Nike Zoom Pegasus 33 – czego można się po nim spodziewać

Pegasus w tym roku przeszedł wielkie zmiany. Nie wizualne bo bardzo łatwo pomylić go z poprzednikiem ale techniczne bardzo się zmienił. Teraz z jednej strony ma coś ze starego Pegasusa, ale z drugiej posiada też dodatkową poduszkę gazową niczym w Vomero oraz kilka innych elementów z szybkich Elite.

REKLAMA

Podstawowe informacje

Parametry

▪ amortyzacja – bardzo duża
5/6
 
 
▪ drop – klasyczny
10 mm
 
 
▪ waga – średnia
331 g
 
 
▪ cena katalogowa – 459 zł
459 zł
 
 
* wartości dla rozmiaru 12 US

Przeznaczenie

Nike Zoom Pegasus 33 pojawił się w sprzedaży 1 czerwca będąc niejako prezentem na Dzień Dziecka. To bardzo uniwersalny model z bardzo dobrą amortyzacją i cechującą się bardzo wygodną cholewką. Jest jednym z trzech głównych modeli Nike przeznaczonych dla stopy neutralnej. Stoi pomiędzy Vomero i Elite. Vomero jest butem o większej amortyzacji od Pegasusa. Elite o mniejszej, ale za to z racji konstrukcji – przeznaczonym do szybszego biegania.

 neutralstabilizacja
największa amortyzacjaZoom VomeroZoom Odyssey
bardzo duża amortyzacjaZoom PegasusZoom Structure
duża amortyzacjaZoom Elite 

Pojawienie się Pegasusa 33 można nieco zachwiać tym zestawieniem. Przede wszystkim nowy Pegasus wyposażony został w drugą poduszkę gazową. Dzięki temu ma być butem jeszcze bardziej miękkim i amortyzowanym.

Alternatywy

Podobnie miękkie i amortyzowane buty ma praktycznie każdy inny producent. Pegasus spośród swojej konkurencji wyróżnia się stosunkowo naturalną (niektórzy mówią na to „kapciowatą”) konstrukcją bez tak dużej ilości wzmocnień i  usztywnień. Przez to może najsłabiej trzymać stopę. Konkurencyjne modele robią to lepiej. Zależy co komu odpowiada.

modelwagadropcena
adidas Supernova Glide 8345 g10 mm499 zł
Asics Gel-Cumulus 18378 g10 mm549 zł
Brooks Ghost 8342 g12 mm499 zł
Mizuno Wave Rider 19332 g12 mm549 zł
Nike Zoom Pegasus 33331 g10 mm459 zł
Saucony Ride 8328 g8 mm489 zł

Największą konkurencją dla Pegasusa jest tutaj adidas Supernova Glide. Jeden z najlepszych butów do biegania ostatnich lat. Dwie rzeczy przemawiają natomiast za Pegasusem. Po pierwsze jest lżejszy zarówno faktycznie jak i w biegu. Po drugie jest… tańszy.

Nike Zoom Pegasus 33

Co nowego w cholewce?

W cholewce wiele się nie zmieniło. Wizualnie można wręcz pomylić nowego 33 ze starym 32. Obydwa wykończone są bezszwowo i mają bardzo podobny materiał cholewki. Składa się z dwóch warstw materiału. Zewnętrznego ponacinanego (w tym przypadku niebieskiego) meshu:

Nike Zoom Pegasus 33 - mesh

Oraz wewnętrznego (w tym przypadku białego) jednolitego. Dwie warstwy dają też wygodę. Wewnętrzna jest niczym miękka otulina dookoła stopy. Dzięki temu w środku jest gładko i wygodnie. To właśnie dla tej wygody niektórzy biegają tylko w Pegasusach. Wewnętrzna warstwa cholewki jest też zszyta z językiem. Takie proste rozwiązanie sprawia, że język nie ucieka na boki i jeszcze bardziej poprawia komfort.

Nike Zoom Pegasus 33 - wnętrze

Tak naprawdę wszystko co się dało zrobić w środku dla komfortu zostało w Pegasusach zrobione już jakiś czas temu.

Będzie ciaśniej

W rejonie śródstopia nadal w Pegasusach są cienkie żyłki flywire. Ich zadaniem jest dodatkowe trzymanie śródstopia. Mają razem ze sznurówkami obejmować i trzymać stopę. Idea jest słuszna, ale aby żyłki mogły razem ze sznurowadłami pracować powinny zaczepiać się bezpośrednio o sznurowadła. A tak nie jest bo zaczepiają się o cholewkę i sznurowadła. Dają na pewno trochę trzymania ale nie jest to coś co w tych butach będzie kluczowe z punktu widzenia trzymania stopy.

Nike Zoom Pegasus 33 - flywire

Apropos sznurówek… Pegasus 33 w porównaniu do poprzednika ma trochę inne sznurowanie. W poprzedniku było sześć dziurek z flywire. W Pegasusie 33 mamy pięć, ale za to mamy dodatkową dziurkę do sznurowania butów. Dla większości biegaczy jest ona bezużyteczna, ale jeśli ktoś ma specyficzne stopy i problem z dopasowaniem butów to mogą się przydać. Wykorzystanie dodatkowej dziurki daje lepsze i pełniejsze sznurowanie.

Nike Zoom Pegasus 33 - dodatkowa dziurka

Mamy tu też pierwszą rzecz „zapożyczoną” z Nike Zoom Elite – język. Dotychczas był miękki, zaokrąglony i taki klasyczny. Teraz jest płaski. Sam w sobie nie jest znaczącą zmianą, ale razem z trochę innym sznurowaniem mogłem się spodziewać, że nowy Pegasus choć wizualnie wygląda tak samo jak poprzednik to na nodze leży inaczej.

Miałem rację. Po założeniu butów czuć, że but się inaczej układa na nodze. Niekoniecznie jest to spowodowane konstrukcją języka czy sznurowania ale szerokością. Nike Pegasus 33 po prostu jest węższy! Odczuwalnie węższy od Pegasusa 32, co czuć właśnie w rejonie śródstopia. Przy mojej dosyć standardowej stopie jest ok. Przy biegacza z szerszymi stopami może być problem.

Nike Zoom Pegasus 33 - język

Będzie bardziej miękko (pod śródstopiem)

Największe zamiany w Pegasusie zaszły w amortyzacji. Nike część ze swoich butów opiera o system poduszek gazowych. Są to elementy wielkości pudełka zapałek czy kostek mydła zatopione w piankową podeszwę. Są wypełnione gazem i zachowują się jak poduszki dając miękkość pod stopą. Pegasus też był i jest tak zbudowany.

Miał jedną poduszkę gazową pod piętą. W tym miejscu miał największą amortyzację. Z przodu pod śródstopiem była tylko pianka, przez co niektórzy narzekali na sporą różnicę w miękkości tyłu i przodu buta.

Nike Zoom Pegasus 33 - zoom

Teraz Pegasus ma drugą poduszkę gazową. Pod piętą poduszka została bez zmian. Dodatkowa poduszka znalazła się z przodu buta. Umieszczona jest poprzecznie pod śródstopiem. Teraz można się spodziewać że but będzie jednolicie miękki zarówno z tyłu jak i z przodu. Nie będzie dyskomfortu z racji nierównomiernego rozłożenia amortyzacji.

Będzie też butem bardziej miękkim i lepiej amortyzowanym od poprzednika. Mając dwie poduszki gazowe można go porównywać z Zoom Vomero, który do tej pory był najlepiej amortyzowanym butem Nike.

Nike Zoom Pegasus 33 - cushlon

W praktyce amortyzację czuć inaczej niż w Vomero. Pod piętą jest miękko, czuć jak podeszwa pracuje i ugina się przy nacisku. Zachowuje się bardzo podobnie do innych butów Nike. Całkiem inaczej jest z przodu. Przednią poduszkę gazową czuć bardzo wyraźnie. Po założeniu buta czuć wręcz w którym miejscu się znajduje i czuć jak pracuje. Nawet w najbardziej miękkim modelu Nike Vomero takiego uczucia nie miałem. Mając na nogach Pegasusa 33 oraz Vomero 11 to ten pierwszy jest w odczuciu bardziej miękki.

Bieżnik wzięty z Elite

Bieżnik w Pegasusach zmienia się z roku na rok i z roku na rok jest coraz bardziej ugłaskany. Ten w Pegasusach 30 nadawał się w las niemal jak but terenowy. W modelach 31 i 32 został nieco spłycony a kostki bieżnika stały się bardziej drobne.

W tym roku kostki przyjęły formę pięciokątów podobnych do tych z Elite. Czy to lepiej czy gorzej? Ciężko powiedzieć, ale bieżnik stał się w tym momencie bardziej asfaltowy i stracił trochę ze swojej uniwersalności.

Nike Zoom Pegasus 33 - bieżnik

Podsumowując

Nike do nowego Pegasusa przeniósł rozwiązania z innych modeli. Dzięki temu but łączy dwie rzeczy które najczęściej występują oddzielnie. Z jednej strony jest to but bardziej miękki niż dotychczas bardziej amortyzowane Vomero. Z drugiej ma płytszy, lżejszy bieżnik i inne elementy znane z bardziej dynamicznych Elite. Jest też węższy, co akurat nie wszystkim musi odpowiadać.

Generalnie Pegasus przejmuje rozwiązania innych modeli i staje się butem o jeszcze szerszym zastosowaniu – od długich wybiegań po szybkie zawody. Taka też była pierwotna idea Pegasusa. Miał niczym Volkswagen, być butem dla wszystkich. Najnowszy, który właśnie wchodzi do sklepów będzie tej idei bardzo bliski.

Plusy

 • bardzo dobra amortyzacja, szczególnie z przodu buta
 • uniwersalny – od wybiegań po szybkie odcinki
 • bezszwowa cholewka
 • wygoda i gładkie wykończenie wnętrza

Minusy

 • szerokość, but jest węższy od poprzednika co nie każdemu musi odpowiadać
REKLAMA

35 komentarzy do “Nike Zoom Pegasus 33 – czego można się po nim spodziewać

 • 02.06.2016 o 14:18
  Permalink

  Lubię czytać Twoje recenzje. Dzięki nim mam NB 1980 Zante na szybsze treningi i zawody oraz Nike Zoom Vomero 10 do klepania kilometrów. Ale zapamiętaj w końcu, że pisze się naprawdę, nie na prawdę, to razi w oczy 😉
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
  • 27.09.2016 o 14:13
   Permalink

   Łatwo pomylić z „na pewno”, które pisze się rozdzielnie 😉 Tomku, to vortal o bieganiu, nie ortografii i stylistyce (za wyjątkiem stylistyki obuwniczej). Twój życzliwy komentarz jest nie na miejscu – jako czytelnik tego forum, uznaję za niegrzeczny. Skupmy się na merytoryce i to co nas biegaczy interesuje.

   Odpowiedz
   • 11.10.2016 o 22:07
    Permalink

    Komentarz Tomka jest jak najbardziej na miejscu. Każda treść zamieszczana w internecie, a więc w przestrzeni publicznej, wymaga używania poprawnej formy i stosowania się do zasad ortografii i gramatyki języka w którym publikujemy. I tematyka nie ma tu nic do rzeczy. Zwrócenie uwagi na rażące błędy, jest jak najbardziej na miejscu. Natomiast autor powinien być wdzięczny, bo powinno mu zależeć na poprawności językowej swoich tekstów. Nie ma w tym absolutnie nic niegrzecznego.
    Odnoście samej recenzji natomiast. Chyba przekonała mnie do zakupu Pegasusa. Obecnie biegam w Pegasusach 31 i buty te sprawdziły się u mnie w 100%. Jeśli wersja 33 jest lepsza to chyba nie ma się nad czym zastanawiać.

