleko stawu „Hamernia” w Tartaku Brzózki. Tam biegaczy będą czekały najpierw dwa lekko pofalowane kilometry po szutrach/asfalcie a na ostatni kilometr wybiegną na długą prostą kończącą się pod samym Pałacem w Radziejowicach.

Tradycją w Radziejowicach są też ręcznie robione gliniane medale. Jest to wyrób lokalnego garncarza, który co roku z okazji biegu przygotowuje ich nowy projekt. Motywem przewodnim jest jeden z obrazów Józefa Chełmońskiego – patrona biegu.

Bieg Chełmońskiego - medale

Jak się zapisać?

Pakiet startowy na Bieg Główny 10 km w terminie do końca lipca kosztował 40 złotych. Od 1 sierpnia kosztuje 50 złotych. Zapisy są otwarte poprzez formularz na stronie inesSport. Jeśli zostaną wolne miejsca będzie także możliwość zapisu (50 złotych) w dniu zawodów.

Na Bieg Rodzinny 1 km zapisać będzie można się w dniu biegu w Biurze zawodów za symboliczną kwotę 5 zł.

Po więcej informacji zapraszam na strony Stowarzyszenia Żyr.A.F.A.

Chciałbym też napisać do zobaczenia, ale tegoroczna edycja Biegu Chełmońskiego odbędzie się bez mojej obecności. Przybijam wam wirtualną pionę i do zobaczenia podczas innych wydarzeń i zawodów.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *