Under Armour – przegląd butów do biegania na 2018

Jedną z najciekawszych premier początku roku 2018 jest Under Armour HOVR Phantom. But na zupełnie nowej piance, z wysoką cholewką wykonaną z jednego płatu materiału. To jest największa innowacja Under Armour tej wiosny. Zobaczmy co jeszcze przygotował dla nas Under Armour?

REKLAMA

Najprościej zacząć od zestawienia butów. Pierwsze dwie kolumny RUN LONG to buty treningowe podzielone na te do stopy neutralnej oraz ze stabilizacją (dla nadmiernej pronacji). RUN FAST to buty lekkie, dynamiczne do szybkiego biegania. Ostatnią grupą jest RUN STRONG gdzie mieszczą się modele do biegania w terenie.

RUN LONGRUN FASTRUN STRONG
bardzo duża
amortyzacja
Gemini
Europa
 Fat Tire
duża
amortyzacja
HOVR Phantom
HOVR Sonic
 Horizon
umiarkowana
amortyzaxcja
BanditVelociti 
mała
amortyzacja
 Slingshot 

Under Armour HOVR Phantom

Under Armour HOVR Phantom

Absolutna nowość i hit tej wiosny. Przede wszystkim ze względu na nową bardzo miękką piankę HOVR zastosowaną w podeszwie. Dla lepszej sprężystości opleciona została materiałem meshowym, co widać szczególnie w tylnej części buta. Do tego cholewka wykonana z jednego płatu materiału ze zmodyfikowaną technologią Speedform 2.0 wewnątrz, która daje bardzo dobre dopasowanie i komfort.

Waga: 309 g męski, 250 g damski 
Drop: 8 mm, pięta: 23 mm, palce: 15 mm

Under Armour HOVR Sonic

Under Armour HOVR Sonic

Alternatywa dla Phantoma dla tych którzy nie przepadają lub nie są przekonani do wysokiej cholewki. Podwozie czyli opleciona meshem pianka HOVR nadal stanowi podstawę buta. Zapewnia podobny poziom amortyzacji co Phantom a główną różnicą jest właśnie niska i wykonana z innego materiału chlewka.

Waga: 282 g
Drop: 8 mm, pięta: 21 mm, palce: 13 mm

Under Armour Speedform Gemini Vent

Under Armour Speedform Gemini Vent

Gemini powraca w nieco zmodyfikowanej formie. Cały czas bardzo dobrze amortyzowany, przeznaczony dla cięższych biegaczy. Cały czas z wnętrzem wykonanym w technologii Sppedform, które charakteryzuje się brakiem wkładki i bardzo gładkim wyprofilowanym wnętrzem buta. Jest na rynku już od trzech lat a aktualna wersja Vent oznacza wersję o bardziej przewiewnej siatce.

Waga: 279 g
Drop: 8 mm, pięta: 27 mm, palce: 19 mm

Under Armour Speedform Europa

Under Armour Speedform Europa

Propozycja dla osób z nadmierną pronacją. But bardzo podobny do Gemini, o tej samej klasie amortyzacji a w konstrukcji różniący się jedynie elementem stabilizującym po stronie wewnętrznej. Podobnie jak Gemini przeznaczony raczej dla cięższych biegaczy. Również z gładkim, wyprofilowanym wnętrzem w technologii Speedform.

Waga: 295 g
Drop: 8 mm, pięta: 27 mm, palce: 19 mm

Under Armour Charged Bandit 3 Ombre

Under Armour Charged Bandit Ombre

Tegoroczna wersja Ombre to dokładnie ten sam Bandit co w roku ubiegłym. Jest to but o nieco mniejszej amortyzacji od Gemini. Także przeznaczony na długie dystanse po utwardzonej nawierzchni, ale nieco lżejszy i dla lżejszych (do 80 kg) biegaczy. Kompromis pomiędzy dobrą amortyzacją i lekkością.

Waga: 242 g
Drop: 8 mm, pięta: 23,5 mm, palce: 15,5 mm

Under Armour Speedform Velociti

Under Armour Speedform Velociti

Pierwszy z butów z kategorii Run Fast. W wielkim skrócie odchudzona i „wycieniowana” wersja Gemini. Także z wnętrzem cholewki w technologii Speedform. Z jeszcze minimalnie niższą podeszwą od Bandita. Także bardzo lekki ważący bo ważący 223 gramy. Świetna propozycja jako startówka na dłuższe dystanse.

Waga: 223 g
Drop: 8 mm, pięta: 23 mm, palce: 15 mm

Under Armour Fat Tire 3

Under Armour Fat Tire 3

Jedyny w swoim rodzaju. Na charakterystycznej, wysokiej i grubej podeszwie, która w terenie daje bardzo duży komfort i amortyzację porównywalną z Hoką. Od drugiej generacji wyposażony w system sznurowania BOA. Wykończony bieżnikiem z gumy Michelin. Jeśli już ktoś przekona się do jego oryginalności to zaskakuje w terenie swoją przyczepnością.

Waga: 332 g
Drop: 8 mm, pięta: 24 mm, palce: 16 mm

Under Armour Horizon KTV

Under Armour Horizon KTV

Solidna i klasyczna (w porównaniu z Fat Tire) terenówka od Under Armour. But który można porównywać z takimi modelami jak Mizuno Wave Mujin czy Brooks Cascadia. Stosunkowo ciężki, ale za to mocno zabudowany i także z bieżnikiem wykonanym z gumy Michelin, która daje bardzo dobrą przyczepność.

Waga: 311 g
Drop: 8 mm, pięta: 23,5 mm, palce: 15,5 mm

REKLAMA

3 komentarze do “Under Armour – przegląd butów do biegania na 2018

 • 23.03.2018 o 23:26
  Permalink

  jak je porównać do NB, mizuno , i innych marek

  Odpowiedz
 • 20.07.2018 o 23:08
  Permalink

  Cześć Paweł, ważę 100kg, ex-koszykarz ze słabymi kolanami, jaki model polecasz? Biegam po asfalcie do 10km

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.