 • 02.06.2016 o 22:01
  Permalink

  Już sam wygląd tych butów robi bardzo dobre wrażenie. Trzeba poczekać az Pegasus 32 odejdą na emeryturę a 33 będzie trochę tańsza i można zamawiać 🙂

  Odpowiedz
  • 05.06.2016 o 21:21
   Permalink

   Z Elitami 7 ich nie porównywałem, ale jak będę w sklepie to porównam. Na razie wiem, że są węższe od poprzedniego Pegasusa.

   Odpowiedz
 • 03.06.2016 o 14:37
  Permalink

  Zazwyczaj wygląd butów sportowych pozostawia wiele do życzenia natomiast te wydają się bardzo fajne;)

  Odpowiedz
 • 14.06.2016 o 08:58
  Permalink

  Pawle co wybrać?

  Waga 81kg, wzrost 183cm. Zakres cenowy do 400zł. Bieganie asfalt, kostka brukowa, beton, ubita ścieżka leśna. Głównie parkrun 5km co sobota, trening w tygodniu do 10km. Łącznie na tydzień 15-20km. Stopa naturalna lekko supinująca.

  Aktualne promocje w sieci:

  adidas Snova Glide 7
  adidas Snova Glide 8
  Nike Pegasus 32 (zwykłe), print lub CP (nie mam pojęcia czym się różnią).
  ASICS GEL-CUMULUS 17
  ADIDAS ENERGY BOOST LTD M

  Odpowiedz
  • 17.06.2016 o 17:46
   Permalink

   zamykam pytanie. Zakupiłem Cumulusy. Dziś test na 10km nocny bieg w Gdyni.

   Odpowiedz
 • 25.06.2016 o 22:40
  Permalink

  Paweł powiedz mi jedną rzecz.
  W twojej recenzji masz Pegazusa 33 z językiem jak ten z Elite 7.
  Ja kupiłem sobie 33 i mają język jak stare Pegazusy 32.
  Jak powiedziałem sprzedawcy z ForPro o tym to się na mnie jak na idiotę spojrzał.
  A poza tym porównywałem 33 i 32 jak chodzi o szerokość i są takie same, dodam że mam szeroką stopę w śródstopiu i 3/4 butów mnie strasznie naciera właśnie tam a jak kupie 2 rozmiary większy tak jak zalecają niektórzy specjaliści od biegania to na szerokość jest OK ale noga pływa jak w basenie.

  Odpowiedz
  • 29.06.2016 o 19:14
   Permalink

   Hmmm… Nie wiem jak wytłumaczyć kwestię językową. W Pegasusach 33 z artykułu język jest płaski jak w Elite. Aż sprawdzę czy w „sklepowych” egzemplarzach jest tak samo.

   Odpowiedz
 • 15.09.2016 o 12:23
  Permalink

  Witam,

  Czy pegasus zwykly rozni sie czymś procz kolorystyki od pegasusa OC? Bo roznica w cenie jest znaczna tak ok 130zl na korzyść zwyklego pegasusa

  Odpowiedz
 • 27.09.2016 o 14:20
  Permalink

  Pawle, czy Twoim subiektywnym zdaniem, 33 odsłona Pegasusów jest najbardziej udana na asfalt? Chodzi mi główne o wyważenie amortyzacji, dynamiki (sprężystości) i wygody na treningach. Nie jestem lekkim biegaczem (100kg). Biegam w Asicsach Nimbus 17 i Cumulus 16 – z tych dwóch, zdecydowanie Cumulusy uważam za udane. Nimbusy są fajne do chodzenia, ale to „pampuchy”, bambosze które nie oddają energii biegu. To nie jest but dla cięższych osób, choć świetny na pielgrzymkę do Częstochowy 😉 Poleć proszę coś dynamicznego – rozważam Pegasusy 33 vs Glide Boosty 8, być może jest jeszcze coś ciekawszego?

