A ty? Jaki numer byś sobie wybrał?

Może to trywialna sprawa, ale gdybyście w biurze zawodów mieli możliwość wybrania dowolnego numeru startowego to co byście wybrali?! Rok urodzenia? Cztery czwórki? A może jeszcze coś innego?

REKLAMA

Był taki bieg jak „Policz się z cukrzycą”. Było biuro zawodów w Sklepie Biegacza. Mieliśmy do wydania niemal 5000 numerów. Niemal, bo poza tymi najmniejszymi. Jedynka np. wylądowała na licytacji z której dochód zasilił kasę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Roboty było po pachy, ale najlepsze i najmilsze wydawanie było numerów „spod lady”. Niektóre z nich cieszyły się niezmiernym powodzeniem i tak:

Rok urodzenia

Numery będące rokiem urodzenia rozeszły się w większości. Nie ważne, że na stole kolejny numer do wydania to 2495. Kiedy ktoś zapytał:

– A nie ma pan 1978? 

Ja czasami z dozą dramaturgii zaglądałem na specjalna kupkę i wyciągałem 1978…

– Mam!

– Super! Ekstra! Niech pana uściskam!!

W tym samym momencie z kolejki dało się słyszeć pytania:

– A nie ma pan tam 1982?

– Znajdzie się może 1966??

Im ktoś był wcześniej to tak. Znalazło się. Numery będące rokiem urodzenia rozchodziły się jak cieple bułeczki.

Numer startowy 1984

Numery „okrągłe”

Równie szybko rozchodziły się numery okrągłe jak 1000, 1234, 2222, 5000. Tutaj nie było wyciągania numerów ze specjalnej puli. Tutaj wystarczyło aby na stole w kolejce leżało np 3986, a już padało pytanie:

– A czy ja mógłbym dostać 4000?

– Jeśli jeszcze jest to i owszem – odpowiadałem.

Czasami taki numer był, a czasami już nie…

Najwięcej pytań było w momencie kiedy na stole leżało 655, 662. Tak dużo osób chciało mieć numer startowy z trzema szóstkami. Niestety ten numer został przydzielony już pierwszego dnia.

Osobną historię stanowiły służby jak policja, straż pożarna i ratownicy medyczni. Tutaj postanowiliśmy, ze te numery dostaną od nas przedstawiciele właśnie tych służb. Tak wiec policjantka w mundurze otrzymała 997, strażak 998… następny strażak 1998. Miło było nam tym bardziej, ze strażacy biegli podczas biegu w mundurach.

Numery kreatywne

Kreatywność ludzi nie zna granic i czasami prosili o rożne, dla nas mało znaczące, ale dla nich szczęśliwe numery. Były daty urodzin, ktoś koniecznie chciał parzyste, ktoś aby tylko z czwórką. Było zabawnie jak ktoś, chyba w żartach mówił, że chce pin do domofonu… Dobrze ze nie pin do karty…

Ja tym razem także wybrałem numer „kreatywny” – 404. Dlaczego? Bo jako informatyk z wykształcenia i człowiek od kilkunastu lat siedzący w Internetach naoglądałem się dość błędu 404 – czyli ze strona o podanym adresie nie istnieje.

Numer startowy 404

Numer natomiast istnieje i jest jak najbardziej realny.

Jaki wybiorę następnym razem? Ja już wiem. A jaki ty byś wybrał mając do dyspozycji cała pulę?

REKLAMA

2 myśli na temat “A ty? Jaki numer byś sobie wybrał?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *