13. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”

Miło Was znowu widzieć – pomyślałem kiedy drugi rok z rzędu wyszliśmy na scenę Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy aby przeprowadzić rozgrzewkę przed biegiem. Znów byłem jednym z elementów wielkiej czyniącej dobro WOŚPowej machiny.

REKLAMA

Machina ta ruszyła już tydzień wcześniej w Sklepie Biegacza na Powiślu. Tam jak w roku ubiegłym wydawaliśmy pakiety. A trochę ich było. Całe 5000 reklamówek z koszulkami, napojami, numerami i ulotkami. Jak co roku problematyczne były koszulki. Tak, znów w tak dużej rozmiarówce, że spokojnie wchodziłem w rozmiar S. Znów też eSki skończyły się po kilku dniach i odbierający pakiety w piątek i sobotę najmniejszą koszulkę jaką mogli wybrać to M. W ostatniej chwili eMki też się skończyły.

Policz sie z cukrzyca 2019 - scena

Ci sami ludzie stanęli przed nami na Placu Defilad. Muszę przyznać, że z tej perspektywy pomarańczowy tłum robi niesamowite wrażenie. Trochę onieśmiela, ale wszystkim przyświeca wspólny cel i dobra zabawa. Dla nich przygotowaliśmy rozgrzewkę. Była dość symboliczna. Bieg rozgrywany jest w ramach akcji „Policz się z cukrzycą” a naszą prowadzącą była Maja Makowska, która z cukrzycą walczy już od 18 lat.

Po odpowiedniej rozgrzewce przyszedł czas na bieg. Po problemach zdrowotnych na przełomie lat był to mój pierwszy bieg w 2019 roku. Na szczęście jest to bieg charytatywny, bez spiny, bez pomiaru czasu. Gromadzący tak na prawdę wszystkich niezależnie od wieku, płci czy czegokolwiek innego. Na starcie jak co roku stanęli wszyscy – młodzi, starzy, dzieci, osoby na wózkach.

Policz sie z cukrzyca 2019

Wszystkich łączy jeden cel ponieważ każda z tych osób aby uzyskać pakiet i możliwość startu w biegu wpłaciła co najmniej 30 zł na cel Wielkiej Orkiestry. Tym celem był zakup pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą. W latach 2014-2017 takich pomp udało się zakupić 43 sztuk. W tym roku ich przybędzie.

Tak pokonaliśmy 5 km trasę po ulicach Warszawy. Na mecie pod sceną czekał na każdego pamiątkowy medal. Tak właśnie dołożyłem swoją cegiełkę do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do puszki wolontariuszy jak co roku też swoje małe „conieco” wrzuciłem.

Policz sie z cukrzyca 2019 - medal

Warto pomagać!

REKLAMA

2 komentarze do “13. Bieg WOŚP „Policz się z cukrzycą”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.