  Odpowiedz
 • 29.09.2016 o 12:26
  Permalink

  Witaj Pawle
  Biegam od kilku lat, ale nie dużo, max 20 km tygodniowo. Stare buty pora wymienić na typowo biegowe. Rozważam Nike Pegasusy 33 jak w temacie, Nike Zoom Winflo 3 (831562-001) lub Nike FS Lite Run 3 (807145-001). Tak jak o Pegasusach znalazłam sporo opinii w necie, tak o pozostałych dwóch modelach nie bardzo. Może jakaś podpowiedź, które wybrać? Nie wiem na który model się zdecydować. Dodam, że mam stopę raczej neutralną i biegam głównie po asfalcie.

  Odpowiedz
  • 01.10.2016 o 10:41
   Permalink

   Też będzie mi ciężko powiedzieć bo poza Pegasusami tych modeli nie znam. Patrząc natomiast na dane dostępne w sieci model Zoom Winflo to troszkę prostsza wersja Pegasusa. Też z dobrą amortyzacją opartą na takich samych poduszkach gazowych Zoom. Lite Run 3 wygląda natomiast na model zupełnie inny od tej dwójki. Dużo bardziej elastyczny, naturalny ale też zapewne mniej amortyzowany. Na pewno bez poduszki gazowej w podeszwie pod piętą tak jak to jest w Pegasusach i Winflo.

   Tak więc wybierałbym między tymi dwoma pierwszymi modelami – Pegasus i Winflo.

   Odpowiedz
 • 05.11.2016 o 13:53
  Permalink

  Biegam w Pegasusach 31 i właśnie zamówiłem model 33.
  Wziąłem 2 pary – zwykłe i LE MJ i z początku jakoś krzywo na nie patrzyłem, ale coraz bardziej mi się podobają. Może Limited Edition trąci trochę snobizmem, ale z drugiej strony może jestem zbyt klasyczny i zacofany w temacie „mody”. LE to para butów, każdy w innym kolorze.
  Większy dylemat mam co zrobić z NB 1080v6, bo te mimo, że sprawiają wrażenie większych to są lżejsze od Pegasusów i inny rodzaj amortyzacji. Wczoraj testowałem NBna bieżni, ale to nie to samo co na twardym gruncie.

  Jest szansa na Twoją recenzję NB 1080v6 ?

  Z trzech zamówionych par chcę zostawić sobie dwie i nie potrafię się zdecydować.
  Pegasusy 31 to buty, w których biega mi się prawie idealnie. Prawie ponieważ mimo, że rozmiar mam właściwy to na drugim palcu czarnieje mi paznokieć przy dystansach od 15km wzwyż. NB są szersze, ale raczej tu wina leży w budowie mojej stopy – typ grecki.

  Odpowiedz
 • 07.11.2016 o 11:39
  Permalink

  Cześć Paweł,
  Poszukuję podstawowego buta treningowego i rozważam Pegasusa 33 oraz Elite 8. P33 leży mi bardzo dobrze, jednak do E8 przekonuje mnie niższy drop. Problem w tym, że E8 nie mam gdzie go zmierzyć, dlatego mam do Ciebie pytanie.
  Jaka jest obecnie różnica pomiędzy zoom elite 8, a pegasusem 33 po dołożeniu dodatkowej amortyzacji z przodu w tym drugim? Czy można powiedzieć, że E8 to w zasadzie taki P33 tylko bez amortyzacji z tyłu (i z nieznacznie niższym dropem) czy są jeszcze jakieś różnice pomiędzy tymi modelami? Biegam raczej ze śródstopia, waga 80-85 kg, głównie po betonie czasem w terenie mieszanym, ok 30, max 40 km tygodniowo. Który będzie lepszy dla mnie?
  Pozdrawiam,

  Odpowiedz
  • 07.11.2016 o 13:20
   Permalink

   Dodam jeszcze, że dla mnie but powinien mieć tylko tyle amortyzacji, ile wystarczy do bezpiecznych treningów, ale nie więcej niż potrzeba. Następnie patrzę na to jak najmniej ingerował w naturalną pracę stopy, czyli był możliwie elastyczny, niski, lekki. Jakieś inne modele?

