5 lutego 2020 6  min czytania

Co nowego w adidas Adizero Adios 5? Całkiem sporo! Choć szybki i startowy pazur w Adiosach pozostał to pazur ten zyskał nowe opakowanie. Opakowanie, które na pierwszy rzut oka jest troszkę bardziej komfortowe od poprzednika.

2 lutego 2020 3  min czytania

Idzie luty, szykuj buty! Ale nie te z kolcami czy chociażby glebogryzarki pokroju inov-8 Mudclawa. Warunki w pierwszych dniach lutego na Młocinach były całkiem znośne. Właściwie to już wiosenne… Ciepło tak, że aż głupio mi było biec w legginsach, kiedy połowa moich znajomych biegła w krótkich spodenkach.

31 stycznia 2020 6  min czytania

Z dużej chmury spadł mały deszcz. Mimo różnych podejrzeń o „doping technologiczny” w w butach wykorzystujących wkładki karbonowe zatopione w podeszwę nic wielkiego się nie stało. World Athletics wydała regulacje, które są najbezpieczniejszymi i najbardziej dyplomatycznymi regulacjami jakie można było sobie wyobrazić.

29 stycznia 2020 4  min czytania

Technologie w butach Hoka można podzielić na dwie grupy. Pierwszą są te rozwiązania które definiują większość butów tej marki i sprawiają że Hoka jest Hoką. Drugą są te z których Hoka korzysta aby ich produkty, w tym przypadku buty, były jeszcze lepsze.

24 stycznia 2020 3  min czytania

Jeśli ktoś pyta się mnie jak ubierać się zimą to najczęściej opowiadam filozofię „cebulki”. Czyli najpierw pierwsza warstwa w postaci koszulki termoaktywnej będącej drugą skórą, potem (cieńsza lub grubsza) bluza, a na koniec ewentualnie kurtka. Prosty patent i jakże dobrze działający w praktyce.

21 stycznia 2020 6  min czytania

Ghosta z numerem 11 mówiąc delikatnie „zajechałem”. Nadaje się już tylko na wiosenną odwilż, bo tam mi go wcale nie będzie szkoda. Mam jednak dla niego następcę… Ghosta 12, który zmienił się w detalach i jest tak samo dobrym i uniwersalnym butem do biegania co poprzednik.

18 stycznia 2020 4  min czytania

Tak, tak. Choć z codziennego punktu widzenia najbardziej praktyczne są kolory czarne, szare i granatowe to wiele z butów do biegania można spotkać w kompletnie niepraktycznym kolorze – białym. Są to zarówno buty asfaltowe czy to lepiej czy mniej amortyzowane jak i… terenówki.

15 stycznia 2020 5  min czytania

Najbardziej niepozorny. Najmniej zaawansowany. Najmniej znany. Generalnie Rival Fly to w ofercie szybkich butów Nike FastPack takie „brzydkie kaczątko”. Jest, nikt się nim specjalnie nie przejmuje, ale usadowiło się w swojej małej luce. Kaczątko to też całkiem szybko przebiera nóżkami i lubi sobie wystartować w zawodach.

12 stycznia 2020 4  min czytania

Cześć! Jest mały problem… Tymi słowami przywitałem się w biurze zawodów. Problemem był brak numeru startowego, który został jakieś 40 kilometrów wcześniej. On leżał sobie tam, a ja byłem tu. Dziś nie było nam po drodze. Ale nie po drodze było od samego rana. Zaczęło się kiedy sięgając na komodę po numer startowy wziąłem nie ten.

6 stycznia 2020 5  min czytania

Terrex Speed LD to z założenia jeden z szybszych butów do biegania z linii adidas Terrex. Wydawać by się mogło, że to bardzo „surowy” but. Niemniej jednak zapewnia całkiem sporo komfortu, amortyzacji i izolacji od podłoża. Jego masa też nie jest bardzo mała. Nie jest to but w którym „szybkość” wiąże się z maksymalnym odchudzaniem buta i wyrzuceniem z niego wszystkiego co możliwe.

