Podsumowanie bloga, czyli co czytaliście w 2023 roku

2 stycznia 2024 5 min czytania
Blog 2023

Czy wiecie czego szukaliście i jakie tematy na blogu najbardziej Was zainteresowały w 2023 roku? Co przyciągnęło Waszą uwagę? Które wpisy odwiedzaliście najczęściej? Bez wątpienia największym zainteresowaniem cieszył się artykuł poświęcony najlepszym butom do biegania 2023 wybranym przez Sklep Biegacza. Poza tym, tradycyjnie w czołówce znajdziemy sporo zestawień i ponadczasowych tekstów.

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że wśród najpopularniejszych wpisów w 2023 roku nie znalazły się tylko teksty opublikowane w tym roku. Znajdziemy tu też ponadczasowe artykuły, które pierwszy raz pojawiły się na blogu lata temu i nadal utrzymują swoją wartość.

Blog pawelbiega.pl w liczbach!

Na początek kilka ogólnych cyfr. W 2023 roku wchodziliście na bloga prawie pół miliona razy i wygenerowaliście niemal milion odsłon. To znacznie większe cyfry niż w latach ubiegłych, na co niebagatelny wpływ miało kompletne przebudowanie bloga na przełomie lat 2022/23 oraz uruchomienie porównywarki!

20222023ZMIANA
Użytkownicy173 738312 661+80,0 %
Sesje257 894458 193+77,7 %
Wyświetlenia462 573820 645 +77,4 %

Najczęściej czytane teksty

Które z artykułów na naszym blogu zdobyły największą liczbę odsłon? Które spośród nich cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników?

1. Sklep Biegacza wybrał – najlepsze buty do biegania 2022

Nasz coroczny plebiscyt Sklepu Biegacza był najczęściej czytanym tekstem na blogu w 2023 roku. Warto zauważyć, że zestawienie dotyczy najlepszych butów biegowych roku 2022, ale jest dobrą wskazówką jakich na jakie modele butów do biegania szukać i na co zwracać uwagę. W tamtym zestawieniu zwycięzcą został po raz drugi raz z rzędu Brooks Ghost 14. Model ten w 2023 został jednak zdetronizowany przez Asics Gel-Nimbus 25.

Wyświetleń: 20 496

Brooks Ghost 14

2. Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – przegląd 2023

Najpopularniejsze spośród zestawień na blogu, które rokrocznie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem czytelników. Maksymalnie amortyzowane buty do biegania to cały czas najbardziej popularny i poszukiwany segment butów biegowych. Co ciekawe w najpopularniejszych tekstach na blogu znalazło się też analogiczne zestawienie za 2022 rok.

Wyświetleń: 17 056

Nike Invincible 3

3. Co można wyczytać ze starych butów?

Tekst pt. ,,Co można wyczytać ze starych butów” to jeden z ponadczasowych materiałów, o których wspomniałem we wstępie. Kilkukrotnie aktualizowany, rok w rok plasuje się w czołówce najczęściej czytanych wpisów na blogu, bo przecież rok w rok buty zużywały się i będą zużywać dalej. Treści natomiast pozostają aktualne i wartościowe przez wiele lat.

Wyświetleń: 8 832

Nike Rival Fly - zużyte
REKLAMA

4. Asics – przegląd kluczowych butów do biegania 2023

Nie jest tajemnicą, że marka Asics w 2023 namieszała w swojej ofercie. Dużo uznanych od lat modeli zostało znacznie przebudowanych. Takie modele jak Gel-Nimbus 25 czy Gel-Kayano 30 to zupełnie inne konstrukcje niż w latach ubiegłych. Do tego kilka zaskakujących nowości, choćby w postaci Supebralsta. Zestawienie tej marki cieszyło się popularnością jakiej inne marki mogły tylko pozazdrościć. Warto zerknąć i śledzić co się w Asicsie będzie działo dalej. Rok 2024 nie zapowiada się aż tak przełomowo, ale kto wie?!

Wyświetleń: 7 884

Asics Gel-Nimbus 25 - drop

5. Asics Gel-Pulse 13 – dobry i budżetowy

Najczęściej czytany tekst o butach i jeden z dwóch jakie znalazły się w topie najpopularniejszych. Nie jest to jednak tekst o modelu najszybszym, najbardziej amortyzowanym czy najbardziej zaawansowanym technicznie. To tekst o bucie, który jest prostym, nieskomplikowanym a przez to tanim i uniwersalnym butem do biegania.

Wyświetleń: 6 407

Asics Gel-Pulse 13 - tyłem

6. Buty do biegania z maksymalną amortyzacją – przegląd 2022

Drugie z zestawień butów z maksymalną amortyzacją które znalazło się w topie najpopularniejszych wpisów. Choć pochodzi ono sprzed dwóch lat (z perspektywy roku 2024), to wciąż cieszy się zainteresowaniem.

Wyświetleń: 6 112

Nike Invinvible Run 2

7. Drop – co to jest i jaki będzie dla Ciebie najlepszy

Drop to jeden z parametrów butów biegowych. Zwany też jest czasami offsetem, oznacza różnicę pomiędzy wysokością podeszwy pod piętą a pod przednią częścią stopy. Im wyższy tym teoretycznie większa jest tendencja do lądowania na pięcie, co określa się jako ,,bieganie z pięty”. Z kolei niższy drop sugeruje teoretyczną łatwość biegania na śródstopiu. Z tego powodu temat ten pozostaje cały czas bardzo aktualny i zyskuje dużą popularność.

Wyświetleń: 6 071

Saucony Triumph 21 - drop

8. Buty do codziennego biegania ze stabilizacją – przegląd 2023

Nie tylko maksymalna amortyzacja, ale także stabilizacja była poszukiwana w 2023 roku. Choć cieszy się mniejszą popularnością niż amortyzacja to nadal jest poszukiwana. Jest to pewne zaskoczenie bo nie spodziewałem się, że to zestawienie będzie aż tak często przez Was odwiedzane.

Wyświetleń: 5 821

Asics Gel-Kayano 30

9. Nike Zoom Fly 5 – szybki ale trochę zbyt bezpieczny

Drugi najczęściej czytany tekst o butach do biegania. Tym razem są to znacznie szybsze i bardziej zaawansowane buty niż Asics Gel-Pulse. Można powiedzieć, że to najpopularniejsze buty do szybkiego biegania.

Wyświetleń: 5 596

Nike Zoom Fly 5 - zapiętek
REKLAMA

10. Pronacja – co to jest i jak ją ocenić?

Ponadczasowy temat obecny w świecie biegowym od dekad. Ponadczasowa jest też sama pronacja, która jest naturalnym ruchem naszej stopy i towarzyszy nam od urodzenia. Problem pojawia się, gdy mówimy o nadmiernej pronacji, czyli sytuacji, gdy stopa w stawie skokowym przemieszcza się zbyt nadmiernie do wewnątrz. Jak to ocenić? Jaki to ma wpływ na dobór butów? To cały czas jest interesujące.

Wyświetleń: 5 163

Stopa - nadpronacja
REKLAMA
Paweł Matysiak
Autor wpisu Paweł Matysiak

Bieganiem oraz doborem odpowiednich butów do biegania zajmuję się od kilkunastu lat. Prywatnie jestem biegaczem-amatorem a w swojej biegowej przygodzie startowałem zarówno na 1000 metrów na bieżni jak i w górskich biegach ultra. Zawodowo udzielam porad dotyczących wyboru odpowiednich butów do biegania. Sam mam ich w domu więcej niż jestem w stanie policzyć.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 Komentarze
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
5 miesięcy temu

Powodzenia w kolejnym roku!!