   Odpowiedz
  • 12.11.2016 o 15:55
   Permalink

   Różnice o których piszesz czyli brak poduszki z tyłu i niższy drop to główne różnice między tymi modelami. Jeśli biegasz ze śródstopia czy lądując na całej stopie to przy wadze ok. 80 Elite będzie wystarczający. Nie masz tam co prawda poduszki gazowej z tyłu ale masz tą samą miękką piankę co w reszcie podeszwy.

   Z innymi modelami może być ciężko bo nie ma w tej chwili buta o takiej konstrukcji (czyli z dodatkową amortyzacja z przodu a nie z tyłu) na rynku. Mógłbyś spróbować np. Asics FuxeX czy NB 1980 Zante ale i tak Elite będzie z tej trójki najlepszą propozycją.

   Odpowiedz
 • 07.12.2016 o 21:20
  Permalink

  Niestety trafiłam na ten artykuł dopiero po kupnie butów.
  Model jest tak wąski, że moja mimo, że wąska stopa nie czuje się w nim komfortowo.
  Zamiana języka na cieńszy i mniejszy to bardzo duże pogorszenie równiez, buty wygladają i czuć się w nich jak w skorupie. Możliwe, że biegowo wypadają super, ale na pierwsze przymiarki nic nie zapowiada, żeby mogło to zrekompensować ich wady.

  Odpowiedz
  • 10.12.2016 o 12:05
   Permalink

   Dlatego właśnie buty przed zakupem trzeba przymierzyć, chwilę pochodzić po sklepie i porównać z innymi.

   Odpowiedz
 • 21.12.2016 o 00:41
  Permalink

  Hej Pawle! A co sądzisz o butach marki Joma? To dość mało znana i moim zdaniem niedoceniana marka w polsce. Mam kolegę, który biega w modelu Joma Hispalis XVIII i jak twierdzi złego słowa o nich nie może powiedzieć. Podobno w butach tej firmy biega reprezentacja hiszpanii. Sam zastanawiam się nad kupnem, którychś z butów Jomy bo to może byc całkiem solidna alternatywa dla asicsów, adidasów, new balance itp. topowych marek… tym bardziej, że w stosunku do konkurencji te buty mają bardzo atrakcyjną cenę.

  Odpowiedz
  • 21.12.2016 o 17:56
   Permalink

   Nie znam oferty tej marki ale ją kojarzę. Brat ma Jomy, z początku trochę w nich biegał, teraz używa ich do innych rzeczy 😉 Dają radę. Jako alternatywa, dla tych którzy nie potrzebują najwyższej półki i amortyzacji to myślę, że powinny być ok.

   Odpowiedz
 • 23.01.2017 o 11:31
  Permalink

  Witam
  Biegam od 4 lat głównie na dystansach 10-21 km, tygodniowo średnio ok 50-60 km, w zeszłym roku przebiegłem ponad 2000 km w butach Adidas Nova Cushion. Szukam czegoś nowego na ten sezon do biegania głównie po asfalcie, moja obecna waga to 85 kg, ale chcę zejść poniżej 80 kg, bo chciałbym wystartować w maratonie Juranda w Szczytnie 7 maja. Jakie buty polecasz na ten sezon? Zastanawiałem się nad :
  1. Asics Pulse 8 (chyba jednak jestem na nie za ciężki)
  2. Adidas Snova 7 lub 8 (8 ma wzmocnioną cholewkę- w Nova Cushion pękła mi siatka z boku, więc wzmocnienie może mieć sens)
  3. Nike Air Zoom Pegasus 33

  Odpowiedz
  • 26.01.2017 o 21:33
   Permalink

   Ja bym wybierał między Snova a Pegasusem. Pulse z tej trójki ma najsłabszą amortyzację i jako jedyny nie jest bezszwowo wykończony co się trochę przekłada na komfort. Ale który z nich – Snova Glide czy Pegasus – to nie wiem. Obydwa są świetne.