3 stycznia 2020 2  min czytania

Mówią, że polski to trudny język. Trudne są też nazwy modeli konkretnych butów. Producenci nie ułatwiają sprawy i tworzą nowe co chwilę. Z resztą nawet nie muszą się specjalnie wysilać bo sama nazwa ASICS jest już wystarczająco często przekręcana przez klientów. Ale to nie jedyne takie kwiatki.

27 grudnia 2019 5  min czytania

Kilka tygodni temu uznałem go za najlepszy szybki but 2019 roku. Na tyle dobry, że od kilkunastu tygodni zabieram go ze sobą na zdecydowaną większość swoich szybkich treningów. Dlaczego? Na sam przód kilka słów wstępu czyli co to jest za but. Zoom Fly 3 to treningowo-startowy but na twarde nawierzchnie. Jego konstrukcja z karbonową płytką stworzona została do biegania po asfalcie i równych gładkich trasach.

23 grudnia 2019 2  min czytania

Z Parkrunem najbliżej do czynienia miałem raz. Kiedy w sobotę rano zupełnym przypadkiem robiłem trening w Parku Skaryszewskim w Warszawie. Zdziwiło mnie, że jeden z drugim człowiekiem stojącym przy trasie bili mi brawo! Dopiero chwilę później zorientowałem się, że odbywają się tutaj jakieś zorganizowane zawody – Parkrun.

20 grudnia 2019 5  min czytania

Liczba 890 w New Balance kojarzy się bardzo dobrze. Kilka lat temu osiemset dziewięćdziesiątka to był jeden z najlepszych modeli tej marki. Od tego czasu zmieniło się sporo i obecne NB890 to już zupełnie inny but. Wielu biegaczy pamięta jeszcze poprzednie edycje 890. Edycje numer cztery czy pięć to jedne z tych modeli które mam, pamiętam i bardzo dobrze je wspominam.

18 grudnia 2019 6  min czytania

Jaki był najlepszy but terenowy tego roku. Mam wybrać ten najbardziej uniwersalny, w którym można pobiec wszędzie. Czy ten specjalistyczny, który jest jedyny w swoim rodzaju. A może postawić na jakąś nowinkę techniczną, której wcześniej nie było? Wśród najlepszych butów terenowych wybranych przez Sklep Biegacza jest coś z każdej z tych grup.

15 grudnia 2019 3  min czytania

Co można pisać o trzecim kolejnym biegu z cyklu CityTrail? To co o poprzednich. Że fajnie co jakiś czas spotkać znajome twarze, przybić kilka piątek i pocisnąć razem z tą całą wesołą hałastrą kolejne kółka wokół Młocin. Schemat już mam wyrobiony. Pobudka, śniadanie, dojazd. Wszystko wyliczone tak żeby w miasteczku biegowym pojawić się ok 10:30. O tej godzinie wszyscy już tam są.

13 grudnia 2019 5  min czytania

Klasyka czy innowacyjność? Co w 2019 roku najbardziej zyskało w oczach pracowników Sklepu Biegacza? Postanowiłem to sprawdzić i zapytałem się prawie wszystkich koleżanek i kolegów z wszystkich sklepów, o to które buty do biegania w 2019 roku były według nich najlepsze.

11 grudnia 2019 3  min czytania

Mówi się, że biegacze mają całe szafy ciuchów a i tak jak idą na trening to zakładają spodenki „te co zawsze”, bluzę „tą co zawsze” i koszulkę też „tą co zawsze”. I tak tydzień w tydzień, miesiąc w miesiąc, sezon w sezon… Rozmawiając z kolegą rzuciłem: A wiesz, mam trzy czołówki a w sumie i tak korzystam z jednej. Tej najstarszej.

facebookinstagram twitter youtubepinterest threads