   Odpowiedz
 • 27.03.2017 o 11:51
  Permalink

  Mam porównanie do Pegasusa 30, którego używałem przez ponad 2 lata.
  33’ka jest zdecydowanie twardsza, bardziej sprężysta i zdecydowanie lżejsza, jednak w 30’tce biegało mi się wygodniej – mowa o dłuższych i spokojnych wybieganiach, bo w szybszych partiach nowy model spisuje się zdecydowanie lepiej.
  Poduszkę pod śródstopiem rzeczywiście czuć, w pierwszej chwili nawet mi to delikatnie przeszkadzało, teraz po kilku treningach już się do tego przyzwyczaiłem.
  Jest też węższy i bardziej dopasowany niż poprzednik z serii 30.
  Oba bardzo lubię, ale wg mnie ich charakterystyka jest zupełnie inna. 30’tka to kapcie do biegania, 33’ka jednak tak wygodna nie jest.

  Odpowiedz
 • 12.04.2017 o 09:54
  Permalink

  Witam. A jak się one mają do Asics Pulse 8 – jeśli chodzi o szerokość i miejsce na palce?

  Odpowiedz
 • 30.05.2017 o 11:19
  Permalink

  Nike Zoom Pegasus 33 to są buty z tej samej półki co Asics Gel-Nimbus 18? Biegam w Asicsa, ale teraz muszę je już wymienić. Rozglądam się za jakąś alternatywą. Zastanawiam się na butami Nike Zoom Pegasus 33, ale z racji niskiego zapiętka te budy bardziej nadają się tylko na asfalt.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
  • 04.06.2017 o 12:34
   Permalink

   Pegasus to trochę niższa półka amortyzacyjna od Nimbusa. Pegasus jest też lżejszy, bardziej elastyczny i nie tak bardzo wypakowany gąbkami w środku. Przez to ma lepszą dynamikę od Nimbusa i nie przeszkadza tak przy trochę szybszym bieganiu.

   Odpowiedz
 • 14.06.2017 o 21:56
  Permalink

  Czy buty Nike Pegasus 33 będą dla mnie dobrym wyborem. Mierzę 198 cm i ważę około 100kg. Jeżeli nie to proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego obuwia bo obecnie użytkowane buty posiadają mierną amortyzację co zaczynam już odczuwać w biodrach.

  Odpowiedz
 • 24.06.2017 o 20:41
  Permalink

  Hej,

  przymierzam się do zakupu kolejnych butów. Jestem dość doświadczonym biegaczem z neutralną (z tendencją do supinacji) stopą, a ponieważ lubię też ćwiczyć na siłowni, to mam co dźwigać;-) Z tego też powodu od lat korzystam z Pegasusów.
  Zatrzymałem się na nr. 30 (na Allegro kupuję stare modele), bo kolejny był dla mnie za szeroki. W Twojej recenzji przeczytałem, że nr 33 jest węższy od poprzednika (zakładam, że też od 31). Czy w związku z tym nr 33 będzie pod względem szerokości taki jak nr 30? A pod względem dopasowania jest sporo różnica między nimi?

  Dzięki

  Odpowiedz
  • 25.06.2017 o 20:19
   Permalink

   Trudne porównanie bo już nie pamiętam swoich Pegasusów 30 czy 31. Dla mnie obydwa były butami szerokimi, takimi w których miałem sporo komfortu z przodu. Ostatnie edycje są na pewno węższe. Jak pisałem ciężko mi się odnieść aż do modelu 30 ale według mnie 33 będzie węższe zarówno od 30 jak i 31.

   Odpowiedz
 • 11.07.2018 o 12:43
  Permalink

  Witaj, mam pytanie co do pegasusus 33, ponieważ nie znalazłem nigdzie odpowiedzi. Czy Pegasusu 33 posiada jakąś żywotność od górną, tzn 500km – 1000km i koniec należy wymienić? Posiadam Pegasusu 33 przebieg jakies nieco ponad 2000km. Spotkałem się z opinią w sklepie z butami biegowymi że żywotność pegasusów to maks 1000km ??? Masz jakieś informację na ten temat?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *